مقایسه قیمت نانو نمای ساختمان در بازار ایران

اجرای نانو روی نمای ساختمان به عنوان یکی از بهترین روش‌ها برای افزایش مقاومت نمای ساختمان‌ها انجام می‌شود. این کار می‌تواند تاثیر زیادی روی ایمنی ساختمان‌ها داشته باشد. یکی از مواردی که باعث شده بسیاری از پیمانکاران ساختمانی برای اجرای نانو در نمای ساختمان‌ها دچار تردید و ابهام شوند. این است که قیمت نانو نمای ساختمان در بازار ایران دچار نوسان و تغییر است. البته بسیاری از شرکت‌ها قیمت‌های متفاوتی را برای اجرای نانو در نمای ساختمان‌ها اعلام می‌کنند. از این رو در این مقاله قصد داریم به مقایسه قیمت نانو نمای ساختمان در بازار ایران بپردازیم.

نانو نمای ساختمان چیست و چرا اجرا می‌شود؟

نانو نمای ساختمان یک نوع مایع با خاصیت عایق کاری است. یعنی می‌تواند مانند یک پوشش روی آجر و نماهای ساختمانی اجرا شود و باعث آب بندی نمای ساختمان‌ها شود. همانطور که می‌دانید نمای ساختمان‌ها در برابر رطوبت و عوامل جوی قرار می‌گیرند. بدیهی است که اگر مقاومت بالایی نداشته باشند، به راحتی دچار خرابی و پوسیدگی خواهند شد. نانو در نمای ساختمان نقش محافظت کننده دارد و می‌تواند از تخریب نمای ساختمان و پوسیدگی آن جلوگیری نماید.

بنابراین، هدف از اجرای نانو در نمای ساختمان‌ها افزایش ماندگاری نمای ساختمان‌ها و بالا رفتن ایمنی آن‌ها است. به طوری که می‌توان با وجود استفاده از نانو در نمای ساختمان‌ها از رشد کپک‌ها و قارچ‌ها جلوگیری کرد. همچنین از تغییر رنگ، پوسیدگی و صدمه دیدن نمای ساختمان‌ها جلوگیری نمود.

قیمت نانو نمای ساختمان

یکی از دلایلی که باعث شده برخی از صاحبان ساختمان‌ها اقدام به اجرای نانو در نمای ساختمان‌ها نکنند، قیمت بالای نانو در نمای ساختمان‌ها است. به طور کلی اجرای هر نوع نمایی در ساختمان‌ها هزینه زیادی را به دنبال دارد. تصور کنید که این نما در اثر گذر زمان دچار خرابی و پوسیدگی شود. تعویض یک نمای ساده می‌تواند چند صد میلیون تومان هزینه به صاحب پروژه تحمیل کند. اما با کمک نانو در نمای ساختمان می‌توان از آسیب دیدگی نما جلوگیری کرد و در هزینه‌های دراز مدت نیز صرفه جویی نمود.

از این رو قیمت نانو نمای ساختمان هر چقدر هم که زیاد باشد، باز هم با توجه به مزایایی که در اختیار می‌گذارد. می‌تواند از نظر اقتصادی به صرفه نیز باشد. با این حال قیمت اجرای نانو در ساختمان‌ها از سوی شرکت‌های اجرا کننده این ماده تعیین می‌شود و می‌تواند از جنبه‌های مختلفی متفاوت باشد.

مقایسه قیمت نانو نمای ساختمان- هلدینگ ساختمانی آیژه
مقایسه قیمت نانو نمای ساختمان- هلدینگ ساختمانی آیژه

مقایسه قیمت نانو نمای ساختمان در بازار ایران

قیمت نانو نمای ساختمان در بازار ایران وابسته به دو معیار مهم یعنی مواد اولیه استفاده شده و دستمزد اکیپ‌های اجرایی است. هزینه مواد اولیه از سوی برندهای تولید کننده با توجه به کیفیت مواد اولیه و نانوی استفاده شده تعیین می‌شود. اجراکنندگان این نوع نانو نقشی در تعیین آن ندارند. اما دستمزد اکیپ‌های اجرایی وابسته به نظر خود اکیپ اجرایی و تعداد کارگران اجرا کننده نانو در نمای ساختمان‌ها است. از این رو دلیل تفاوت قیمت نانو نمای ساختمان‌ها را می‌توان در عوامل زیر جستجو کرد.

