پاک كردن چسب از روی آینه با روش های ساده

باقی ماندن اثر چسب روی آینه، می‌تواند یکی از مشکلات رایج در خانه‌ها باشد. ممکن است کودکان در حین بازی مقداری چسب به آینه بزنند یا اینکه خودتان به اشتباه چسب‌های 123 و سایر چسب‌ها را به آینه بزنید. گاهی هم به دلیل طراحی آینه افراد از چسب‌های خاص استفاده می‌کنند و آثار آن‌ها روی آینه باقی می‌ماند. در هر صورت مهم این است که بتوانید مراحل پاک کردن چسب از روی آینه را به صورت تخصصی انجام دهید که در ادامه این مقاله قصد داریم در مورد این موضوع با شما صحبت کنیم و روش‌های مختلف پاک کردن لکه چسب از روی آینه را به شما توضیح دهیم.

آیا پاک کردن چسب از روی آینه امکان پذیر است؟

باقی ماندن آثار چسب روی آینه و شیشه می‌تواند تاثیر بدی روی زیبایی آن‌ها داشته باشد. به همین خاطر اگر به هر دلیلی چسب‌های مختلف مانند چسب ساندیسی مپل مکس maple max 502 روی آینه باقی مانده‌اند، باید به فکر روشی برای جدا کردن و پاک کردن آن‌ها باشید.

خوشبختانه با وجود حلال‌های مختلفی که برای چسب‌های متنوع موجود در بازار وجود دارند، امکان پاک کردن چسب از روی آینه وجود دارد. فقط کافیست که از روش‌های مختلف برای این کار استفاده کنید تا در نهایت بتوانید چسب را از روی آینه بکنید. چون ساختار هر نوع چسبی متفاوت است، طبیعی است که روش جدا کردن و پاک کردن این چسب‌ها نیز متفاوت باشد. به طور مثال نحوه پاک کردن چسب 123 میتراپل با روشی خاص انجام می‌شود.

پاك-كردن-لکه-چسب-از-روی-آینه-با-روش‌های-ساده-آیژه
پاك-كردن-لکه-چسب-از-روی-آینه-با-روش‌های-ساده-آیژه

روش‌های پاک کردن چسب از روی آینه

اگر چسب روی آینه شما ریخته است و می‌خواهید آینه را تمیز کنید، می‌توانید از هر یک از روش‌های توضیح داده شما کمک بگیرید. در نظر داشته باشید که پاک کردن چسب از روی آینه بسته به نوع چسب می‌تواند با روش‌های مختلفی انجام شود و شاید مجبور شوید همه این روش‌ها برای پیدا کردن بهترین روش امتحان کنید.

استفاده از کره و روغن برای پاک کردن چسب از روی آینه

روغن‌ها و کره‌ها می‌توانند برای پاک کردن چسب از روی شیشه و آینه مورد استفاده قرار گیرند. فقط کافیست که آن‌ها را امتحان کنید تا ببینید روی چسب شما اثری دارند یا خیر. برای این کار کافیست که مقداری کره یا روغن را روی محلی که چسب قرار دارد، بزنید. می‌توانید از یک دستمال برای این کار استفاده کنید. چندین بار این کار را انجام دهید تا متوجه سست و شل شدن چسب شوید. پس از اینکه چسب شل شد، می‌توانید با مقداری آب گرم به راحتی چسب را از روی آینه بکنید. در پایان می‌توانید با یک دستمال بدون پرز سطح آینه را پاک کنید.

پاک کردن چسب از روی آینه و شیشه با روش‌های ساده- آیژه
پاک کردن چسب از روی آینه و شیشه با روش‌های ساده- آیژه

پاک کردن لکه چسب روی آینه با سرکه

سرکه یکی از ترکیبات اسیدی است که می‌تواند برای پاک کردن برخی از چسب‌ها و نرم کردن آن‌ها مورد استفاده قرار گیرد. سرکه آسیبی به آینه یا شیشه وارد نمی‌کند و می‌توانید با خیالی راحت از آن استفاده کنید. برای این کار می‌توانید مقداری سرکه را به یک دستمال بدون پرز آغشته کنید و سپس آن را به آرامی روی سطحی از شیشه که به چسب آغشته شده است، بکشید.

