نحوه استفاده از خمیر درزگیر موم برای پوسیدگی ماشین

آفتاب، آلودگی هوا و همچنین تصادفات رانندگی می توانند آسیب زیادی به ساختار و بدنه خودرو وارد کنند. خرابی بدنه خودرو و پوسیدگی آن می تواند تاثیر منفی روی ظاهر خودرو داشته باشد. در اکثر مواقع، امکان تعمیر بدنه خودرو نیز وجود ندارد و باید با همین شرایط رانندگی خودرو را ادامه داد. یکی از بهترین روش های تعمیر خودرو با بدنه پوسیده، استفاده از خمیر درزگیر است. خمیر درزگیر موم برای پوسیدگی ماشین یکی از انواع محصولاتی است که می تواند برای رفع پوسیدگی و جدا شدن رنگ از بدنه ماشین مورد استفاده قرار گیرد. آن چیزی که استفاده از این خمیرهای درزگیر را پیچیده می کند، عدم آشنایی صاحبان خودرو در مورد آن ها است که در ادامه مقاله قصد داریم در مورد این موضوع بیشتر صحبت کنیم.

خمیر درزگیر موم چیست؟

خمیر درزگیر موم یکی از انواع محصولاتی است که دقیقا مشابه با خمیر تولید شده و می تواند روی انواع سطوح با هدف عایق صوت و رطوبت مورد استفاده قرار گیرد. این خمیرها در رنگ بندی های متفاوت تولید و با کاردک و تجهیزات مختلف اجرا می شوند. این خمیرها به دلیل قابلیت اجرای آسان و چسبندگی بسیار خوب، توانسته اند کاربردهای زیادی را در صنایع مختلف ساختمان سازی، تعمیرات خودرو و … از آن خود کنند. از این رو باید در هنگام استفاده از خمیر درزگیر موم خودرو به کیفیت این خمیرها و ماندگاری آن ها توجه ویژه ای داشته باشید.

خمیر درزگیر موم برای پوسیدگی ماشین چه تاثیری دارد؟
خمیر درزگیر موم برای پوسیدگی ماشین چه تاثیری دارد؟

نقش خمیر درزگیر موم برای پوسیدگی ماشین

خمیر درزگیر موم به دلیل قابلیت اجرا در سطوح مختلف ماشین، توانسته برای تعمیرات ماشین، عایق کاری و آب بندی نواحی مختلف مورد استفاده قرار گیرد. یکی از کاربردهای این خمیر درزگیر، رفع پوسیدگی ماشین است که به وفور شاهد آن هستیم. پوسیدگی ماشین می تواند به دلایل مختلفی رخ دهد که از جمله آن ها می توان به قرارگیری خودرو در معرض رطوبت، نور آفتاب و آلودگی اشاره کرد. در چنین شرایطی رنگ ماشین کنده شده و روی ماشین نیز سطح غیر یکنواختی ایجاد خواهد شد.

این خمیر خاصیت پوشانندگی بسیار خوبی دارد و مانند یک لایه خمیری مانند روی ماشین اجرا می شود. پس از اجرای خمیر درزگیر روی ماشین، می توان آن را با رنگ پوشش داد و مشکل پوسیدگی خودرو را برطرف کرد. معمولا این خمیر به دلیل خاصیت پوشانندگی خوبی که دارد، حتی برای پوسیدگی های عمیق نیز قابل استفاده است. فقط می بایست به دستورالعمل اجرایی آن دقت داشته باشید.

نحوه استفاده از خمیر درزگیر موم برای پوسیدگی ماشین

برای رفع پوسیدگی ماشین با خمیر درزگیر موم، می بایست ابتدا سطح ماشین را پاکسازی و آماده سازی کنید. بدین منظور لازم است که روی سطح ماشین را با یک دستمال تمیز کنید. اگر تکه هایی از رنگ و آثاری از پوسیدگی روی ماشین وجود دارند، با کاردک آن ها را بردارید. به گونه ای که یک سطح صاف و عاری از آلودگی وجود داشته باشد. اگر همچنان آلودگی و ذرات چربی روی بدنه ماشین وجود دارد، می توانید آن را به طور کامل برطرف نمایید. سپس مقداری از خمیر درزگیر موم را با ابزار مناسب مانند کاردک بردارید و روی سطح پوسیده ماشین قرار دهید.

