بهترین چسب های کاغذ دیواری کدامند؟

کاغذ دیواری یکی از محصولات محبوب و پرفروشی است که افراد ترجیح می دهند بجای رنگ یا موارد دیگر از آن استفاده کنند. اما یکی از مواردی که درباره کاغذ دیواری مهم است این است که بدانید چگونه آن را بچسبانید. در حقیقت انتخاب بهترین چسب کاغذ دیواری یکی از مهم ترین بخش های استفاده از این محصول است.

برای این کار باید مواردی مانند: هرچند وقت یکبار کاغذ دیواری ها را تغییر می دهید؟ آیا می خواهید برای همیشه از کاغذ دیواری استفاده کنید؟ آیا تمایل دارید برای بازسازی کاغذها راحت و بدون دردسر جدا شوند؟

برای این که زمان بازسازی دیوارها، کاغذ دیواری بدون دردسر از دیوار جدا شود هم باید جنس کاغذ دیواری خوب باشد هم نوع چسبی که انتخاب کرده اید!

در این مقاله بهترین چسب های کاغذ دیواری را به شما معرفی می کنیم تا در صورت نیاز بتوانید انتخابی بهتر و ساده تر داشته باشید.

بهترین چسب های کاغذ دیواری

بهترین چسب های کاغذ دیواری

برای اینکه کاغذ دیواری بهتر روی دیوار بچسبد باید از چسب مخصوص آن استفاده کنید. 

یکی از مواردی که بسیاری از افراد درگیر آن هستند این است که به اندازه ای که باید به خرید چسب دقت کنند، نمی کنند.

در حقیقت چسب بی کیفیت باعث می شود ظاهر کاغذ دیواری نیز زیبا نباشد، از طرفی به سطحی که کاغذ روی آن چسبانده شده نیز آسیب می رساند.

برای مثال نحوه چسباندن کاغذ دیواری روی چوب تکنیک خاص خود را دارد و باید از چسب مناسب این کار نیز استفاده کرد.

در ادامه شما را با چسب کاغذ دیواری و انواع آن آشنا می کنیم تا با توجه به هدف و سطح مورد نظر خود بهترین انتخاب را داشته باشید:

معرفی انواع چسب کاغذ دیواری

معرفی انواع چسب کاغذ دیواری

برچسب اطلاعات روی رول کاغذ دیواری به شما می گوید که چه نوع چسبی برای کاغذ دیواری شما مناسب است

به طور کلی در مورد چسب کاغذ دیواری، کیفیت بسیار مهم است. انواع چسب های مرغوب از نشاسته طبیعی و غیر سمی و متیل سلولز ساخته می شوند.

البته برای افزایش دوام و سهولت کاربرد، افزودنی های خاصی مانند رزین های مصنوعی به آن اضافه می شود. در چسب های باکیفیت، نسبت متیل سلولز برابر یا بیشتر از نشاسته است. این ویژگی باعث می شود استحکام چسبندگی محصول نهایی بسیار بیشتر شود.

چسب کاغذ دیواری گلد آیستر gold aster 100 gr
چسب کاغذ دیواری گلد آیستر gold aster 100 gr
  • چسب کاغذ دیواری آماده
  • چسب کاغذ دیواری همه کاره
  • خمیر کاغذ دیواری مناسب آب سرد
  • چسب کاغذ دیواری بسیار قوی
  • چسب کاغذ دیواری پوستری

1. خمیر کاغذ دیواری آب سرد

این نوع چسب به صورت پودری است و باید خودتان آن را با آب ترکیب کرده تا به صورت خمیری درآید. 

این نوع چسب از نشاسته تشکیل می شود و ممکن است خمیر کردن آن کمی مشکل باشد اما مزیتی که دارد این است که زمان خشک شدن آن سریع نیست و اگر اشتباهی انجام دهید، وقت دارید آن را تصحیح کنید.

چسب کاغذ دیواری متیلان 400 گرمی مدل هنکل Metylan
چسب کاغذ دیواری متیلان 400 گرمی مدل هنکل Metylan

همچنین این نوع خمیر می تواند کاغدهای سبک تا سنگین را تحمل کند و بچسباند.

2. خمیر کاغذ دیواری همه کاره

چسب های همه کاره معمولاً قابل استفاده برای هر نوع کاغذ دیواری هستند و در دو نوع پودری و خمیری وجود دارند. 

این نوع چسب ها ضد قارچ و کپک هستند و می توانید از آن برای مکان های مرطوب خانه نیز استفاده کنید.

3. چسب کاغذ دیواری سنگین

این چسب ها برپایه وینیل و ترکیب آن با رزین به دست می آید. رزین باعث استحکام بیشتر چسب می شود. این نوع چسب زمان خشک شدن نسبتا سریعی دارد و برای چسباندن کاغذ دیواری های گران قیمت و مرغوب بسیار مناسب است.

پس اگر از کاغذهای سنگین و ضخیم استفاده می کنید بهتر است این نوع چسب را تهیه کنید. البته باید به این نکته نیز اشاره کنیم که اگر پس از مدتی قصد تغییر دکوراسیون و تعویض کاغذ دیواری ها را داشته باشید، این چسب کمی سخت جدا می شود.

نکاتی که باید بدانید!

هنگام استفاده از خمیر کاغذ بهتر است مراقب ضخامت آن باشید. یعنی نه خیلی نازک باشد نه خیلی ضخیم. اگر خمیر نازک باشد، زیر کاغذ باد می افتد و اگر ضخیم باشد قلمبه قلبمه می شود 🙂

همچنین این ضخامت روی میزان چسبندگی تاثیر داردو پس فکر نکنید اگر چسب بیشتری بریزید، چسبندگی بهتری خواهد داشت، بلکه ممکن است برعکس عمل کند و سنگینی ملات باعث افتادن کاغذ و بدفرم شدن آن شود.

درکل می توان گفت بهترین روش برای استفاده از کاغذ دیواری، عمل کردن به دستورهای ذکر شده روی جعبه آن می باشد. در این صورت هم زمان خشک شدن چسب را متوجه خواهید شد هم نکاتی که باید هنگام استفاده رعایت کنید.

زیرا تایم خشک شدن چسب ها و نحوه استفاده از آنها با یکدیگر متفاوت است.

کلام آخر

با استفاده از چسب کاغذ دیواری می توانید به بهترین شکل کاغذ دیواری های خانه خود را یچسبانید و تغییر دکوراسیون دهید.

باید بدانید که هیچ چیز به اندازه تناسب صحیح مواد اولیه چسب مهم نیست.

بنابراین گاهی اوقات به دست آوردن ترکیب مناسب نیاز به آزمایش گزینه های مختلف دارد. علاوه بر این، همانطور که قبلا ذکر شد، اکثر چسب های موجود در بازار برای طیف وسیعی از کاغذ دیواری ها مناسب هستند (چسب کاغذ دیواری)، اما لطفاً توصیه های بسیاری از فروشندگان و تولیدکنندگان را در مورد استفاده از چسب ها قبل از استفاده رعایت کنید. 

دقت کردن به همین نکات ساده می تواند تاثیر بسیار زیادی در کیفیت کار شما داشته باشد. برای خرید انواع چسب کاغذ دیواری می توانید از طریق وبسایت آیژه اقدام کنید.

 

دیدگاهتان را بنویسید

قالب ساخت و ساز و معماری و شرکت
بازگشت به بالا