موم درزگیر خودرو چیست و در کجای ماشین قابل استفاده است؟

اگر در هنگام نشستن در اتاق ماشین سر و صدای زیادی به گوش شما می‌رسد و این موضوع شما را کلافه کرده است، وقت آن رسیده که برای رفع این مشکل و عایق کاری اقدام کنید. درزگیر محصولی است که برای عایق کاری خودرو مورد استفاده قرار می‌گیرد و می‌تواند تاثیر مثبتی روی سلامت خودرو و جلوگیری از آسیب به آن داشته باشد. شاید برای شما این سوال مطرح شود که موم درزگیر خودرو چیست و چه نقشی را در درزگیری خودرو و عایق بندی آن ایفا می‌کند. این موم به دلیل داشتن قدرت عایق کاری بسیار زیاد، می‌تواند در نواحی مختلفی از خودرو که سر و صدای زیادی را وارد خودرو می‌کنند، مورد استفاده قرار گیرد. اگر می‌خواهید با موم درزگیر خودرو و کاربردهای آن آشنا شوید، این مقاله را بخوانید.

موم درزگیر خودرو چیست- آیژه
موم درزگیر خودرو چیست- آیژه

موم درزگیر خودرو چیست؟

درزگیری خودرو یکی از اقدامات مهمی است که باید از سوی صاحبان خودروهای مختلف انجام شود. مصالح مختلفی برای درزگیری خودرو مورد استفاده قرار می‌گیرند که از جمله آن‌ها می‌توان به موم درزگیر خودرو اشاره کرد. این نوع موم قابلیت انعطاف پذیری بسیار عالی داشته و می‌تواند به خوبی برای انواع خودروها مورد استفاده قرار گیرد. موم درزگیر خودرو بر پایه آب است و با رنگ شیری و استخوانی تولید می‌شود.

برای استفاده از این موم نیاز به کاردک و تجهیزات ساده است. سرعت خشک شدن موم درزگیر خودرو زیاد بوده و اجازه می‌دهد تا شما پس از خشک شدن موم، آن را رنگ آمیزی کرده و از قابلیت تغییر رنگ و انعطاف پذیری آن لذت ببرید. از موم درزگیر خودرو در هر بخش از خودرو که نیاز به درزگیری و عایق کاری دارد، استفاده می‌شود.

موم درزگیر خودرو در کجا قابل استفاده است؟

حال که متوجه شدید موم درزگیر خودرو چیست، شاید این سوال برای شما مطرح شود که این نوع موم انعطاف پذیر و با قابلیت رنگ پذیری می‌تواند در کجا مورد استفاده قرار گیرد؟ به طور کلی، در هر بخش از خودرو که نیاز به چسبندگی و عایق کاری حرفه‌ای است، می‌توان از موم درزگیر استفاده کرد. این نوع موم با قابلیت تغییر شکل، اجرا بدون نیاز به تجهیزات حرفه‌ای و همچنین عایق کاری بسیار عالی در نواحی مختلف ماشین قابل استفاده است که در ادامه به مهم‌ترین آن‌ها اشاره می‌کنیم.

نواحی بیرون اتاق

موم درزگیر خودرو می‌تواند در نواحی بیرون از اتاق ماشین مورد استفاده قرار گیرد. در صورتی که نواحی بیرونی اتاق ماشین دچار آسیب دیدگی، خوردگی، ضربه و فشار شده‌اند، می‌توان آن‌ها را با موم درزگیر خودرو پوشاند و از عایق کاری و جلوگیری از نفوذ گرد و غبار به داخل آن‌ها بهره مند شد.

نواحی دارای مشکل رنگ

در صورتی که در نواحی بیرونی خودرو مشکلات رنگ وجود دارند و بخشی از رنگ از بین رفته است، می‌توان ابتدا از موم درزگیر خودرو روی آن ناحیه استفاه کرد و آن را به طور کامل پخش نمود. سپس روی موم درزگیر مقداری رنگ متناسب با نوع رنگ خودرو استفاده می‌شود. موم‌های درزگیر خودرو پس از خشک شدن قابلیت رنگ پذیری خوبی دارند و جای نگرانی از این بابت نیست.

نواحی داخل اتاق ماشین

در فضای داخل اتاق ماشین ممکن است سوراخ‌ها و شیارهایی وجود داشته باشند که باعث ایجاد سر و صدا و نفوذ آب به داخل اتاق شوند. معمولا برای پر کردن این شیارها با هدف حفظ زیبایی ماشین و مقاومت داخل اتاق، از موم درزگیر استفاده می‌شود. این موم‌ها با قابلیت انعطاف پذیری بالایی که دارند می‌توانند به طور کامل شکاف‌ها و سوراخ‌های داخل اتاق ماشین را پوشش دهند.

