قیمت گچ ضد آب در بازار + افزودنی ضد رطوبت گچ ارزان‌تر است یا گچ ضد آب

ماهیت گچ ضد آب نیست و این موضوع باعث ایجاد محدودیت بسیار زیادی برای استفاده از گچ شده است. با این حال هنوز هم گچ به عنوان یکی از متریال‌های پرکاربرد در صنعت ساختمان سازی شناخته می‌شود که می‌تواند برای فضاهای مختلف مورد استفاده قرار گیرد. خوشبختانه گچ ضد آب محصولی است که چندین سال از ورود آن به بازار کشور ایران می‌گذرد و می‌توان از آن برای استفاده در امر ساختمان سازی مقاوم در برابر آب و رطوبت استفاده کرد. یکی از سوالات رایجی که از سوی خریداران این محصول پرسیده می‌شود، این است که قیمت گچ ضد آب چقدر است؟ در ادامه مقاله قصد داریم جزئیات بیشتری از قیمت گچ ضد آب را به شما اعلام کنیم.

قیمت گچ ضد آب در بازار

قیمت گچ ضد آب در بازار کشور ایران وابسته به فاکتورهای مختلفی است که از جمله آن‌ها می‌توان به برند تولید کننده و حجم بسته بندی گچ‌ها اشاره کرد. در حال حاضر برندهای نسبتا محدودی اقدام به تولید گچ ضد رطوبت کرده‌اند. بنابراین انعطاف پذیری زیادی برای خرید گچ‌های ضد آب در ایران وجود ندارد و مقایسه قیمت این محصولات نیز چندان اهمیتی نخواهد داشت.

قیمت گچ ضد آب در بازار معمولا برای کیسه‌های 20 کیلویی محاسبه می‌شود. هر بسته بندی 20 کیلویی از این گچ‌ها حدود 6 برابر گران‌تر از گچ‌های معمولی موجود در بازار است. با این حال این گچ‌های ضد آب می‌توانند در محیط‌های حساس به رطوبت مانند استخرها مورد استفاده قرار گیرند. همچنین برای ساخت مجسمه و سازه‌هایی که در معرض هوای بیرونی قرار دارند، استفاده از این گچ‌ها هر چند با قیمت بالا ضروری است. شما می‌توانید برای اطلاع از لیست قیمت گچ ضد آب در بازار به مراکز فروش این گچ‌ها مراجعه کنید و لیست قیمت آن‌ها را مشاهده نمایید.

قیمت گچ ضد آب در بازار- هلدینگ ساختمانی آیژه
قیمت گچ ضد آب در بازار- هلدینگ ساختمانی آیژه

قیمت افزودنی گچ ضد آب

راه دیگری که برای استفاده از گچ ضد آب وجود دارد، استفاده از افزودنی گچ‌های ضد آب است. به طور کلی ماهیت گچ حساس به رطوبت است. اما با یک سری افزودنی‌ها و فرآیندها می‌توان حساسیت گچ‌ها را به رطوبت به حداقل رساند. افزودنی گچ ضد آب از جمله محصولاتی است که بدین منظور مورد استفاده قرار می‌گیرد و می‌تواند برای ضد آب کردن گچ استفاده شود.

قیمت افزودنی گچ ضد آب بیشتر از یک کیسه گچ ضد آب است. اما این افزودنی‌ها برای حجم زیادی از گچ مورد استفاده قرار می‌گیرند. البته باید توجه داشت که همچون قیمت گچ ضد آب که تحت تاثیر برند تولید کننده این گچ‌ها است، قیمت افزودنی ضد رطوبت کننده گچ نیز می‌تواند تحت تاثیر برند تولید کننده و حجم این افزودنی باشد. هر چقدر این افزودنی کیفیت بالاتری داشته باشد، قیمت آن نیز بالاتر است.

