نانو ضد آب نما چیست و چگونه استفاده می‌شود

نماهای ساختمان بیشتر از هر جای دیگری در معرض آلودگی قرار دارند. انواع آلاینده‌ها از جمله خاک، دوده‌ها، ذرات معلق در هوا و … می‌توانند باعث تیره شدن نماهای ساختمان‌ها شوند. علاوه بر این موضوع جذب آب توسط نماهای ساختمان به قدری زیاد است که ممکن است به ساختار درونی نما نیز آسیب بسیار زیادی وارد شود. برای رفع چنین مشکلی، استفاده از محصولات آب گریز کننده نما بسیار حائز اهمیت است. نانو ضد آب نما یکی از بهترین محصولاتی است که می‌تواند به منظور ضد آب کردن نما و افزایش مقاومت نما در برابر شرایط جوی مورد استفاده قرار گیرد. در ادامه مقاله قصد داریم شما را با نانو ضد آب برای نما و کاربرد آن آشنا کنیم.

نانو ضد آب نما چیست؟

بایستی متذکر شد که نانو یک اصطلاح کلی است که در میان مغازه داران مختلف جا افتاده است و در واقع یک محصول خاص نیست. نانو ضد آب نما محصولی است که می‌تواند باعث افزایش مقاومت نما در برابر رطوبت شود و به همین با نام ضد آب شناخته می‌شود. نانوهایی که بدین منظور مورد استفاده قرار می‌گیرند، انواع و اقسام مختلفی دارند و هر کدام می‌توانند قابلیت‌های منحصر به فردی را در اختیار ساختمان سازها قرار دهند.

نانو ضد آب نما، محصولی است که از سوی شرکت‌های ایرانی و شرکت‌های خارجی تولید می‌شود و می‌تواند به راحتی برای ضد آب کردن نما، بالا بردن مقاومت نما در برابر اشعه‌های مضر نور خورشید و آلاینده‌ها مورد استفاده قرار گیرد. در واقع این محصولات یک پوشش عالی را روی نما ایجاد می‌کنند که طول عمر نما را افزایش خواهند داد. بنابراین استفاده از نانوهای ضد آب نما بسیار حائز اهمیت بوده و پیشنهاد می‌شود که حتما این کار را انجام دهید تا متوجه عملکرد این محصولات آب گریز کننده شوید.

نانو ضد آب نما برای چه نماهایی قابل استفاده است؟

با توجه به اینکه تنوع نانو ضد آب نما در بازار زیاد است، افرادی که قصد استفاده از این نانوها را دارند؛ باید در اولین قدم دستورات مصرف هر یک از محصولات را مورد بررسی قرار دهند. چون ممکن است هر یک از این محصولات برای متریال‌های خاصی مناسب باشند. اما در حال حاضر محصولات موجود در بازار برای ضد آب کردن انواع نما از جمله نماهای بتنی، سنگی، آجری و… مورد استفاده قرار می‌گیرند و تقریبا هیچ محدودیتی برای استفاده از این نانوها در نماهای مختلف نیست.

علاوه بر اینکه می‌توان از نانو ضد آب، برای ضد آب کردن نماهای مختلف استفاده کرد؛ امکان استفاده از این ماده جهت مقاوم سازی کف کارخانه‌ها، هتل‌ها و رستوران‌ها، ضد آب کردن کاشی و سرامیک‌ها و … نیز وجود دارد.

نانو ضد آب نما برای چه نماهایی قابل استفاده است- هدلینگ ساختمانی آیژه
نانو ضد آب نما برای چه نماهایی قابل استفاده است- هدلینگ ساختمانی آیژه

چگونه نانو آب گریز کننده نما مورد استفاده قرار می‌گیرد؟

نحوه اجرای نانو ضد آب نما یکی از سوالات رایجی است که از سوی مشتریان پرسیده می‌شود. هر یک از تولید کنندگان این مصالح ساختمانی با توجه به نوع مواد اولیه به کار رفته در این محصولات، نحوه اجرای خاصی را برای محصولات خود در نظر گرفته‌اند. اما در اکثر موارد، نانوهای آب گریز کننده به صورت پوششی با کمک قلمو روی نما اجرا می‌شوند.

نانوهای آب گریز کننده دارای رنگ شفاف و براقی هستند و می‌توانند زیبایی نما را نیز چندین برابر کنند. بنابراین اجرای آن‌ها به صورت صحیح هم روی زیبایی ساختمان موثر است، هم روی جذابیت و کارایی ساختمان. از این رو پیشنهاد می‌کنیم دقت عمل در هنگام استفاده از این محصولات داشته باشید و حتما میزان ضخامت نانو به کار رفته در سطوح مختلف را به صورت یکسان در نظر بگیرید. در غیر این صورت عملکرد این محصول مناسب نبوده و احتمال بروز اختلال در اثر استفاده از این محصول در نمای ساختمان وجود دارد.

