نانو آبگریز سنگ چیست؟ + 5 مزیت برای استفاده از آن

سنگ‌های ساختمانی ممکن است در معرض رطوبت هوا دچار خرابی و آسیب شوند. حتی اگر از بهترین سنگ‌های ساختمانی در محیط‌های مرطوب استفاده شود، احتمال بروز چنین مشکلاتی وجود دارد. فناوری نانو با تکنولوژی پیشرفته و بروز خود تلاش کرده تا از نانو آبگریز سنگ استفاده کند تا بتوانید از زیبایی سنگ‌های ساختمانی نهایت لذت را ببرید. در ادامه مقاله قصد داریم بیشتر شما را با نانو آبگریز سنگ و ساختار آن آشنا کنیم. بنابراین اگر می‌خواهید بیشتر در مورد این نانو و عملکرد آن بدانید، این مقاله را از دست ندهید.

نانو آبگریز سنگ- آیژه
نانو آبگریز سنگ- آیژه

نانو آبگریز سنگ چیست؟

احتمالا تا به حال در مورد فناوری نانو که به عنوان یک پوشش مورد استفاده قرار می‌گیرد، شنیده‌اید. نانو می‌تواند برای پوشاندن هر سطحی مورد استفاده قرار گیرد و مقاومت آن سطح را در برابر جذب گرد و غبار افزایش دهد. نانو آب گریز کننده سنگ، محصولی است که به صورت اختصاصی برای سنگ تولید می‌شود. این نانوها معمولا به صورت یک متریال مایع تهیه می‌شوند که می‌توان آن‌ها را با اسپری یا قلمو روی سطح کشید و شاهد مقاومت سطح در برابر رطوبت، گرد و غبار و شرایط مختلف دیگر بود.

نانو آب گریز کننده سنگ در حال حاضر بیشتر برای پوشش دادن سنگ‌هایی مورد استفاده قرار می‌گیرد که در معرض محیط‌های خارجی و رطوبت قرار دارند. به طور مثال سنگ‌های ما که در این محیط‌ها مورد استفاده قرار می‌گیرند، از جمله سنگ‌هایی‌اند که باید حتما با نانو آب گریز شوند. در غیر این صورت کیفیت آن‌ها تحت تاثیر قرار می‌گیرد و خیلی زود زیبایی خود را از دست می‌دهند.

مزایای استفاده از نانو آبگریز سنگ

زمانی که نام نانو آبگریز سنگ می‌آید برخی از افراد تصور می‌کنند که این نانوها صرفا برای آب گریز کردن سنگ‌های ساختمانی استفاده می‌شوند. اما بسته به ترکیبات و فرآورده‌های موجود در نانوها، عملکرد آن‌ها نیز با هم متفاوت است؛ ولی آن چیزی که بدیهی است این است که استفاده از نانو آب گریز کننده سنگ می‌تواند مزایای زیادی را به همراه داشته باشد که در ادامه به برخی از آن‌ها اشاره می‌کنیم.

تقویت جذب رنگ بر روی سطوح سنگی

یکی از مهم‌ترین مزایای استفاده از نانو آبگریز سنگ این است که می‌تواند باعث تقویت جذب رنگ روی سطوح سنگی شود. در واقع در صورتی که نیاز به رنگ آمیزی سطوح سنگی باشد، می‌توان از نانو آبگریز کننده سنگ استفاده کرد و شاهد عملکرد مناسب نانو روی این موضوع بود.

بالا رفتن میزان چسبندگی سنگ

در برخی از مواقع نیاز است که بر روی سنگ‌های استفاده شده در نما، سطوح دیگری نیز چسبانده شوند. نانو آب گریز کننده سنگ می‌تواند برای افزایش میزان چسبندگی سنگ مورد استفاده قرار گیرد و سطح سنگ را آب گریز و مقاوم کند.

کاهش مصرف انرژی و کنترل دما

نانو آبگریز کننده سنگ اگر برای نمای ساختمان‌ها مورد استفاده قرار گیرد، مانند یک عایق نیز عمل می‌کند. به همین خاطر هدررفت انرژی با وجود این نانو به حداقل می‌رسد و می‌توان در مصرف انرژی نیز صرفه جویی کرد.

تسهیل در شستشو و نظافت سنگ‌ها

نظافت سنگ‌های استفاده شده در ساختمان‌ها تاثیر زیادی روی زیبایی ساختمان‌ها دارد. اما متاسفانه اگر سنگ‌های نمای ساختمان و یا سایر سنگ‌های موجود در ساختمان به خوبی آب گریز نشده باشند، امکان شستشوی آن‌ها وجود ندارد. ولی در صورت استفاده از نانو آب گریز کننده سنگ نما، شستشوی سنگ‌ها ساده‌تر خواهد شد و این موضوع به زیبایی سنگ‌ها نیز کمک می‌کند.

