خمیر درزگیر مشکی چیست و چه کاربردی دارد؟

درزگیری یکی از اقداماتی است که برای عایق بندی و جلوگیری از نفوذ آلودگی و گرد و غبار به یک محیط انجام می‌شود. از گذشته تا به امروز، استفاده از خمیر درزگیر متداول بوده است. این خمیرها تنوع زیادی دارند و می‌توانند بر پایه سیلیکون، اکریلیک، ژلاتین و… باشند. برای اینکه درزگیری یک محیط با رنگ تیره انجام شود، استفاده از خمیرهای متداول مانند خمیر درزگیر طوسی و سفید چندان عاقلانه نیست. بهتر است که از خمیر درزگیر مشکی استفاده شود تا هم ساختار جذابی داشته باشد، هم اینکه ظاهر زیبای یک محصول را تحت تاثیر قرار ندهد. برای اینکه بیشتر با خمیر درزگیر مشکی آشنا شوید، این مقاله را تا انتها بخوانید.

خمیر درزگیر مشکی چیست و چه کاربردی دارد؟

خمیر درزگیر مشکی یکی از انواع محصولات موجود در بازار برای درزگیری و عایق کاری است. گاهی اوقات پیش می‌آید که برای جلوگیری از نفوذ آب، گرد و غبار و آلودگی‌های مختلف به یک فضا مانند فضای خودرو، منزل و… نیاز به درزگیری محیط است. در اکثر مواقع درزگیری با محصولات اختصاصی انجام می‌شود که رنگ شفاف یا سفید دارند. اما در برخی از شرایط نیاز به درزگیری محیط‌هایی است که دارای رنگ پس زمینه مشکی هستند و درزگیری آن‌ها با خمیرهایی است که رنگ روشنی دارند، جلوه زیبایی به آن‌ها نمی‌دهد.

خمیر درزگیر مشکی با هدف درزگیری و عایق کاری حرفه‌ای بخش‌هایی از محیط که نیاز به عایق کاری اصولی و حرفه‌ای دارند، مورد استفاده قرار می‌گیرد. این نوع خمیر با رنگ مشکی طراحی شده و ساختار یکدستی را با خودروها و محصولات مشکی که نیاز به عایق کاری دارند، ایجاد می‌کند. از خمیر درزگیر با رنگ مشکی می‌توان برای عایق کاری محیط‌های مختلفی از جمله خودرو، اطراف شیشه و پنجره، درب و اطراف دیوار، آب بندی لوله، آب بندی اطراف دوش آب و … استفاده کرد.

انواع خمیر درزگیر مشکی- آیژه
انواع خمیر درزگیر مشکی- آیژه

انواع خمیر درزگیر مشکی

اگر نیاز به درزگیری و عایق کاری با محصولات درزگیر رنگ مشکی را دارید، می‌توانید از درزگیر مشکی سیلیکونی و اکریلیک استفاده کنید. هر دوی این محصولات مقاومت بالایی در برابر رطوبت و نفوذ گرد و غبار دارند و می‌توانند با عملکرد بسیار عالی که در برابر حرارت از خود نشان می‌دهند، یک گزینه بسیار عالی برای اجرا در محیط‌های مختلف باشند. در ادامه با مشخصات این دو نوع از خمیرهای درزگیری اشاره می‌کنیم.

درزگیر مشکی سیلیکونی

خمیر درزگیر مشکی سیلیکونی یکی از پرفروش‌ترین انواع خمیرهای درزگیر موجود در بازار است که می‌تواند با ساختار سیلیکونی خود انعطاف پذیری بالایی برای اجرا داشته باشد. چسب سیلیکون مشکی غفاری یکی از انواع درزگیرهای مشکی موجود در بازار بوده که به صورت تیوپی تولید شده و بسیار پرکاربرد است. بسته بندی تیوپی این درزگیر باعث شده تا بتوان آن را برای هر محیطی و کاربردی مورد استفاده قرار داد و از عملکرد مناسب این نوع درزگیرها بهره مند شد. زمان خشک شدن خمیر درزگیر سیلیکونی معمولا 24 ساعت است و پس از آن می‌توانید فضایی که آن را درزگیری کرده‌اید، مورد استفاده قرار دهید.

درزگیر مشکی سیلیکونی یک درزگیر مقاوم به رطوبت است. به راحتی روی سطوح مختلف قابل اجرا است. فقط باید پس از اجرا حداقل 24 ساعت صبر کنید تا خمیر به طور کامل خشک شود و سپس درزگیری را انجام دهید. درزگیر مشکی سیلیکونی به دلیل حجم محدود می‌تواند برای عایق کاری فضاهای کوچک مورد استفاده قرار گیرد. با این حال اگر نیاز به عایق کاری بیشتر داشتید، می‌توانید چند عدد از این محصول را سفارش دهید.

