پاک كردن اثر چسب نواری از روی شیشه + 11 روش

اثر چسب نواری روی شیشه خانه یا اتومبیل یکی از مواردیست که هم زیبایی آن مکان را تحت تاثیر قرار می دهد هم مانع رسیدن کامل نور می شود.

در حقیقت باقی مانده چسب روی شیشه حس ناخوشایندی دارد و از همین رو در این مقاله به شما پاک كردن اثر چسب نواری از روی شیشه را آموزش خواهیم داد.

11 روش پاک کردن اثر چسب نواری از روی شیشه

 1. استفاده از حلال چسب:
  همانطور که از نامش مشخص است، حلال چسب برای از بین بردن قدرت چسب گزینه مناسبی است. در این روش نیز مقداری از حلال چسب را روی لکه اسپری کنید و چند دقیقه ای صبر کنید سپس با استفاده از کارت یا یک تیغ به آرامی و با ملایمت سعی کنید اثر چسب را از روی شیشه پاک کنید.
  پس از اینکه اثر چسب پاک شد، محل مورد نظر را با آب گرم و صابون تمیز کنید.
 2. استفاده از جوش شیرین:
  جوش شیرین جایگزین مناسبی برای اسپری WD-40 است که وقتی با کمی روغن ترکیب شود برای پاک كردن اثر چسب نواری از روی شیشه یک محلول عالی است.
  بیشتر بخوانید: بهترین روش های از بین بردن چسب یک دو سه
 3. استفاده از شیشه پاک کن:
  روش اول استفاده از شیشه پاک کن برای ازبین بردن اثر چسب نواری از روی شیشه است. شیشه پاک کن خاصیت پاک کردن اثر چسب نواری را دارد، برای این کار فقط کافیست ابتدا مقداری شیشه پاک کن را روی محل مورد نظر اسپری کنید و سپس به آن اجازه دهید تا چند دقیقه ای بماند.
  پس از آن با استفاده از یک تیغه به آرامی و به طوری که روی شیشه خط و خشی نیندازد سعی کنید چسب را که اکنون نرم شده پاک کنید.
  اگر با یک بار انجام دادن جواب نداد، چندبار این کار را تکرار کنید.
 4. استفاده از مواد شوینده:
  پاک كردن اثر چسب نواری از روی شیشه
  مواد شوینده یکی از ساده ترین روش های پاک کردن اثر چسب نواری از روی شیشه است. به این صورت که مقداری آب گرم را با مایع ظرفشویی یا صابون ترکیب کنید و سپس دستمالی صخیم را در آن خیس کنید، حالا فقط کافیست تا چند دقیقه این مواد را روی چسب بکشید تا اثر آن از بین برود.
 5. استفاده از اسپری روان کننده WD-40:
  این اسپری همه کاره است و پاک کردن اثر چسب نواری از روی شیشه یکی از کارهایی است که می تواند انجام دهد. پس فقط کافیست کمی از محلول را روی نقطه مورد نظر اسپری کنید و سپس با یک کاردک باقی مانده چسب را از شیشه جدا کنید.
  بیشتر بخوانید: چگونه چسب آهن را پاک کنیم؟ | حلال چسب آهن
 6. استفاده از الکل:
  الکل یکی از بهترین راه ها برای پاک كردن اثر چسب نواری از روی شیشه خودرو یا خانه است. در این روش کمی الکل را روی پنبه بریزید و سپس پنبه را روی چس فشار دهید و اجازه دهید تا لکه با آن ترکیب شود و از حالت سفتی خارج شود.
  حالا با یک کارد باقی مانده چسب را از روی شیشه به آرامی بلند کنید و سپس شیشه را بشویید.
 7. استفاده از آب گرم:
  آب گرم ساده ترین روش برای پاک کردن اثر چسب نواری از روی شیشه است. به این صورت که کمی آب گرم را روی شیشه می ریزید و سپس با یک پارچه کمی ضخیم یا کاردک سعی کنید باقی مانده چسب را جدا کنید.
 8. استفاده از سرما:
  کمی یخ را در داخل نایلون قرار داده و آن را روی چسب بگذارید و چند دقیقه ای صبر کنید. این کار باعث سفت شدن چسب به گونه ای می شود که با استفاده از یک تیغ یا کارد تراشیده می شود.
 9. استفاده از حرارت:
  برای اینکه با استفاده از حرارت اثر چسب نواری را از روی شیشه پاک کنید، بهتر است از یک سشوار استفاده کنید. آن را روی دور گرم بگذارید و سپس به مدت یک الی دو دقیقه بر روی چسب نگهدارید تا چسب کمی شل شود. حالا با استفاده از کاردک و مقداری آب گرم و صابون مابقی چسب را از روی شیشه پاک کنید.
 10. استفاده از سرکه سفید:
  استفاده از سرکه سفید

  کمی سرکه سفید را روی پارچه تمیزی بریزید و سپس به مدت چند دقیقه پارچه را روی اثر چسب نواری بکشید. این کار باعث می شود تا چسب توسط سرکه خورده شود و از بین برود.
 11. استفاده از لاک پاک کن:
  محلول لاک پاک کن قابلیت از بین بردن اثر چسب نواری از روی شیشه را دارد. پد لاک پاک کن را برای مدتی روی اثر چسب فشار دهید و این کار را چندبار تکرار کنید تا باقی مانده چسب از بین برود.

کلام آخر

پاک كردن اثر چسب نواری از روی شیشه اگر به روش درست انجام شود آسیبی به شیشه نمی رساند و کاملا هم شیشه را تمیز خواهد کرد. برای این کار هیچوقت از تیغ های تیز و برنده که باعث افتادن خراش روی شیشه می شود استفاده نکنید.

یک دستمال ضخیم یا حتی کارت اعتباری نیز می تواند چسب نرم شده را از روی شیشه بردارد.

دیدگاهتان را بنویسید

قالب ساخت و ساز و معماری و شرکت
بازگشت به بالا