بهترین روش های از بین بردن چسب یک دو سه

چسب یک دو سه یکی از انواع چسب فوری است که به سرعت خشک می‌شود و از همین جهت روش های از بین بردن چسب یک دو سه باید سریع و قوی باشند!

هرچقدر که چسب شما قوی‌تر باشد باید بیشتر مراقب این باشید که روی دست یا لباستان نریزد، زیرا تمیز کردن آن واقعا سخت است!

در چنین شرایطی حلال های چسب 123 می‌توانند به فریاد شما برسند و وسایل یا پوستتان را تمیز کنkد.

هرچقدر هم که در استفاده از چسب دقت داشته باشید، مخصوصا چسب های یک دو سه، احتمال نشتی و یا ریختن چسب وجود دارد. به همین منظور در این قسمت بهترین روش های از بین بردن چسب یک دو سه را به شما ارائه می دهیم.

حلال چسب 123 چیست؟

چسب یک دو سه ماندگاری و قدرت بالایی دارد و به همین دلیل نیز پاک کردن آن از سطوح کار دشواری است.

حلال های چسب یک دو سه می‌توانند انواع چسب های حاوی پلی اورتان و سیانواکریلات را از بین ببرند. چسب پاک کن 123 به دو صورت اسپری و مایع در بازار موجود است که هر دو یکسان عمل می‌کنند.

اما بسته به سطح مورد نظر خود، ممکن است یکی را بر دیگری ترجیح دهید. این حلال ها با نام های «اسپری حلال چسب ۱۲۳»، «مایع پاک کننده چسب» یا «حلال چسب ۱۲۳» شناخته می شوند.

باید در استفاده از حلال چسب نیز بسیار مراقب باشید زیرا بسیار قوی هستند، بنابراین هنگام استفاده از این حلال ها حتما از دستکش و عینک استفاده کنید.

خبر خوب این است که برای از بین بردن چسب یک دو سه نیازی به استفاده از حلال های تجاری ندارید. خوشبختانه، روش های خانگی برای این کار وجود دارد.

 • استون
 • صابون
 • سس مایونز
 • خمیردندان
 • سرکه
 • انواع روغن ها
 • پودر تالک

در ادامه روش پاک کردن چسب 123 با استفاده از این مواد را توضیح خواهیم داد:

بهترین روش های از بین بردن چسب یک دو سه

در مقالات قبلی به نحوه پاک کردن چسب آهن پرداختیم و بهترین روش های خانگی و صنعتی از بین بردن آن را معرفی کردیم، در این مقاله نیز وبسایت آیژه مراحل و روش های پاک کردن چسب یک دو سه را به شما آموزش خواهد داد.

ازبین بردن چسب 123 از روی فلزات

ازبین بردن چسب 123 از روی فلزات

برداشتن چسب از فلزات نیاز به دقت آب گرم و پارچه تمیز کنید.

سپس یک پارچه را در استون خالص یا محلول لاک پاک کن خیس کنید و آن را روی باقیمانده چسب بکشید تا کاملاً پاک شود.

اگر کمی از چسب باقی مانده بود باز همین کار را تکرار کنید، البته استفاده از مقداری روغن نیز می‌تواند به پاک کردن چسب سرعت ببخشد.

پاک کردن کردن چسب 123 از روی شیشه

پاک کردن کردن چسب 123 از روی شیشه

به طور کلی پاک کردن چسب 123 از شیشه کمی آسان تر از پاک کردن آن از مواردی مانند فلز، پارچه، فرش و غیره است.

پس اگر متوجه شدید که چسب 123 روی شیشه های خانه یا ماشین شما ریخته است، لطفا با سعی کردن در برداشتن چسب سفت شده به سطح شیشه آسیب نزنید. در عوض، این مراحل را دنبال کنید:

 1. استون یکی از بهترین مواردیست که می‌توانید در این روش از آن استفاده کنید.
 2. مانند مورد قبلی یک پارچه نرم را در استون قرار داده و اجازه دهید خیس بخورد.
 3. سپس پارچه خیس را روی چسب فشار دهید و اجازه دهید تا مایع به خورد چسب برود.
 4. پس از آن، چسب آهسته آهسته نرم می‌شود، پس می‌توانید آن را با یک کاردک و به آرامی از سطح جدا کنید.
 5. اگر بازهم چسبی باقی مانده بود، همین روش را تکرار کنید تا چسب کاملا ازبین برود!