بافت این محصول دقیقا خمیری مانند است. پس برای پوشش دادن بخش پوسیده خودرو نیاز به کاردک دارید تا خمیر را روی سطح پخش کنید. دقت کنید که خمیر باید روی سطح به طور کامل و یکدست پخش شود. بنابراین، برای پخش و صاف کردن آن حوصله زیادی به خرج دهید. در مرحله اول پس از گذشت 2 ساعت، خمیر به گیرایی اولیه می رسد؛ اما در این مرحله امکان استفاده از رنگ و یا فشار آوردن روی خمیر درزگیر نیست. پس از گذشت 5 ساعت، معمولا خمیر به طور کامل خشک می شود و می توانید مراحل بعدی رنگ آمیزی را انجام دهید.

نقش خمیر درزگیر موم برای پوسیدگی ماشین
نقش خمیر درزگیر موم برای پوسیدگی ماشین

رنگ کاری بعد از استفاده از خمیر درزگیر ماشین

اگر از خمیر درزگیر مشکی برای خودروی مشکی خودتان استفاده کنید، لزومی به رنگ آمیزی آن بعد از تعمیرات نیست؛ اما معمولا این خمیرها رنگ متفاوتی را روی بدنه ماشین ایجاد می کنند. از این رو بهتر است که حتما از رنگ های مناسب و مشابه با رنگ خودرو روی خمیرهای درزگیر ماشین استفاده شود. مزیت خمیر درزگیر موم برای پوسیدگی ماشین این است که به راحتی قابلیت رنگ آمیزی و رنگ پذیری دارد. به طوری که می توانید هر رنگی را روی آن ها اجرا کنید.

با این حال باید توجه داشته باشید که رنگ آمیزی بعد از اجرای خمیر درزگیر موم برای پوسیدگی ماشین به راحتی امکان پذیر نبوده و نیاز به خشک شدن کامل موم دارد. بسته به نوع موم انتخابی، دمای هوا و رطوبت، زمان خشک شدن این موم درزگیر می تواند متفاوت باشد. معمولا بعد از گذشت 5 ساعت، موم به طور کامل روی سطح خشک می شود و می توانید رنگ را روی آن اجرا کنید.

آیا خمیر درزگیر موم قابل شستشو است؟

یکی از کاربردهای خمیر درزگیر موم، عایق کاری و آب بندی است. همین موضوع نشان می دهند که خمیر درزگیر موم می تواند قابل شستشو باشد و در مقابل مواد معدنی، آب و بسیاری از مواد آلی عملکرد بسیار خوبی را از خود نشان دهد. از خمیرهای موم درزگیر می توانید برای بدنه خودرو استفاده کنید و در صورت نیاز بدنه خودرو را نیز شستشو دهید، اما دقت داشته باشید که زمانی امکان شستشوی خودرو وجود دارد که خمیر روی بدنه خودرو به طور کامل خشک شده باشد.

مواد شوینده مختلف می توانند برای تمیز کردن بدنه خودرو صافکاری و تعمیر شده با خمیر درزگیر استفاده شوند. اما ممکن است فشار دادن و ساییدن بیش از حد خمیر درزگیر موم برای پوسیدگی ماشین، باعث از دست رفتن خاصیت آن و خش افتادن ظاهر آن شود. از این رو باید در هنگام شستشو با لطافت و بدون فشار با این خمیر برخورد کنید. در غیر این صورت هیچ نگرانی از بابت شل شدن و آسیب دیدگی خمیر درزگیر موم در هنگام مواجهه با آب وجود ندارد.

خرید بهترین خمیر درزگیر برای پوسیدگی ماشین از هلدینگ آیژه

خمیر درزگیر موم برای پوسیدگی ماشین می تواند بهترین عملکرد را از خود نشان دهد. به دلیل اینکه این خمیرها دارای استحکام و دوام بسیار زیادی هستند، می توان به آن ها اعتماد کرد. به شرطی که از بهترین خمیرهای درزگیر برای خودرو استفاده شود. خمیر موم درزگیر ژلاتین پی کی 250 گرمی P.K. gelatin seam sealer یکی از بهترین خمیرهایی است که می تواند با قابلیت رنگ پذیری، رنگ مناسب و اجرا در محیط های مختلف برای رفع پوسیدگی خودرو مورد استفاده قرار گیرد. این خمیر در فروشگاه ساختمانی آیژه با کیفیت بالا و قیمت مناسب به شما عرضه می شود تا بتوانید آن را برای رفع پوسیدگی خودروی خودتان مورد استفاده قرار دهید.

دیدگاهتان را بنویسید

قالب ساخت و ساز و معماری و شرکت
بازگشت به بالا