روش نصب سنگ آنتیک با چسب

طراحی دکوراسیون داخلی با کمک متریال‌ها و مصالح مختلفی قابل انجام است. سنگ آنتیک در گروه سنگ‌های تزئینی قرار می‌گیرد که می‌تواند برای تزئین ساختمان‌ها و طراحی دکوراسیون داخلی مورد استفاده قرار گیرد. بسیاری از افراد در مورد روش نصب سنگ آنتیک با چسب ابهامات زیادی دارند و اصلا نمی‌دانند که آیا امکان نصب چسب آنتیک با چسب وجود دارد یا خیر؟ در ادامه این مقاله قصد داریم ضمن معرفی سنگ‌های آنتیک نحوه چسباندن آن‌ها را به شما توضیح دهیم. بنابراین، اگر قصد نصب این سنگ‌های تزئینی روی دیوار را دارید، این مقاله را تا انتها مطالعه کنید.

سنگ آنتیک چیست؟

سنگ آنتیک در گروه سنگ‌های مصنوعی قرار می‌گیرد که در ابعاد و مدل‌های مختلفی در بازار موجود هستند. این سنگ‌ها می‌توانند با ظاهر جذاب و کیفیت بالای خودشان، در هر یک از بخش‌های دکوراسیون داخلی مورد استفاده قرار گیرند و کارایی فوق العاده‌ای نیز داشته باشند. زیبایی سنگ‌های آنتیک به ظاهر برجسته آن‌ها است. با این حال می‌توان این سنگ‌ها را با ظاهر متفاوت و در رنگ بندی‌های مختلف دیگری سفارش داد.

سنگ‌های آنتیک به دلیل داشتن کیفیت بالا، می‌توانند برای نماسازی نیز مورد استفاده قرار گیرند. اما کاربرد اصلی آن‌ها در داخل ساختمان و بخش‌هایی از خانه مانند پشت تلویزیون است. این سنگ‌ها در جنس‌های مختلفی در بازار موجود هستند و امکان برش زدن آن‌ها نیز بر اساس ابعاد مورد نظر وجود دارد.

روش نصب سنگ آنتیک با چسب

سنگ آنتیک به دلیل داشتن کاربرد تزئینی، می‌تواند در بخش‌های مختلف خانه مورد استفاده قرار گیرد. خوشبختانه به لطف امکان نصب سنگ آنتیک با چسب روی دیوار و بخش‌های مختلف ساختمان، نیازی به کمک گرفتن از افراد کارگر برای نصب این سنگ‌ها نیست و می‌توان با کمی دقت و با چسب‌های مخصوص، مراحل نصب سنگ آنتیک با چسب را انجام داد.

قبل از اینکه بخواهیم در مورد روش نصب سنگ آنتیک با چسب صحبت کنیم، باید این موضوع را یادآوری کنیم که هر نوع چسبی بدین منظور قابل استفاده نیست و فقط باید از چسب‌های مخصوص سنگ و کاشی برای چسباندن این سنگ‌های مصنوعی استفاده کنید. چسب سنگ اپوکسی مگاپوکس غفاری یکی از انواع چسب‌های قابل استفاده برای چسباندن سنگ‌های آنتیک است. علاوه بر این چسب می‌توانید از چسب کاشی پودری و خمیری نیز برای چسباندن سنگ‌های آنتیک استفاده نمایید.

مرحله اول: آماده سازی سطح دیوار

برای انجام مراحل نصب سنگ آنتیک با چسب روی دیوار، در ابتدا باید سطح دیوار را آماده سازی کنید تا هیچ گونه آلودگی و گرد و غباری روی آن وجود نداشته باشد. برای این کار می‌توانید از ابزارهای مخصوص استفاده کنید تا پستی و بلندی‌های روی سطح دیوار را بگیرید و یک سطح صاف روی دیوار ایجاد کنید.

مرحله دوم: آماده سازی چسب

در مرحله بعدی باید در صورت نیاز مراحل آماده سازی چسب را انجام دهید. چسب‌هایی مانند چسب کاشی و سرامیک خمیری AT10 نیازی به آماده سازی ندارند و خودشان به صورت آماده تولید شده‌اند. ولی چسب‌های پودری مانند چسب کاشی و سرامیک پودری پرسلان سفید پارسیکا 20 کیلوگرمی باید حتما با آب ترکیب شوند تا بتوان از آن‌ها برای نصب سنگ آنتیک روی دیوار استفاده کرد. بسته به توضیحات مشخص شده در نحوه تهیه این چسب‌ها، ابتدا چسب‌ها را با ترکیب با آب، آماده سازی کنید و سپس مراحل بعدی را برای نصب سنگ آنتیک روی دیوار با چسب انجام دهید.

