اگر چسب یک دو سه خشک شود چه کنیم؟

چسب یک دو سه یکی از چسب های فوق العاده قوی و قابل استفاده در اکثر فعالیت هایست. این چسب از معروف ترین چسب ها نیز است و همه ما اسم آن را زیاد شنیده ایم.

کاربردهای بیشمار چسب یک دو سه را نمی توانیم نادیده بگیریم و می دانیم که در هر موقعیتی می تواند به ما کمک کند.

اما اگر از این چسب اشتباه استفاده کنیم یا چسب جایی بریزد که نباید، تکلیف ما چیست؟ به نظر شما چسب قطره ای خشک شده را چگونه می توان پاک کرد؟ حلال چسب یک دو سه چیست؟ آیا می توان از چسب 123 خشک شده استفاده کرد؟

با ما همراه باشید تا پاسخ سوالات خود را بیابید.

چگونه از چسب 123 خشک شده استفاده کنیم؟

چسب 123 خشک شده
چسب 123 خشک شده

اگر چسب یک دو سه خشک شود چه کنیم؟ این سوال را از دو منظور می توان پاسخ داد، اول اینکه اگر منظور شما خشک شدن چسب یک دو سه و بلااستفاده شدن آن باشد، باید چه کنیم تا چسب دوباره رقیق شود؟ اصلاً آیا راهی برای استفاده مجدد از چسب خشک شده هست یا نه؟

منظور دوم این است که اگر چسب 123 روی وسایل، دست، فرش و در کل مکان هایی که نباید خشک شود، خشک شد چه کنیم و چگونه آن را پاک کنیم؟

چسب 123 تاب فیکس topfix 500ml
چسب 123 تاب فیکس topfix 500ml

در مورد سوال اول باید بگوییم ممکن است پس از یک بار استفاده از چسب یک دو سه متوجه شویم که این چسب خشک شده و دیگر نمی توانیم از آن استفاده کنیم.

در چنین شرایطی بهتر است یک ظرف آب جوش تهیه کنید و پس از پایین آمدن دمای آب، چسب را به مدت 3 الی 5 دقیقه در آب قرار دهید.

پس از این کار شاهد این خواهید بود که چسب شما رقیق می شود و می توانید از آن استفاده کنید.

فقط به یاد داشته باشید که پس از استفاده از این چسب، درب آن را به خوبی ببندید و سوراخ آن ها مسدود کنید تا هوا نتواند در آن نفوذ کند و خشک شود.

راه های جلوگیری از خشک شدن چسب 123

چسب یک دو سه یکی از چسب های پرکاربرد حوزه های صنعتی است که زمان خشک شدن آن بسیار سریع است، اما همین خشک شدن سریع به یکی از مشکلات این چسب نیز تبدیل شده است.

برای اینکه بتوانیم از خشک شدن چسب یک دو سه جلوگیری کنیم راهکارهای ساده ای وجود دارد که با رعایت کردن آنها دوام چسب را افزایش می دهید و دیگر نگران خشک شدن آن نخواهید بود.

چسب 123 مپل مکس 400 میلی لیتر maple max
چسب 123 مپل مکس 400 میلی لیتر maple max

اولین راه حل این است که روی سوراخ چسب یک دو سه، را طوری ببندید که نفوذ هوا باعث خشک شدن آن نشود.

همچنین می توانید پس از استفاده از چسب، درپوش چسب و سوراخ روی آن را به خوبی تمیز کنید تا چسب های باقی مانده روی آن باعث خشک شدن همه جعبه چسب نشوند.

یکی دیگر از روش های جلوگیری از خشک شدن چسب 123 این است که روی سوراخ آن یک سوزن فرو کنید تا ورودی هوای آن بسته شود.

برای خرید انواع چسب یک دو سه می توانید از طریق وبسایت آیژه اقدام کنید.

حالا بهتر است به پاسخ سوال دوم یعنی اگر چسب یک دو سه روی جایی که نباید، خشک شود چه کنیم؟

برای پاک کردن چسب یک دو سه چه کنیم؟

بهترین روش های ازبین بردن چسب یک دو سه از روی هر وسیله یا لباسی و حلال های این چسب را در مقاله مربوطه توضیح داده ایم و شما می توانید برای کسب اطلاعات روی لینک آن کلیک کنید.

درکل اگر چسب یک دو سه روی وسیله ای ریخت، اجازه دهید تا کامل خشک شود و سپس برای پاک کردن آن با استفاده از حلال مناسب اقدام کنید.

پاک کننده چسب123 – حلال چسب میتراپل – mitreapel AT100 ADHESIVE CLEANER 200ml
پاک کننده چسب123 – حلال چسب میتراپل – mitreapel AT100 ADHESIVE CLEANER 200ml

برای تمیز کردن چسب خشک شده می توانید از استون، روغن، تینر و سرکه سفید استفاده کنید.

بسته به سطحی که دارید یکی از این حلال های خانگی برای شما مناسب خواهد بود، مثلا سرکه سفید برای چوب، فلز و پارچه استفاده می شود.

اگر هیچکدام از موارد بالا در اختیارتان نبود، با استفاده از یک مسواک و آبلیمو هم می توانید تا حدودی چسب یک دو سه خشک شده را از روی محل موردنظر پاک کنید.

کلام آخر

چسب 123 خشک شده

همانطور که اشاره کردیم چسب 123 یکی از چسب های پرکاربرد است. در واقع از این چسب ها به دلیل ویژگی های خاصش در صنایع مختلفی استفاده می شوند که ممکن است بسیاری از شما با آنها آشنایی نداشته باشید و نحوه استفاده صحیح از آنها را ندانید.

در این مقاله برای شما توضیح دادیم که اگر چسب 123 خشک شد چگونه آن را رقیق کنیم و دوباره استفاده کنیم. همچنین حلال های مختلف چسب 123 را به شما معرفی کردیم تا در صورت نیاز بتوانید چسب را از روی سطوح مورد نظر پاک کنید.

مهم ترین چیزی که باید در این باره در نظر داشته باشید این است که چسب را از فروشگاه معتبر و برند شناخته شده ای تهیه کنید تا با مشکلات این چنینی کمتر مواجه شوید.

اگر شما نیز روشی برای قابل استفاده کردن چسب یک دو سه خشک شده می شناسید و یا از حلال دیگری برای این چسب استفاده می کنید، می توانید از طریق کامنت ها آن را با ما و مخاطبان آیژه درمیان بگذارید.

دیدگاهتان را بنویسید

قالب ساخت و ساز و معماری و شرکت
بازگشت به بالا