ممکن است در همان لحظه‌ای که سرکه به چسب برخورد می‌کند، شاهد شل شدن بافت چسب باشید. ولی در صورتی که نتوانستید نتیجه ایده آلی را با استفاده از سرکه ببینید، کافیست که چند بار از سرکه روی سطح آینه استفاده کنید. معمولا با چند بار استفاده، چسب نرم شده و کنده خواهد شد. در صورت نیاز می‌توانید برای پاک کردن جای چسب از یک دستمال تمیز و بدون پرز استفاده کنید و لکه چسب را به طور کامل پاک کنید.

پاک کردن چسب از روی آینه با حرارت

بعضی از چسب‌ها مانند چسب حرارتی صافکاری مشکی، به گرما حساس هستند و همین موضوع می‌تواند باعث شود تا بتوانید از حرارت برای نرم کردن این چسب‌ها استفاده کنید. اگر از روش‌های فوق استفاده کردید و نتیجه مد نظر خودتان را ندیدید، نوبت به آن می‌رسد که با سشوار به چسب حرارت بدهید. در این صورت به راحتی چسب از روی آینه کنده می‌شود.

ابتدا سشوار را روی گوشه‌های چسبی که روی آینه قرار داده شده است بگیرید تا ترکیبات چسب به مرور ذوب شوند. سپس می‌توانید به آرامی چسب را با دست یا یک جسم غیر نوک تیز از روی آینه جدا کنید. در نهایت می‌توانید جای چسب باقی مانده را با کمک یک دستمال خشک و بدون پرز تمیز کنید. در صورت نیاز می‌توانید از سرکه یا شیشه پاک کن برای پاک کردن باقی مانده چسب از روی آینه استفاده کنید.

پاک کردن چسب از روی آینه با خمیر جوش شیرین و روغن

برای پاک کردن چسب از روی آینه، می‌توانید از ترکیب جوش شیرین و روغن استفاده کنید. معمولا این ترکیب سرسخت ترین چسب‌ها را نیز از جا می‌کند. برای این کار لازم است که جوش شیرین روغن مایع را با یکدیگر ترکیب کنید. ترکیب بدست آمده باید مشابه با خمیر نسبتا چرب باشد تا بتوانید با کمک آن، آینه را تمیز کنید.

خمیر بدست آمده را روی چسب و گوشه‌های آن بمالید. روغن باعث نرم شدن چسب و جوش شیرین باعث کنده شدن آن می‌شود. برای دیدن بهترین نتیجه، می‌توانید خمیر بدست آمده را به مدت 5 دقیقه روی چسب قرار دهید تا با کمک ناخن یا کاردک از روی سطح پاک شود.

استفاده از لاک پاک کن و استون برای پاک کردن چسب از روی شیشه

یکی دیگر از روش‌های پاک کردن چسب از روی آینه، استفاده از لاک پاک کن و استون است. استون به عنوان یک حلال شیمیایی برای بسیاری از چسب‌ها شناخته می‌شود. پس امتحان کردن آن هیچ ضرری ندارد. فقط کافیست که مطابق با توضیحاتی که ارائه می‌کنیم، پیش بروید.

در ابتدا می‌بایست روی چسب آب داغ بریزید تا کمی چسب گرم و نرم شود. سپس استون یا همان لاک پاک کن را روی چسب بکشید تا چسب به آرامی شل شده و کنده شود. اگر احساس کردید با یک بار امتحان کردن از استون، چسب مقداری شل شده است؛ دوباره استون را روی چسب بزنید تا به نتیجه دلخواه برسید.

نتیجه گیری

در این مقاله در مورد نحوه پاک کردن چسب از روی آینه با شما صحبت کردیم. روش‌های توضیح داده شده هر کدام می‌توانند تاثیر خوبی روی پاک کردن چسب از روی شیشه و آینه بگذارند. به شرطی که به درستی از آن‌ها کمک بگیرید. شما عزیزان می‌توانید برای خرید انواع چسب به فروشگاه آیژه مراجعه کنید ویا باشماره 01342244635 تماس گرفته و چسب‌های مورد نیاز خودتان را بخرید.

دیدگاهتان را بنویسید

قالب ساخت و ساز و معماری و شرکت
بازگشت به بالا