چرا از خمیر درزگیر خودرو استفاده می شود؟ + کاربردهای آن

گاهی اوقات صدای بسیار زیادی از خودرو به داخل کابین به گوش می‌رسد که می‌تواند برای بسیاری از افراد آزاردهنده باشد. خودروهای خارجی معمولا با تجهیزات مختلف عایق سازی شده‌اند تا سر و صدای زیادی در هنگام رانندگی را وارد کابین خودرو نکنند. اما برای خودروهای ایرانی یا عایق کاری ضعیف انجام شده یا اینکه به دلیل قدیمی شدن مدل خودرو لازم است که مجددا عایق کاری را انجام دهید. خمیر درزگیر خودرو، نوعی خمیر مقاوم به رطوبت است که می‌تواند برای درزگیری کردن نواحی مختلف مانند اطراف درب‌ها، صندوق عقب و… مورد استفاده قرار گیرد. برای آشنایی بیشتر با خمیر درزگیر خودرو و کاربردهای آن، این مقاله را تا انتها بخوانید.

نحوه اجرای خمیر درزگیر برای بخش‌های مختلف خودرو- آیژه
نحوه اجرای خمیر درزگیر برای بخش‌های مختلف خودرو- آیژه

خمیر درزگیر خودرو چیست؟

خمیر درزگیر خودرو یکی از انواع محصولات انعطاف پذیر است که برای عایق کاری خودرو مورد استفاده قرار می‌گیرد. این خمیر دارای انعطاف پذیری بالایی است و به راحتی می‌تواند در همه نواحی از خودرو که نیاز به عایق کاری، صداگیری و چسبندگی بالا دارند، مورد استفاده قرار گیرد. مواد شیمیایی به کار رفته در این نوع خمیر درزگیر باعث می‌شود تا عملکرد آن در هنگام قرارگیری در معرض رطوبت، آب و هوای مختلف بهبود پیدا کند.

کاربردهای خمیر درزگیر برای خودرو

خمیر درزگیر می‌تواند به دلیل انعطاف پذیری بالا، قابلیت تغییر شکل و رنگ پذیری در هر ناحیه‌ای از خودرو مورد استفاده قرار گیرد. کاربردهای خمیر درزگیر خودرو از جهات مختلفی قابل بررسی است و شما می‌توانید در هر بخش از خودرو که نیاز به عایق کاری و کاهش سر و صدا دارد، از این خمیر استفاده کنید و از عملکرد مناسب آن بهره مند شوید. از جمله کاربردهای این نوع خمیر، می‌توان به موارد زیر اشاره کرد.

  • برای اتصال پانل‌ها قبل از جوش و چسباندن قطعات روی یکدیگر
  • برای نواحی داخلی اتاق جهت عایق کاری
  • برای نواحی بیرونی اتاق که دارای مشکل رنگ هستند.
  • برای بخش‌های داخلی صندوق عقب، کاپوت اتومبیل و پشت درب‌های خودرو
  • پشت درب اتاق و گلگیرهای خودرو
  • پشت رکاب‌های ماشین
  • زیر اتاق‌های خودرو

چرا از خمیر درزگیر خودرو استفاده می‌شود؟

خمیر دزدگیر خودرو با اهداف مختلفی برای خودروهای ایرانی و خارجی مورد استفاده قرار می‌گیرد. کاربردهای این خمیر را تا به اینجا توضیح دادیم و می‌توان متوجه شد که استفاده از این محصولات تا حد زیادی برای عایق کاری و جلوگیری از ورود صوت به داخل کابین خودرو انجام می‌شود. با این حال افرادی که از این نوع خمیر استفاده می‌کنند، اهداف متفاوتی دارند. در ادامه به چند مورد از مزایای اجرای خمیر درزگیر برای خودرو اشاره می‌کنیم.

• کاهش ورود صدا به داخل کابین خودرو

در حین رانندگی احتمال ورود صدا به داخل کابین خودرو وجود دارد. خودروهایی که به خوبی عایق کاری شده‌اند، صدای کمتری در کابین دارند. اما از بین رفتن عایق‌های استفاده شده برای خودرو و همچنین کاهش خاصیت این متریال‌ها، مجددا باعث ورود صدا به داخل کابین ماشین می‌گردد. خمیر درزگیر خودرو می‌تواند برای کاهش ورود صدا به داخل کابین ماشین استفاده شود. این محصول به دلیل عایق صوت بودن، آرامش را برای سرنشینان و رانندگان خودرو به همراه دارد.

