بهترین چسب مخصوص ترک دیوار | 2 تا از بهترین انواع چسب برای ترک دیوار

احتمالاً شما در حال خواندن این مقاله هستید زیرا به دنبال بهترین چسب مخصوص ترک دیوار می‌گردید. اگر نمی‌دانید این نوع چسب چگونه مورد استفاده قرار می‌گیرد و یا اصلاً چگونه می‌توان آنرا تهیه نمود، بهتر است تا پایان مقاله با وبسایت آیژه همراه باشید و پاسخ سوالات خود را دریافت کنید.

یکی از مشکلاتی که هرخانه‌ای دیر یا زود با آن مواجه می‌شود، ترک های رو دیوار است. این ترک ها علاوه بر تاثیر منفی که روی ظاهر دیوار دارند، می‌توانند علتی بزرگتر نیز داشته باشند.

چیزی که ما در این مورد به شما توصیه می‌کنیم این است که اگر روی دیوارهای خانه خود ترک های سطحی مشاهده می‌کنید، بهتر است از چسب ترک دیوار استفاده کنید، اما اگر ترک ها سطحی نبودند و عمق زیادی داشتند، باید با یک مهندس سازه صحبت کرده و در صورت تایید از این نوع چسب استفاده کنید.

چسب اپوکسی اصلاح شده، چسب مناسب برای ترمیم ترک های روی دیوار و بتن، چسباندن سنگ به بتن، چسباندن صفحات فلزی، میلگرد و … می‌باشد.

چسب مخصوص ترک دیوار چیست؟

چسب مخصوص ترک دیوار

هنگام ترمیم ترک های سطحی دیوار یا درزهای ایجاد شده از این نوع چسب مخصوص استفاده می‌شود. این چسب ها یک روش موثر برای بهبود راندمان فرآیند گچ کاری و پرکردن ترک های دیوار است.

از انواع چسب ترک دیوار می‌توان به چسب پلی اورتان سوسیسی اشاره کرد که انواع مختلفی دارد و گزینه مناسبی برای درزگیری و پر کردن ترک دیوار هستند.

انواع ترک دیوار

برای استفاده از چسب مخصوص ترک دیوار بهتر است ابتدا نوع ترکی که روی دیوار شما ایجاد شده را شناسایی کنید زیرا ترک ها می‌توانند در هر قسمت و به دلایل مختلفی به وجود آیند.

ترک دیوارها به دلایل مختلفی از جمله زلزله، فرونشست ساختمان، گچ کاری نامناسب، وجود رطوبت و نم، ضربه به دیوار، نفوذ هوا در اثر عبور سیم های برق و تلفن، گرمای شومینه و نوع مصالح استفاده شده، ممکن است ایجاد شود.

انواع ترک دیوار

نکته‌ای که باید به آن توجه کنید این است که این ترک ها فقط در ساختمان‌های قدیمی دیده نمیشوند و ممکن است برای ساختمانی که عمری کمتر از یکسال دارد نیز اتفاق بیفتد.

چسب ترک دیوار یکی از ساده‌ترین راهکارهاییست که توسط کارشناسان به بازار عرضه شده، اما قبل از استفاده از آن باید علت بروز ترک را بررسی کرده و پس از یافتن دلیل اصلی و برطرف کردن آن، مانند نشت رطوبت از لوله، دیوار خود را ترمیم کنید.

  • ترک های سطحی: این نوع ترک به دلیل افت های ناچیز ساختمان، رطوبت، فعالیت های غیراصولی، انبساط و انقباض و غیره به وجود می‌آیند.
  • ترک های عمیق: این نوع ناشی از نشست ساختمانی بوده و معمولاً عمیق هستند. زمانی که در ساختمان صدایی نباشد به دلیل ایجاد چنین ترکی می‌توانید صدای تک تکی را بشنوید. در صورت شکافت دیوارها نیز مصالحی که داخل دیوار استفاده شده را مشاهده خواهید کرد.
  • ترک ثابت: این نوع ترک بیشتر در ساختمان‌هایی مشاده میشود که در معرض باد هستند. همچنین عبور کابل تلفن میتواند دلیل بر ایجاد این نوع ترک باشد.

روش‌های ترمیم ترک های روی دیوار

به طور کلی روش‌های مختلفی برای ترمیم ترک های ایجاد شده روی دیوارها وجود دارد. از انواع این روش‌ها می‌توان به استفاده از بتونه و ملات همراه با چسب، دوخت ترک، پوشاندن دیوارها با کاشی‌های برجسته و سنگ‌های آنتیک برای تزئین و پرکردن ترک‌ها اشاره کرد.

اما همانطور که قبلاً نیز به آن اشاره کردیم، سریعترین و مقرون به صرفه‌ترین روش ممکن، استفاده از چسب مخصوص ترک دیوار است.

بهترین چسب برای ترمیم ترک دیوار کدام است؟

چسب های درزگیر و پلی اورتان از بهترین چسب ها برای ترمیم ترک دیوار هستند.

چسب پلی اورتان سوسیسی در برابر آب مقاوم است و خاصیت الاستیکی بالایی پس از گیرش نهایی دارد، همچنین شما می‌توانید آن را پس از گیرش، رنگ کنید.

چسب پلی اورتان سوسیسی

برای استفاده از این چسب به تفنگ مخصوص چسب پلی اورتان نیاز دارید. به این صورت که پس از قرار گیری چسب در تفنگی، مقداری از آن را بین درز یا شکاف ایجاد شده وارد می‌کنید. توجه داشته باشید که محل مورد نظر باید کاملاً تمیز و خشک باشد.

پس از اعمال چسب به شکاف، برای شکل دادن و تمیز کردن سطح درزگیر، از مایع غلیظ آب و مایع ظرفشویی استفاده کنید.

پلی اورتان انواع مختلفی دارد از جمله:

  1. چسب پلی اورتان کارتریج مشکی لازیو LAZIO PU Sealant L968
  2. چسب پلی اورتان سوسیسی مشکی سومافیکس SOMAFIX 600ml
  3. چسب پلی اورتان لازیو سفید کارتریج LAZIO PU sealant L968
  4. چسب پلی اورتان سوسیسی سل فلکس سفید Selflex

برای استفاده از هرکدام از این محصولات می‌توانید با کلیک روی اسم آن، توضیحات و نحوه استفاده آن چسب را مطالعه کنید.

چسب درزگیر یکی دیگر از انواع چسب های ترمیم ترک دیوار است. این نوع چسب برای پرکردن تخلل روی تمامی سطوح، بجز سطوحی که در معرض مستقیم آب هستند، قابل استفاده است.

چسب درزگیر

این نوع چسب یک درزگیر مبتنی بر امولوسیون اکریلیک تک جزیی است و با امولوسیون سیلیکونی تقویت شده و نهایتاً این ترکیب یک چسبندگی عالی و خاصیت ارتجاعی خوبی را به وجود آورده است.

برای مشاهده تمامی جزئیات مربوط به چسب درزگیر طوسی آکفیکس AKfix as606 می‌توانید صفحه مربوط به آن را در فروشگاه چسب آیژه مشاهده کنید.

در صورت برطرف نشدن مشکل خود، می‌توانید از طریق کامنت ها یا تماس با شرکت آیژه سوالات خود را از کارشناسان ما بپپرسد.

دیدگاهتان را بنویسید

قالب ساخت و ساز و معماری و شرکت
بازگشت به بالا