نحوه ترکیب کردن چسب هبلکس

چگونه چسب هبلکس با مواد دیگر ترکیب می‌شود؟ چه موادی قابلیت ترکیب با چسب هبلکس را دارد؟برای اتصال دو قطعه بلوک که از جنس سیلیس هستند، از محصولی تک جزیی به نام چسب هبلکس استفاده می‌شود. میزان چسبندگی این محصول به اندازه ای است که نه تنها قادر به متصل کردن دو قطعه به همدیگر می‌شود، بلکه قادر به تحمل مقاومت فشاری زیادی نیز است. همان طور که اطلاع دارید چسب هبلکس بر پایه مواد سیمانی تولید شده است. از این رو بنا بر نیاز می‌توان به راحتی تغییرات خاصی را با مواد اکریلیکی انجام داد.

در ادامه مقاله به نحوه ترکیب کردن چسب هبلکس با مواد دیگر پرداخته می‌شود. پس با ما همراه باشید تا از چگونگی ترکیب کردن انواع مواد با چسب هبلکس مطلع شوید. در ضمن برای اطلاعات بیشتر در زمینه چسب هبلکس خوب و نحوه خرید آن به مقاله نحوه خرید چسب هبلکس خوب مراجعه فرمایید.

چسب هبلکس با مواد ترکیبی

در ترکیب مواد با چسب هبلکس حتما باید به درصد وزنی آن ها توجه ویژه شود. نکته قابل ذکر این است که میزان مورد استفاده از یک ماده خارجی مانند آب که به چسب هبلکس اضافه می‌شود، کیفیت این محصول را به شدت تحت تاثیر قرار می‌دهد.

هنگامی که بحث از خمیر چسب هبلکس است، منظور محصولی است لوزدار با حالت روانی زیاد که باعث سهولت کار با چسب هبلکس خواهد شد. طوری که چسب هبلکس به راحتی بر روی قسمت های افقی و عمودی سطح بلوک بچسبد. نسبت مقدار مصرفی آب در برابر مواد سیمانی تقریبا 1 به 0.4 تا 0.5 وزن سیمان است، البته اگر حالت وزنی آن مورد بررسی قرار گرفته باشد. به عبارت ساده تر برای هر یک واحد از سیمان مصرفی بایستی بین 0.4 تا 0.5 واحد وزنی سیمان از آب استفاده شود. در نظر داشته باشید که این میزان و مقدار برای چسب های پودری با گریدهای مختلف، متفاوت است.

چسب پودری آجر حاوی پلیمر و پودر میکرونیزه پارسیکا 20 کیلوگرمی شصت

تا بدین جای مقاله آموختیم که چسب هبلکس در گروه چسب های پودری قرار دارد. اما نسبت مقدار مصرف آب این محصول با معیار متفاوت تری بررسی و اندازه گیری می‌شود. بدین صورت که میزان مصرفی آب جهت تهیه چسب هبلکس، تقریبا حدود 7-5 لیتر آب برای هر 25 کیلوگرم چسب هبلکس است. این میزان آب در چسب هبلکس متعادل و ایده آل است. اما در صورت نیاز به راحتی می‌توان این مقادیر را تغییر داد.

نحوه افزایش چسبندگی و مقاومت چسب هبلکس

با استفاده از آزمایش های ویسکوزیته و بافت چسب های پودری، می‌توان برای آزمایش مقدار آب و یا هر ماده دیگری در چسب هبلکس بهره برد. با این دو نوع آزمایش به راحتی می‌توان میزان ویسکوزیته مورد نیاز چسب هبلکس را اندازه گیری کرد. در انواع چسب های پودری از جمله چسب هبلکس، به راحتی می‌توان با استفاده از مواد امولسیونی مانند پلی اکریلات و پلی وینیل استات، میزان مقاومت و چسبندگی را افزایش داد.

البته این میزان افزودنی ها بایستی در کارخانه ها و در زمان تولید این محصولات اضافه گردد. وگرنه در زمان اجرا، افزودن مواد به چسب هبلکس، فقط به صورت تجربه ممکن است. برای افزایش مقاومت چسب هبلکس در برابر رطوبت می‌توان از سیلیکات سدیم استفاده کرد. البته این مواد به صورت عمومی به همه محصولات اضافه نمی‌شود.

در حالت عادی می‌توان به ازای هر یک کیسه سیمان 50 کیلو گرمی، 2-1 کیلوگرم سیلیکات سدیم اضافه کرد. پس با توجه به ماهیت چسب های هبلکس، قطع به یقین میزان افزودن سیلیکات سدیم باید حداقل 50 گرم و یا حتی کمتر از این مقدار باشد. (قابل توجه است که استفاده از افزودنی ها و مواد پودری مضاعف در چسب های هبلکس کلیت ندارد. مگر اینکه واحد فنی صلاح بداند و یا شرایط اجرایی خاصی مد نظر باشد).

برای افزایش حجم چسب هبلکس می‌توان از موادی همچون تالک، پودر سیلیس با دانه بندی های ریز و شکری، کربنات کلسیم و… بهره برد. کلیه موارد افزودنی اشاره شده در متن فوق، موادی هستند که در فاز تولید فیدبک بهتری داشته‌اند.

سخن آخر

اگر پروژه در شرایط اجرایی خاصی است، بهتر است جهت خرید چسب هبلکس مورد نظر با کارخانه تولیدی صحبت کنید. هماهنگ کردن با کارخانه، کیفیت اجرایی محصول مورد نظر شما را بهتر خواهد کرد.

هلدینگ ساختمانی آیژه با کادر فنی و مجرب آماده ارائه انواع خدمات در زمینه محصولات ساختمانی از جمله چسب هبلکس و بلوک هبلکس است. مجموعه آیژه نماینده شرکت خاک چینی در استان گیلان است که بنا به نیاز مشتریان خود به طراحی، تولید و عرضه چسب هبلکس می‌پردازد.

خریداران و فروشندگان عمده محصولات ساختمانی کافی است جهت مشاوره تخصصی و خرید چسب هبلکس از مجموعه آیژه با شماره تماس 01342244635 ارتباط برقرار نمایید.

دیدگاهتان را بنویسید

قالب ساخت و ساز و معماری و شرکت
بازگشت به بالا