پاک کردن چسب 123 از روی پارچه

پاک کردن چسب 123 از روی پارچه

یکی از ناراحت کننده‌ترین اتفاقات در هنگام استفاده از چسب این است که مقداری چسب روی لباس شما بریزد!

 • برای پاک کردن چسب از روی لباس یا پارچه باید مراقب باشید که به بافت آن آسیبی نزنید، یا رنگ آن را خراب نکنید! بهترین حلال برای پاک کردن چسب یک دو سه از روی پارچه استون است!

مانند روش های قبلی یک پارچه را در استون خیس کنید و آن را روی چسبی که به لباس چسبیده فشار دهید تا چسب نرم شود، البته مراقب باشید که این کار بیش از یک دقیقه طول نکشد زیرا ممکن است به رنگ لباس شما آسیب برسد.

 • اگر لباس شما حساس است و دوست ندارید از استون استفاده کنید، می‌توانید صابون را به محل مورد نظر آغشته کنید و اجازه دهید 15 دقیقه بماند، سپس با آب سرد آن را بشویید و محل شسته شده را با یک حوله خشک کنید، اگر هنوز هم لکه چسب باقی مانده بود همین کار را تکرار کنید.
 • البته از سرکه هم به عنوان یکی از روش های از بین بردن چسب یک دو سه از پارچه یاد می‌شود که در این روش می‌توانید لباس مورد نظر خود را برای دو الی سه ساعت در محلول آب و سرکه قرار دهید و سپس آن را بشویید!

برای از بین بردن چسب یک دو سه بهتر است از کمی روغن استفاده کنید، ابتدا محل مورد نظر را به روغن آغشته کنید و اجازه دهید چند ساعت بماند، سپس آن را با یک پارچه یا کاردکی که به وسیله پلاستیکی شما آسیب نرساند پاک کنید.

پاک کردن چسب یک دو سه از روی پوست

پاک کردن چسب یک دو سه از روی پوست

یکی از مهم‌ترین موارد پاک کردن چسب یک دو سه، از بین بردن آن از روی پوست بدن است! برای این کار باید اجازه دهید چسب به طور کامل خشک شود و سپس سعی کنید به آرامی با ناخن چسب را از روی پوست جدا کنید.

البته این کار ممکن است کمی دردناک باشد، پس روش‌های زیر را امتحان کنید:

 1. استفاده از آب گرم و صابون رایج‌ترین روش از بین بردن چسب یک دو سه از روی پوست است، کمی پوست خود را باآب گرم و صابون شستوشو دهید تا چسب نرم و کنده شود. برای تاثیر بیشتر از کمی آبلیمو در محلول آب گرم و صابون استفاده کنید.
 2. استفاده از استون نیز می‌توانید آثار چسب را از روی پوست پاک کند. البته این روش برای افرادی که پوست حساس و خشکی دارند اصلا توصیه نمی‌شود.
 3. استفاده از روغن یکی از رایج‌ترین روش‌ها برای پاک کردن انواع چسب از روی پوست است. پس کمی روغن یا کره را به محل موردنظر بزنید  آن را ماساژ دهید تا ساختار چسب نرم شود سپس به آرامی با انگشتان خود، چسب را جدا کنید.
 4. کمی نمک را در مقداری آب حل کنید تا محلولی غلیظ و خمیری به دست آید. سپس آن را به مدت دو دقیقه روی محل موردنظر به آرامی ماساژ دهید. با این روش کم کم چسب را از روی پوست بدن می‌سایید و از بین می‌برید.

پاک کردن چسب یک دو سه از روی قالی

پاک کردن چسب یک دو سه از روی قالی

برای از بین بردن چسب از روی قالی بهتر است از حلال های صنعتی یا استون استفاده نکنید زیرا ممکن است به بافت و رنگ قالی آسیب وارد کند.

در عوض یک قالب یک را در کیسه نایلونی قرار دهید و آن را روی چسب بکشید تا حسابی خشک شود سپس سعی کنید با ابزاری که به فرش آسیب نمی‌رساند چسب را از فرش جدا کنید.

سخن آخر

در این مقاله از وبسایت آیژه سعی براین شد تا نحوه از بین بردن چسب یک دو سه از روی سایر سطوح را به شما آموزش دهیم. اگر شما نیز روشی برای از بین بردن این چسب می‌شناسید حتما در کامنت ها به آن اشاره کنید تا مخاطبان دیگر استفاده کنند.

دیدگاهتان را بنویسید

قالب ساخت و ساز و معماری و شرکت
بازگشت به بالا