• برند تولید کننده

برند تولید کننده یکی از مهم‌ترین عوامل موثر روی تغییر قیمت نانو نمای ساختمان است. برندهای تولید کننده مختلفی در سطح ایران اقدام به تولید نانو می‌کنند. بسته به میزان مشهور بودن خود و محصولاتی که به بازار عرضه می‌کنند، می‌توانند قیمت متفاوتی را برای نانو نمای ساختمان در نظر بگیرند. از این رو تفاوت قیمت نانو نمای ساختمان‌ها و آب گریز کننده‌ها در بازار ایران مشهود است.

• کیفیت نانو و مواد اولیه

کیفیت نانو و مواد اولیه از جمله عواملی هستند که روی قیمت نانو نمای ساختمان‌ها تاثیرگذارند. بسته به اینکه چه مواد اولیه‌ای برای ساخت نانو به کار رفته‌اند، قیمت آن‌ها متغیر است. محصولاتی که کیفیت بالایی دارند، به طبع قیمت بالاتری نیز خواهند داشت و دوام و طول عمر آن‌ها نیز افزایش پیدا می‌کند. از این رو کیفیت عاملی مهم برای تعیین قیمت است که باید حتما به آن توجه داشت.

• میزان حجم نانو موجود در هر بسته بندی

یکی از عواملی که باعث ایجاد تفاوت در قیمت نانو نمای ساختمان می‌شود، میزان حجم نانو موجود در هر بسته بندی است. به طور کلی، قیمت نانو نمای ساختمان‌ها وابسته به حجم آن‌ها است. هر چقدر میزان حجم این محصولات در بسته بندی بالاتر رود، کمی تخفیف روی هزینه خرید آن نانو اعمال می‌گردد. از این رو افرادی که به صورت عمده و با حجم زیاد اقدام به خرید نانو برای نمای ساختمان‌ها می‌کنند، می‌توانند در هزینه‌های خودشان صرفه جویی نمایند.

• دستمزد اکیپ‌های اجرایی

به غیر از اینکه مواد اولیه برای اجرای نانو در نمای ساختمان روی قیمت نهایی آب گریز کردن نما تاثیرگذارند، دستمزد اکیپ‌های اجرایی نیز اهمیت بسیار زیادی دارد. برخی از اکیپ‌های اجرایی به دلیل تخصص و تجربه زیادی که دارند، هزینه زیادی را برای اجرای نانو دریافت می‌کنند که این موضوع روی هزینه کل پروژه تاثیرگذار است.

بهترین آب گریز کننده نما برای ساختمان‌ها با قیمت اقتصادی

بهترین آب گریز کننده نما برای ساختمان‌ها با قیمت اقتصادی

آب گریز کننده‌های نما که با نام نانو شناخته می‌شوند، می‌توانند در حلال‌های مختلف حل شوند و روی نمای ساختمان قرار بگیرند. آب گریز کننده نما کاورفیکس coverfix یکی از بهترین آب گریز کننده‌های نما است که با قیمت اقتصادی به کارفرمایان پروژه‌های ساختمانی ارائه می‌شود. وزن این آب گریز کننده یک کیلوگرم است که می‌تواند با حلال‌های نفتی ترکیب شود و برای اجرا در نمای ساختمان مورد استفاده قرار گیرد. دلیل اقتصادی بودن این محصول کاربرد زیاد آن برای آب گریز کردن نما است. به طوری که می‌توان برای هر یک لیتر از این آب گریز کننده برای اجرا در 8 متر مربع الی 20 متر مربع استفاده کرد.

با توجه به نیاز ساختمان‌ها خرید آب گریز کننده نما کاورفیکس coverfix می‌تواند مزایای زیادی را به همراه داشته باشد. از این رو اگر نیاز به اجرای این نوع نما در ساختمان‌های مسکونی و تجاری دارید، می‌توانید آن را با قیمت مناسب از طریق هلدینگ آیژه که نمایندگی انحصاری فروش انواع نانو نما را دارد، کمک بگیرید و این نانو نما را با قیمت ارزان سفارش دهید.

دیدگاهتان را بنویسید

قالب ساخت و ساز و معماری و شرکت
بازگشت به بالا