داخل صندوق عقب و کاپوت ماشین

کاپوت ماشین بخش مهمی از خودرو است که قطعات الکتریکی و مکانیکی را در خود جای داده است. وجود فیلترهای باکیفیت در کاپوت ماشین از وارد شدن آلودگی به داخل اتاق خودرو جلوگیری می‌کند. اما برای اینکه این فیلترها آلودگی کمتری را به خود جذب کنند، می‌توان از موم درزگیر خودرو استفاده کرد. به گونه‌ای که این موم‌ها می‌توانند اطراف کاپوت ماشین را عایق کاری کنند و از ورود آب باران و برف و سرما به داخل کاپوت جلوگیری نمایند. برای صندوق عقب، جلوگیری از ورود گرد و غبار و آلودگی به صندوق عقب نیز می‌توان از موم درزگیر استفاده کرد. فقط کافیست که اطراف درب صندوق عقب که فضای باز دارند با موم پوشانده شوند.

پشت درب‌های ماشین

یکی از بخش‌های مهمی که نیاز به عایق کاری دارد از ورود صدا و رطوبت به داخل ماشین جلوگیری کند، درب‌های ماشین هستند. درب‌های ماشین می‌توانند صدای بسیار زیادی را منتقل کنند و معمولا مشکل ساز هستند. با عایق کاری پشت درب‌های ماشین، هم صدا کمتر منتقل می‌شود، هم می‌تواند مقاومت درب‌های ماشین را در برابر ضربه افزایش داد.

پشت درب اتاق‌ها و پشت گلگیرها

درب اتاق‌های ماشین نیز به ضربه، رطوبت و عوامل محیطی حساس هستند. این موضوع برای پشت گلگیرهای ماشین نیز صدق می‌کند و می‌تواند صدمه زیادی را به خودرو وارد کند. موم درزگیر خودرو می‌تواند برای پشت اتاق‌ها و گلگیرهای خودرو مورد استفاده قرار گیرد.

بهترین نوع موم درزگیر خودرو چیست؟

شناخت اینکه موم درزگیر خودرو چیست؟ یکی از مهم‌ترین مواردی است که باید در هنگام خرید این محصولات به آن توجه داشته باشید. موم‌های درزگیر خودرو بر پایه ژلاتین یکی از پرفروش‌ترین موم‌های درزگیر هستند که بر پایه آب می‌باشند و می‌توانند با قدرت چسبندگی عالی که روی سطح ایجاد می‌کنند، عملکرد بسیار خوبی را از خود نشان دهند. در میان تنوع بالایی از موم‌های درزگیر خودرو و سایر محصولات عایق بندی، خمیر موم درزگیر ژلاتین پی کی 250 گرمی P.K. gelatin seam sealer به یکی از بهترین موم‌های درزگیر خودرو تبدیل شده است.

این موم درزگیر از سوی شرکت رنگ سازی پرستو کمان تولید شده است و جزء باکیفیت‌ترین موم‌های درزگیر خودرو است. این موم بر پایه آب بوده و قابلیت کشسانی خود را حتی پس از خشک شدن حفظ می‌کند. رنگ استخوانی این موم به شما این امکان را می‌دهد تا به راحتی آن را برای خودروهای سفید مورد استفاده قرار دهید. برای عایق کاری سایر خودروها نیز استفاده از این موم توصیه می‌شود. فقط کافیست اجازه دهید تا موم خشک شود و پس از خشک شدن آن، مراحل رنگ آمیزی را انجام دهید. زمان خشک شدن خمیر درزگیر بین 2 الی 5 ساعت بسته به شرایط دمایی و رطوبت هوا است.

پیشنهاد خرید بهترین موم درزگیر خودرو

در این مقاله در مورد اینکه موم درزگیر خودرو چیست و در کجای خودرو قابل استفاده است، توضیح دادیم. این موم‌ها به دلیل اینکه مقاومت بالایی در برابر شرایط جوی مختلف دارند، می‌توانند انتخاب بسیار عالی برای درزگیری خودرو باشند. در صورت نیاز به خرید خمیر موم درزگیر ژلاتین پی کی 250 گرمی P.K. gelatin seam sealer می‌توانید از هلدینگ ساختمانی آیژه کمک بگیرید و این محصول را با قیمت مناسب سفارش دهید.

دیدگاهتان را بنویسید

قالب ساخت و ساز و معماری و شرکت
بازگشت به بالا