درزگیر پلی اورتان چیست؟ + کاربردها و ویژگی ها

پلی اورتان یک نوع پلیمر مقاوم به آب است که می‌تواند در صنایع مختلفی مورد استفاده قرار گیرد. با توجه به خواص عالی این پلیمر، در حال حاضر از آن برای تولید یک نوع چسب به نام چسب پلی اورتان استفاده می‌کنند که خواص مکانیکی و چسبندگی فوق العاده‌ای دارد. درزگیر پلی اورتان همان چسب پلی اورتان است که به دلیل داشتن خاصیت درزگیری عالی و عایق بندی خوب، با این نام شناخته می‌شود. برای آشنایی بیشتر با این نوع چسب و قابلیت‌های آن، با ما همراه باشید.

درزگیر پلی اورتان چیست؟

درزگیر پلی اورتان یک نوع چسب خاص با قابلیت انعطاف پذیری است که در رنگ بندی‌های متنوع سفید و سیاه در بازار موجود است. این درزگیر بر پایه پلیمری با همین نام تولید شده و می‌تواند کارایی فوق العاده‌ای در صنایع مختلف و ساختمان سازی و خودروسازی داشته باشد. با توجه به کاربردهای متنوع درزگیرهای پلی اورتان، این محصولات در حال حاضر در برندها و کارخانه‌های مختلفی تولید شده‌اند تا هر یک از مردم بتوانند برای رفع نیازهای خودشان، از این محصولات استفاده نمایند.

انواع درزگیر عایق پلی اورتان

اگر به بازار فروش چسب مراجعه کنید، حتما متوجه تنوع بالای انواع درزگیر عایق پلی اورتان شده‌اید. این درزگیرها می‌توانند کارایی بسیار خوبی در صنایع ساختمان سازی، خودروسازی، صنایع مهندسی و… داشته باشند. برندهای متنوع ایرانی و خارجی نیز این محصولات را با بهترین کیفیت تولید کرده‌اند.

از نظر نوع بسته بندی می‌توان انواع درزگیرهای عایق را به دو دسته درزگیرهای سوسیسی و کارتریجی تقسیم بندی کرد. هر کدام از این محصولات کاربردهای متنوعی دارند و همواره نیازی به استفاده از چسب‌های سوسیسی مانند چسب پلی اورتان سوسیسی لکسل 600 میلی لیتر LEXEL 600ml نیست. گاهی نیز می‌توانید از چسب‌های کارتریجی استفاده کنید.

ویژگی‌ها و قابلیت‌های درزگیر پلی اورتان

توجه به مشخصات درزگیرهای پلی اورتان به افراد این امکان را می‌دهد تا در صورت نیاز و بر اساس مشخصه‌های موجود در این درزگیرها آن‌ها را سفارش دهند. در ادامه به ویژگی‌های درزگیر پلی اورتان اشاره می‌کنیم.

 • مقاومت بالا در برابر رطوبت
 • چسبندگی بالا حتی در زمان قرار گرفتن در معرض رطوبت
 • مقاوم در برابر مواد شیمیایی و عدم خوردگی در چنین شرایطی
 • انعطاف پذیری بالا و قابلیت حرکت با مفاصل
 • مکان انبساط و انقباض در شرایط مختلف
 • مقاومت بالا در برابر ترک خوردگی
 • دارای نتایج طولانی مدت به دلیل داشتن ماندگاری بالا
 • سهولت در اجرای درزگیرهای پلی اورتان
 • مقاومت در برابر خوردگی، سایش و خط و خش
 • پاکسازی آسان روی هر وسیله پارچه‌ای
 • قیمت مناسب در مقابل ویژگی‌های منحصر به فرد و کارایی ایده آل

کاربردهای درزگیر پلی اورتان

درزگیر پلی اورتان به دلیل داشتن خاصیت عایق بودن و همچنین انعطاف پذیری برای اجرا در هر فضایی، می‌تواند کاربردهای متنوعی در صنایع مختلف داشته باشد. تنوع در رنگ‌های چسب پلی اورتان نیز کاربردهای این درزگیرها را چندین برابر کرده است. به طوری که شما می‌توانید این محصولات را با رنگ مشکی نیز سفارش دهید که یکی از نمونه‌های باکیفیت آن، چسب پلی اورتان مشکی سلسیل SelSil PU50v است.