افزایش ماندگاری سنگ‌ها

نانو آبگریز کننده سنگ به دلیل پوششی که روی سنگ‌های ساختمانی ایجاد می‌کند، می‌تواند باعث افزایش ماندگاری سنگ‌ها شود. چرا که این سنگ‌ها در برابر رطوبت، حرارت، آب و آلاینده‌ها مقاومت بالایی از خود نشان می‌دهند و زیبایی آن‌ها تحت تاثیر این عوامل قرار نخواهد گرفت.

مزایای استفاده از نانو آبگریز سنگ- هلدینگ ساختمانی آیژه
مزایای استفاده از نانو آبگریز سنگ- هلدینگ ساختمانی آیژه

بهترین نانو برای آب گریز کردن سنگ

ماده نانو که برای آب گریز کردن سنگ‌های مختلف مورد استفاده قرار می‌گیرد، می‌تواند مقاومت بالایی در برابر شرایط جوی داشته باشد. اما ممکن است بعد از استفاده از برخی از نانوها، متوجه شوره زدن آن‌ها و یا پوسته پوسته شدنشان شوید. این نانوها به صورت لایه‌ای روی سطح قرار می‌گیرند و به همین خاطر در اثر گذر زمان احتمال اینکه آن‌ها دچار لایه لایه شدن و پوسیدگی شوند وجود دارد.

بهترین نانو برای آب گریز کردن سنگ، ماده‌ای است که به جای لایه‌ای عمل کردن، به صورت شیمیایی و واکنشی عمل کند. در این صورت احتمال پوسته پوسته شدن و یا شوره زنگ سنگ به حداقل می‌رسد. در صورت نیاز به خرید نانو آب گریز سنگ، پیشنهاد می‌کنیم که حتما این نوع پوشش را انتخاب کنید که با مشکل شوره زنگ نما پس از گذشت زمان مواجه نشوید.

آیا آب گریز کردن سنگ با نانو ضروری است؟

با توجه به اینکه آب گریز کردن سنگ نیازمند صرف هزینه است، برخی از کارفرماها ترجیح می‌دهند که این کار را انجام ندهند و در هزینه‌های ساختمان سازی صرفه جویی نمایند. باید توجه داشته باشید که آب گریز کردن سنگ با نانو ضروری نیست. به ویژه برای سنگ‌هایی که در محیط داخل ساختمان و به دور از رطوبت نصب می‌شوند. اما برای مکان‌های حاوی رطوبت، استفاده از نانو آب گریز کننده سنگ کاملا ضروری است.

متاسفانه بسیار دیده شده است که از نانو برای نمای سنگی ساختمان استفاده نمی‌شود. همین سنگ‌ها در اثر رطوبت، بارش باران و برف رطوبت بسیار زیادی جذب می‌کنند که این موضوع می‌تواند صدمه زیادی به سنگ و نمای ساختمان وارد کند. اگر از ابتدای کار آب گریز کردن سنگ با نانو انجام شود، شاید مقداری هزینه برای این کار پرداخت گردد؛ اما در نهایت طول عمر سنگ و نما بسیار افزایش پیدا خواهد کرد. بنابراین، ارزش این کار بسیار بالاست و جای هیچ نگرانی در مورد آن نیست.

خرید بهترین نانو آبگریز سنگ از هلدینگ آیژه

با توجه به توضیحات داده شده در این مقاله استفاده از نانو آبگریز سنگ برای نماهای ساختمانی و هر فضایی که در معرض رطوبت و آب قرار دارد، بسیار حائز اهمیت است و این موضوع ایجاب می‌کند که در هنگام خرید نانو آبگریز به کیفیت نانو توجه بسیار زیادی داشته باشید.

یکی از بهترین انواع نانوهایی که می‌توانید به منظور آب گریز کردن سطح مورد استفاده قرار دهید، آب گریز کننده نما کاورفیکس coverfix است. این نانو مقاومت بالایی در برابر رطوبت و بارش باران و برف داشته و مانند یک پوشش کامل در سطح سنگ فرو می‌رود. با این نانو دیگر احتمال شوره و کپک زدن نما به حداقل می‌رسد. در صورت نیاز به خرید نانو آبگریز سنگ، می‌توانید از طریق سایت آیژه سفارش خودتان را ثبت نمایید. هلدینگ ساختمانی آیژه نمایندگی انحصاری انواع چسب و مصالح ساختمانی در ایران است و بهترین خدمات پشتیبانی و مشاوره را در اختیار شما قرار می‌دهد.

دیدگاهتان را بنویسید

قالب ساخت و ساز و معماری و شرکت
بازگشت به بالا