آیا خرید گچ ضد آب به صرفه‌تر از افزودنی ضد آب کننده است؟

در صورتی که نیاز به استفاده از گچ ضد آب باشد، می‌توان گچ ضد آب آماده را از طریق فروشگاه‌های مختلف تهیه کرد و مورد استفاده قرار داد. اما در برخی از مواقع خرید گچ ضد آب به صرفه نیست و می‌توان با افزودنی‌های ضد آب کننده گچ، اقدام به استفاده از گچ‌های مرغوب و ضد آب کرد. با توجه به اینکه دلیل اصلی توضیح این مقاله قیمت گچ ضد آب و دغدغه افراد برای خرید این محصول بود. اجازه دهید تا بررسی کنیم که خرید گچ ضد آب مقرون به صرفه‌تر است یا افزودنی ضد آب کننده گچ؟

قیمت یک کیسه گچ ضد آب حدود 6 برابر بیشتر از قیمت یک کیسه گچ معمولی است. این یعنی اینکه اگر افراد نیاز به استفاده از 15 کیسه گچ داشته باشند، باید حدود 90 برابر هزینه بیشتری برای استفاده از گچ ضد آب در ساختمان‌ها کنند. این موضوع می‌تواند برای برخی از کارفرمایان بسیار سنگین باشد. اما افزودنی گچ ضد آب قیمت 10 برابر بیشتر نسبت به یک کیسه گچ معمولی دارد. ولی باید بدانید که این افزودنی برای یک کیسه گچ مورد استفاده قرار نمی‌گیرد، بلکه می‌تواند 15 کیسه گچ را ضد آب کند.

بنابراین با خرید 15 کیسه گچ ضد آب، 90 برابر هزینه‌های ساختمان سازی افزایش پیدا خواهد کرد. این در حالی است که می‌توان با خرید 15 کیسه گچ معمولی و یک ضد آب کننده گچ با قیمت مناسب، گچ‌های معمولی را ضد آب کرد و مشابه گچ‌های آماده ضد آب از آن‌ها استفاده نمود. از این رو خرید یک افزودنی ضد آب کننده گچ می‌تواند مقرون به صرفه‌تر از خرید یک کیسه گچ ضد آب باشد.

بهترین و مقرون به صرفه‌ترین افزودنی ضد رطوبت گچ

همانطور که توضیح داده شد، استفاده از افزودنی گچ ضد آب می‌تواند راه حل مقرون به صرفه‌تری برای ضد آب کردن گچ باشد. به ویژه اینکه این افزودنی‌ها برای حجم زیادی از گچ مورد استفاده قرار می‌گیرند. افزودنی ضد رطوبت گچ ژیپسیل GYPSIL GHS-750 یکی از بهترین افزودنی‌هایی است که برای ضد رطوبت کردن گچ مورد استفاده قرار می‌گیرد. این افزودنی به شکل مایع بوده و در بسته بندی 1 لیتری تولید شده است. هر یک از بسته بندی‌های 1 لیتری این محصول می‌توانند با 100 لیتر آب ترکیب شوند و به گچ معمولی اضافه گردند تا باعث ضد آب شدن گچ شوند.

این افزودنی ضد رطوبت گچ می‌تواند 15 کیسه گچ معمولی را به گچ ضد رطوبت تبدیل کند. البته میزان کارایی این محصول برای کیسه‌های گچ وابسته به فاکتورهای مختلفی است که یکی از مهم‌ترین آن‌ها، کاربرد گچ است. در صورتی که نیاز به استفاده از گچ برای روی کار داشته باشید، می‌توانید مقدار بیشتری گچ را با این محصول ترکیب کنید. اما در صورت استفاده از گچ برای سطح زیر کار، باید مقدار کمتری آب را مورد استفاده قرار دهید.

پیشنهاد خرید بهترین افزودنی گچ ضد آب از هلدینگ آیژه

با توجه به بالا بودن قیمت گچ ضد آب، بسیاری از افراد به دنبال کاهش هزینه‌های ضد آب کردن گچ هستند. فروشگاه اینترنتی آیژه در زمینه فروش مصالح ساختمانی فعالیت می‌کند و توانسته محصولات باکیفیتی را روانه بازار کند. اگر نیاز به خرید افزودنی ضد آب کننده گچ را دارید، می‌توانید به سایت اینترنتی آیژه مراجعه کنید و افزودنی ضد رطوبت گچ ژیپسیل GYPSIL GHS-750 را با قیمت مناسب از طریق این سایت خریداری کنید. این محصول را جنس مرغوب و کارایی بسیار عالی، می‌تواند حجم زیادی از گچ‌های حساس به رطوبت را ضد آب کند.

دیدگاهتان را بنویسید

قالب ساخت و ساز و معماری و شرکت
بازگشت به بالا