• متعادل نگه داشتن دمای داخل خودرو

یکی از کاربردهای خمیر درزگیر برای خودرو، عایق کاری حرارتی است. در واقع این محصولات می‌توانند مناطقی از خودرو که دارای سوراخ هستند و هوا از آن‌ها رد و بدل می‌شود را عایق کنند. از این رو دمای داخل کابین خودرو با کمک کولر یا بخاری قابل تنظیم خواهد بود.

• عدم ورود گرد و غبار و آب برف و باران به خودرو

عدم ورود گرد و غبار و آب برف و باران به خودرو از جمله ویژگی‌های خمیر درزگیر ماشین است. اگر سوراخی در بخش‌های مختلف خودرو وجود داشته باشند، احتمال ورود گرد و غبار به داخل خودرو به ویژه در هنگام رانندگی در جاده‌های خاکی وجود دارد. با پوشاندن این محفظه‌ها و سوراخ‌ها، از ورود آلودگی‌های مختلف به داخل کابین خودرو نیز جلوگیری می‌کند. از طرفی چون این خمیرها، ضد آب هستند؛ به راحتی آسیب نمی‌بینند و در برابر بارش برف و باران نیز عملکرد بسیار خوبی را از خود نشان می‌دهند.

نحوه اجرای خمیر درزگیر برای بخش‌های مختلف خودرو

استفاده از خمیر درزگیر خودرو با روش‌های مختلفی امکان پذیر است و شما می‌توانید با توجه به اینکه محل مورد نیاز برای اجرای درزگیر خودرو کجاست، از خمیر درزگیر استفاده کنید. مهمترین موضوعی که باید در مورد اجرای خمیر درزگیر خودرو به آن توجه داشته باشید، تمیز بودن سطحی است که قرار است خمیر را روی آن اجرا کنید. به طور مثال، اگر قرار است برای درز میان صندوق عقب و بدنه خودرو از خمیر درزگیر استفاده نمایید، می‌توانید محل مورد نظر را ابتدا با دستمال تمیز کرده و سپس با کمک الکل سطح را پاکسازی کنید. در غیر این صورت خمیر چسبندگی قابل قبولی در محل مورد نظر نخواهد داشت.

سپس می‌توانید خمیر را با کمک قلمو یا در صورت کارتریجی بودن، با نازل مخصوص در محل اجرا کنید. زمان خشک شدن خمیر درزگیر خودرو بسته به نوع خمیر و مواد تشکیل دهنده آن می‌تواند متفاوت باشد. اما باید دقت کنید که این خمیرها زمانی عملکرد خوبی را از خود نشان می‌دهند که به طور کامل خشک شوند. پس تا قبل از اینکه خمیر در محل خشک شود، به آن فشار وارد نکنید.

بهترین خمیر دزدگیر برای خودرو

عایق کاری هم در فرآیند ساختمان سازی و هم در فرآیند خودروسازی به وفور انجام می‌شود. همانطور که مهندسین باید به دنبال خرید گچ ضد آب باشند، لازم است که خمیرهای درزگیر خودرو نیز با بهترین کیفیت سفارش داده شوند. خمیر موم درزگیر ژلاتین پی کی 250 گرمی P.K. gelatin seam sealer یکی از باکیفیت‌ترین انواع محصولاتی است که می‌توانید برای عایق کاری مورد استفاده قرار دهید.

این محصول دقیقا مشابه با موم بوده و به راحتی می‌تواند روی بخش‌های مختلف ماشین اجرا شود. مزیت این خمیر موم درزگیر این است که در برابر رطوبت و شرایط جوی مقاومت خوبی از خود نشان می‌دهد. علاوه بر این موضوع، این خمیر درزگیر قابلیت رنگ پذیری نیز دارد. از این رو می‌توان قبل از فرآیند رنگ کاری خودرو نیز از این نوع خمیر استفاده کرد و سپس مراحل رنگ کاری را انجام داد. این محصول در برابر انبساط و انقباض نیز عملکرد خوبی از خود نشان می‌دهد و دچار آسیب نخواهد شد.

قیمت و خرید خمیر درزگیر خودرو

خمیر درزگیر مخصوص خودرو می‌تواند با جنس مرغوب، خاصیت رنگ پذیری، انعطاف پذیری عالی و قیمت مقرون به صرفه تهیه شود. این خمیرها برای صداگیری، افزایش چسبندگی و عایق کاری مورد استفاده قرار می‌گیرند. برای خرید خمیر درزگیر خودرو با قیمت مناسب، می‌توانید از طریق سایت آیژه سفارش خودتان را ثبت کنید. هلدینگ ساختمانی آیژه، نمایندگی فروش خمیر درزگیر ماشین به قیمت کارخانه است و محصولات را با بهترین کیفیت به مشتریان عرضه می‌کند.

دیدگاهتان را بنویسید

قالب ساخت و ساز و معماری و شرکت
بازگشت به بالا