در این مرحله یک دور سنگ‌های آنتیک را چک کنید. این سنگ‌ها در مدل‌ها و اندازه‌های مختلفی در بازار موجود هستند، ولی شاید تمایل داشته باشید که آن‌ها را کوچک و خرد کنید. بنابراین، قبل از اینکه مراحل بعدی نصب سنگ‌های آنتیک روی دیوار را با چسب انجام دهید، می‌بایست سایز سنگ‌های آنتیک را با دقت مشخص کنید.

مرحله سوم: عایق سازی رطوبت دیوار

مرحله سوم که جزء مراحل مهم برای نصب سنگ آنتیک با چسب است، عایق سازی رطوبت دیوار می‌باشد. مواد پلیمری موجود در چسب‌ها ممکن است به سطح دیوار نفوذ کنند و باعث تخریب آن شوند. بنابراین، عایق سازی سطح از اهمیت بسیار زیادی برخوردار می‌باشد. برای انجام این کار ابتدا باید مشخص شود که زیر ساخت دیوار چگونه است و سپس این کار را انجام دهید. در دیوارهای سیمانی، با کمی خیس کردن سطح سیمان عایق رطوبتی ایجاد می‌شود. در صورتی که دیوار از جنس کاشی باشد، باید کمی سطح کاشی را خرد کرده و آن را خیس نمایید. برای دیوارهای گچی که رایج‌ترین نوع دیوارهای ساختمانی هستند، می‌بایست از بتونه یا پرایمر برای عایق سازی استفاده نمایید.

مرحله چهارم: استفاده از چسب در پشت سنگ‌های آنتیک

پس از اینکه تمامی مراحل مربوط به نصب سنگ آنتیک با چسب را انجام دادید، نوبت به استفاده از چسب در پشت سنگ‌ها است. دقت کنید که بهتر است برای انجام این کار از دستکش و ماسک مخصوص استفاده کنید تا مواد شیمیایی وارد دستگاه تنفسی شما نشود. حال چسب را به آرامی به پشت سنگ‌ها بزنید. به طوری که کل سنگ به چسب آغشته شود. نکته مهمی که باید برای این کار به آن توجه داشته باشید، استفاده از یک لایه نازک از چسب است. چون آغشته کردن پشت سنگ‌ها به چسب بیش از حد، می‌تواند باعث شره کردن چسب از پشت سنگ و افت کیفیت آن شود.

مرحله پنجم: نصب سنگ آنتیک روی دیوار

مرحله بعدی که باید برای نصب سنگ آنتیک با چسب انجام دهید، قرار دادن سنگ‌های آنتیک روی دیوار است. دقت داشته باشید که سنگ‌ها باید به صورت منظم در کنار هم روی دیوار قرار بگیرند. بنابراین، با دقت سنگ‌ها را کنار یکدیگر قرار دهید و مجددا سنگ‌های بعدی را در کنار چسب‌های دیگر نصب کنید.

نتیجه گیری

در گذشته از ملات برای چسباندن سنگ‌های ساختمانی استفاده می‌شد. اما امروزه با وجود چسب‌های کاشی و سرامیک، دیگر نیازی به استفاده از ملات که راهی پردردسر و با کثیف کاری زیاد است، نبوده و می‌توان سنگ‌های آنتیک را با چسب‌های مخصوص کاشی و سرامیک روی دیوار نصب کرد. در این مقاله در مورد روش نصب سنگ آنتیک با چسب صحبت کردیم تا بتوانید خودتان بدون نیاز به کمک افراد متخصص، این کار را در منزل انجام دهید. شما می‌توانید برای خرید چسب‌های معرفی شده و یا سایر چسب‌های کاشی و سرامیک به فروشگاه هلدینگ آیژه نیز مراجعه و یا با شماره 01342244635 ارتباط برقرار کنید و بهترین این چسب‌ها را با قیمت مناسب تهیه نمایید.

دیدگاهتان را بنویسید

قالب ساخت و ساز و معماری و شرکت
بازگشت به بالا