مزایای استفاده از نانو ضد آب نما

واقعیت این است که با وجود آلاینده‌ها و آلودگی‌های شهری، استفاده از نانو ضد آب نما بسیار ضروری بوده و باید تا جای ممکن برای هر ساختمانی اعم از ساختمان‌های مسکونی، تجاری و اداری از نانوهای ضد آب نما استفاده شود. در غیر این صورت ممکن است میزان جذب رطوبت و آب در نماهای ساختمانی آنقدر افزایش پیدا کند که احتمال تخریب نما و از دست رفتن زیبایی آن وجود داشته باشد.

کاهش جذب آب توسط نما

جذب آب توسط نما می‌تواند باعث خراب شدن ساختار نما و آسیب رسیدن به ساختار داخلی ساختمان‌ها نیز شود. با نانو ضد آب که روی نما قرار می‌گیرد، جذب آب به واسطه نما به حداقل می‌رسد. این موضوع هم برای نماهای آجری صدق می‌کند، هم نماهای سیمانی و…

افزایش طول عمر نما

طول عمر نما تحت تاثیر مقاومت آن است. هر چقدر مقاومت نما در برابر آلاینده‌ها و رطوبت بیشتر باشد، طول عمر نما نیز افزایش پیدا می‌کند. نانو ضد آب نما محصولی است که می‌تواند برای افزایش طول عمر نما مورد استفاده قرار گیرد. این محصول به واسطه اینکه یک پوشش محافظ روی نما ایجاد می‌کند، مقاومت بسیار بالایی پیدا خواهد کرد.

کاهش جذب دوده و آلاینده‌ها

دوده‌ها و آلاینده‌های محیطی می‌توانند باعث تیره شدن سطح نما و کاهش زیبایی آن شوند. اگر زیبایی نما تحت تاثیر قرار بگیرد، زیبایی کل ساختمان نیز دچار مشکل می‌شود. اما با وجود نانو ضد آب برای نما، نمای ساختمان تا مدت‌ها زیبایی خود را حفظ خواهد کرد.

آب گریز کننده نما کاورفیکس coverfix- آیژه
آب گریز کننده نما کاورفیکس coverfix- آیژه

بهترین آب گریز کننده نما کدام است؟

نانو آب گریز کننده نما می‌تواند انتخابی عالی برای آب گریز کردن نماهای ساختمانی محسوب شود. با این حال باید حتما در هنگام خرید این آب گریز کننده‌ها به کیفیت آن‌ها توجه بسیار زیادی شود و تا حد ممکن از خرید آب گریز کننده‌های بی کیفیت خودداری شود. آب گریز کننده نما کاورفیکس coverfix محصولی مقاوم و باکیفیت است که می‌تواند برای آب گریز کردن نما مورد استفاده قرار گیرد.

این محصول از ترکیب پایه حلال ساخته شده و باید با بنزین و یا مواد مشابهی ترکیب شود و روی نما قرار بگیرد. سطح ایجاد شده روی نما به واسطه این آب گریز کننده براق و جذاب خواهد شد. از طرفی به دلیل اینکه این آب گریز کننده از نوع واکنشی است، باعث شوره زدن روی سطح نمی‌شود. از این رو تا سالیان سال هم اثربخشی خود را حفظ می‌کند، هم از نمای ساختمان محافظت خواهد کرد. نحوه اجرای آب گریز کننده نما کاورفیکس coverfix نیز بسیار ساده است و می‌توان آن را با قلمو روی نمای ساختمانی اجرا کرد.

مشاوره خرید آب گریز کننده نما با بهترین کیفیت

در این مقاله شما را با نانو ضد آب نما آشنا کردیم. این نانو تاثیر زیادی روی مقاومت ساختمان‌ها دارد و می‌تواند به خوبی زیبایی ساختمان‌ها را تامین کند. اما موضوعی که باید به آن توجه داشته باشید، کیفیت مواد آب گریز کننده استفاده شده است. هلدینگ آیژه، نمایندگی انحصاری فروش انواع چسب و آب گریز کننده نما است که می‌توانید برای خرید آب گریز کننده نما کاورفیکس از طریق سایت آیژه اقدام کنید. همچنین برای دریافت مشاوره جهت خرید و یا استفاده از انواع آب گریز کننده نما، کافیست که با شماره تلفن شرکت آیژه 09118426332 تماس حاصل فرمایید.

دیدگاهتان را بنویسید

قالب ساخت و ساز و معماری و شرکت
بازگشت به بالا