درزگیر مشکی اکریلیک

درزگیر مشکی اکریلیک یکی دیگر از انواع محصولاتی است که با رنگ مشکی و برای عایق کاری و درزگیری مورد استفاده قرار می‌گیرد. این محصول برخلاف درزگیر مشکی سیلیکونی که به صورت تیوپی تولید می‌شود، معمولا به صورت کارتریجی بوده و باید برای اجرای آن از گان مخصوص استفاده کرد. درزگیر اکرلیک AC100 یکی دیگر از انواع خمیرهای درزگیر مشکی است که انعطاف پذیری بسیار بالایی در هنگام اجرا دارد. این نوع درزگیر برای پر کردن شکاف دیوارها و کفپوش‌ها نیز قابل استفاده است. علاوه بر این، خمیر درزگیر اکریلیک مشکی می‌تواند به دلیل ساختار منسجم و مقاومی که دارد، برای درزگیری درب و پنجره استفاده شود.

درزگیر مشکی پلی اورتان

نوع دیگری از محصولات عایق کاری که در سال‌های اخیر بسیار استفاده از آن متداول شده است، درزگیر مشکی پلی اورتان است. پلی اورتان پس از خشک شدن به عنوان یک ماده عایق فوق العاده عالی عمل می‌کند و می‌تواند با دوام حداکثری و عملکرد بسیار خوبی که از خود نشان می‌دهد، برای اجرا در محیط‌های مختلف استفاده شود. چسب پلی اورتان مشکی سلسیل SelSil PU50v یکی از انواع درزگیرهای مشکی پلی اورتان است که هم ساختار بسیار مقاومی دارد و هم به دلیل داشتن رنگ مشکی، می‌تواند برای عایق کاری خودرو و وسایل مشکی مورد استفاده قرار گیرد.

خمیر درزگیر مشکی بهتر است یا رنگی؟

خمیر درزگیر مشکی بهتر است یا رنگی؟ شاید این سوال بسیاری از کارفرمایان در هنگام خرید محصولات عایق کاری باشد. از نظر عملکرد باید بیشتر به ساختار و مواد اولیه خمیر درزگیر توجه داشته باشید. به طور کلی، محصولات درزگیری می‌توانند بر پایه سیلیکون، اکریلیک، پلی اورتان و ترکیبات مختلف دیگر باشند که هر کدام ساختار متفاوتی دارند.

خمیر موم درزگیر ژلاتین پی کی 250 گرمی P.K. gelatin seam sealer یکی از انواع خمیرهای درزگیر رنگی است که ساختار منسجم و مقاومی را از خود نشان می‌دهد. این خمیر برخلاف خمیرهای درزگیر سیلیکونی و اکریلیک به صورت بسته بندی تیوپی یا کارتریجی ارائه نمی‌شود. بلکه بسته بندی کاسه‌ای داشته و می‌تواند با کاردک و تجهیزات این چنینی روی سطح استفاده شود. این خمیر موم درزگیر ساختار متفاوتی از خمیرهای درزگیر مشکی دارد، اما همه این محصولات دوام زیادی دارند و می‌توانند برای عایق کاری مورد استفاده قرار گیرند. بنابراین، برتری هیچ کدام از دیگری قابل بررسی نیست. فقط باید با توجه به محلی که نیاز به عایق کاری دارد و رنگ آن محیط، بهترین خمیر درزگیر ژلاتین را سفارش داد.

خرید انواع خمیر درزگیر مشکی از فروشگاه آیژه

در این مقاله شما را با خمیر درزگیر مشکی و کاربردهای آن آشنا کردیم. این نوع خمیر می‌تواند انتخاب بسیار عالی برای اجرا در محیط‌های مختلف محسوب شود. فروشگاهی ساختمانی آیژه مرجع فروش انواع محصولات ساختمانی از جمله خمیر درزگیر و محصولات عایق کاری است. برای خرید انواع خمیر درزگیر مشکی از جمله درزگیر سیلیکونی و درزگیر اکریلیک می‌توانید به سایت آیژه مراجعه کنید و انواع چسب درزگیر را سفارش دهید. این فروشگاه به سراسر کشور ایران ارسال دارد و می‌تواند سفارشات شما را در کوتاه‌ترین زمان ممکن به دستتان برساند.

دیدگاهتان را بنویسید

قالب ساخت و ساز و معماری و شرکت
بازگشت به بالا