چسب‌های پلی اورتان قابلیت چسبندگی فوق العاده‌ای دارند و به دلیل داشتن خواص متنوع مکانیکی و انعطاف پذیری بالا در صنایع مختلفی از جمله خودروسازی، ساختمان سازی، کشتی سازی و … مورد استفاده قرار می‌گیرند. به خصوص اینکه این چسب‌ها در معرض رطوبت خشک می‌شوند و به آب حساسیت ندارند. در ادامه به برخی از کاربردهای درزگیر پلی اورتان اشاره می‌کنیم.

ساختمان سازی

در صنعت ساختمان سازی، از درزگیرهای پلی اورتان برای پر کردن درزهای میان کتیبه‌ها و بخش‌های مختلف استفاده می‌شود. این درزگیرها به دلیل اینکه عایقی برای سرما هستند، می‌توانند در بخش‌هایی از ساختمان‌های قدیمی که هوا در جریان است، مورد استفاده قرار گیرند. این درزگیرها، از ورود هر گونه ذرات آلوده و مضر به داخل ساختمان جلوگیری می‌کند.

صنعت خودروسازی

درزگیر پلی اورتان به دلیل داشتن خواص متنوع مکانیکی می‌تواند در استیک اتومبیل‌ها هنگام ایجاد شکافتگی مورد استفاده قرار گیرد. همچنین این درزگیرها برای ترمیم ترک برداشتن شیشه‌های خودرو و نصب شیشه‌های جدید روی ماشین مورد استفاده قرار می‌گیرند.

صنایع مهندسی

صنایع مهندسی صنایع پرکاربردی هستند که در سراسر جهان در رشته‌های مختلف فعالیت می‌کنند. در صنایع مهندسی متفاوت می‌توان از این درزگیرها برای پر کردن درز در تمامی قسمت‌های مختلف قطعات، خودروها و… استفاده کرد.

ساخت کشتی و وسایل دریایی

با توجه به خاصیت ضد آبی درزگیرهای پلی اورتان، می‌توان آن‌ها را برای ساخت وسایل دریایی مختلف استفاده کرد. چرا که این وسایل دریایی در معرض رطوبت و آب بسیار زیادی قرار می‌گیرند و لازم است که برای چسباندن قطعات مختلف، از چسب‌های مقاوم به رطوبت استفاده شود.

آیا برای استفاده از درزگیر نیاز به گان چسب است؟

یکی از مهم‌ترین مواردی که باید حتما برای بهره مندی از خواص درزگیر پلی اورتان به آن توجه داشته باشید، نحوه صحیح استفاده از این چسب است. چسب‌های پلی اورتان زمانی می‌توانند کاربردهای خوبی در صنایع مختلف داشته باشند که به درستی در محل اجرا شوند. باین درزگیرها در دو بسته بندی سوسیسی و کارتریجی در بازار موجود هستند که هر کدام می‌توانند به روش خاصی در محل اجرا شوند. اما هر دو نیاز به گان چسب برای تزریق چسب در محل خواهند داشت.

برای استفاده از درزگیر پلی اورتان حتما گان چسب باکیفیتی را تهیه کنید تا بتوانید با اعمال فشار روی گان چسب، به راحتی پلی اورتان را در محل مورد نظر تزریق کنید. در نظر داشته باشید که حتما باید سطح مورد نظر برای زدن چسب پلی اورتان مانند درزگیر سفید پلی اورتان گلدن GOLDEN polyurethane sealant، عاری از آلودگی باشد. سپس می‌توانید به هر مقداری که در سطح نیاز دارید، درزگیر را به سطح مورد نظر تزریق نمایید.

خرید انواع درزگیر پلی اورتان با قیمت مناسب

در این مقاله درزگیر پلی اورتان و مشخصات آن را به شما توضیح دادیم. اگر قصد خرید انواع درزگیر پلی اورتان با قیمت مناسب را دارید، به شما پیشنهاد می‌کنیم که به سایت آیژه مراجعه کنید و یا با شماره 09118426332 تماس بگیرید و بهترین این چسب‌ها را با قیمت مناسب سفارش دهید. در هلدینگ ساختمانی آیژه امکان خرید انواع چسب‌های پلی اورتان سوسیسی و کارتریجی با مدل‌های مختلف وجود دارد. کافیست که مطابق با نیاز خود، اقدام به خرید این درزگیرها کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

قالب ساخت و ساز و معماری و شرکت
بازگشت به بالا