ساختن گچ ضد آب با 3 مرحله

گچ یکی از متریال‌های پرکاربرد در امر ساختمان سازی است که به وفور از آن استفاده می‌شود. اگرچه گچ از جنبه‌های مختلفی توانسته نظر مردم را به خود جلب کند. اما به دلیل اینکه ضد آب نیست و حساسیت بالایی در برابر رطوبت دارد، محدودیت‌هایی نیز برای استفاده از گچ ضد آب وجود دارد. ساختن گچ ضد آب می‌تواند مشکلات ناشی از ضد رطوبت نبودن گچ را از بین ببرد. همچنینو امکان استفاده از گچ‌های ضد آب باکیفیت را چندین برابر کند. اگر علاقه مند به استفاده از گچ‌های ضد آب هستید و می‌خواهید از کارایی آن‌ها نهایت لذت را ببرید، با ما همراه باشید. تا دستورالعمل ساختن گچ ضد آب را به شما توضیح دهیم.

آیا امکان ساختن گچ ضد آب وجود دارد؟

گچ به دلیل حساسیت بالا در برابر رطوبت نمی‌تواند کاربردهای زیادی در مناطق مرطوب و بیرونی داشته باشد. معمولا از گچ در مناطق داخلی ساختمان مانند گچکاری در داخل خانه استفاده می‌شود. اما به دلیل قابلیت انعطاف پذیری خوب گچ و خواص مکانیکی خوب این ماده، بسیار عالی می‌شود. اگر بتوان از گچ‌هایی استفاده کرد که دارای نقطه ضعف حساسیت به آب نباشند. در این صورت امکان استفاده از گچ در مناطق مرطوب شمالی کشور نیز وجود دارد.

خوشبختانه با پیشرفت تکنولوژی در زمینه ساختمان سازی و مصالحی که بدین منظور مورد استفاده قرار می‌گیرند. یک سری افزودنی‌هایی در بازار موجود هستند که می‌توانند برای ساختن گچ ضد آب استفاده شوند. این افزودنی‌ها ترکیبات بسیار قوی دارند که با گچ پیوند برقرار می‌کنند. از این رو اجازه نمی‌دهند که در هنگام قرار گرفتن در معرض رطوبت و آب، ساختار باکیفیت و منسجم خود را از دست بدهند. گچ‌های ضد آب ساخته شده دارای رنگ و قابلیت انعطاف پذیری مشابهی با گچ‌های معمولی هستند. این یعنی اینکه تنها تفاوتی که میان این گچ‌ها با گچ‌های معمولی وجود دارد، خواص مکانیکی بهتر است. به همین خاطر می‌توان برای ساختن گچ ضد آب با این افزودنی‌ها اقدامات لازم را انجام داد. از گچ‌های بدست آمده برای کاربردهای خاص استفاده کرد.

افزودنی ضد رطوبت گچ ژیپسیل- آیژه
افزودنی ضد رطوبت گچ ژیپسیل- آیژه

نحوه ساخت گچ ضد آب

اگر به مراکز فروش گچ مراجعه کرده باشید، احتمالا متوجه شده‌اید که هیچ یک از کیسه‌های گچ فروشی در فروشگاه‌های مختلف به صورت ضد آب تولید نشده‌اند. این یعنی اینکه فعلا هیچ نوع گچی در بازار موجود نیست که از همان ابتدا با گچ ضد آب تولید شده باشد. بلکه یک سری افزودنی‌های ضد آب کننده به این گچ‌ها اضافه می‌شوند که خاصیت ضد آب بودن به آن‌ها می‌بخشند.

بنابراین برای ساختن گچ ضد آب باید از افزودنی‌هایی استفاده کرد که خاصیت حساس به رطوبت گچ را تغییر می‌دهند. از این رو آن را به یک گچ مقاوم تبدیل می‌کنند. یکی از بهترین مواد افزودنی که می‌تواند بدون منظور مورد استفاده قرار گیرد، افزودنی ضد رطوبت گچ ژیپسیل GYPSIL GHS-750 است. این افزودنی به دلیل داشتن فرم مایع به راحتی قابل استفاده برای ضد آب کردن گچ ساختمانی است. البته در ادامه مقاله در مورد مراحل ساخت این نوع گچ با شما صحبت می‌کنیم.

مراحل ساخت گچ ضد آب با افزودنی‌های مخصوص

هر یک از افزودنی‌های مخصوص ضد آب کردن گچ دارای دستورالعم مشخصی برای استفاده هستند. اگر اقدام به استفاده از این افزودنی‌ها می‌کنید، می‌توانید دستورالعمل استفاده از آن‌ها را مورد بررسی قرار دهید. با توجه به این دستورالعمل بهترین گچ ضد آب را برای ساخت مجسمه، نما و جزئیات خانه‌های ویلایی و مسکونی تولید کنید.

محصولی که به شما برای ساختن گچ ضد آب معرفی کردیم، یک مایع است. این مایع می‌تواند در آب حل شود و کارایی خوبی برای ضد آب کردن گچ داشته باشد.

افزودنی ضد رطوبت گچ ژیپسیل GYPSIL GHS-750 در بسته بندی‌های 1 لیتری تولید شده است. از این رو می‌توانید آن را مطابق با دستورالعمل زیر به گچ اضافه کنید و یک گچ ضد آب داشته باشید. دقت کنید که هیچ یک از گچ‌های موجود در بازار به صورت ضد آب نیستند. بنابراین فقط افزودنی‌های موجود در بازار می‌توانند خاصیت ضد آب بودن به این گچ‌ها بدهند.

مرحله اول: ترکیب افزودنی با آب

اولین قدم برای ساختن گچ ضد آب، این است که این افزودنی مایع را به آب اضافه کنید. هر بسته بندی از این افزودنی حاوی 1 لیتر مایع ضد آب کننده گچ است که می‌توانید آن را به 10 لیتر آب اضافه کنید. پس از اضافه کردن این محلول به آب، یک ترکیب غیر شفاف و شیری رنگ به دست می‌آید.

مرحله دوم: ترکیب مایع بدست آمده با گچ

هر 10 لیتر از مایع به دست آمده که با آب ترکیب شده است، می‌تواند برای 15 کیسه گچ مورد استفاده قرار گیرد. پودر گچ را در ظرف مورد نظر بریزید و به آن این افزودنی مایع را اضافه کنید. با تجهیزات مخصوص گچ را هم بزنید تا ملات بدست آمده مشابه با ملات معمولی برای گچکاری باشد. گچ تهیه شده کاملا ضد اب بوده و می‌تواند برای همه پروژه‌های ساختمانی که نیاز به مصالح ساختمانی ضد آب دارند، مورد استفاده قرار گیرد.

مرحله سوم: استفاده از گچ ضد آب

پس از تهیه گچ ضد آب با افزودنی توضیح داده شده، می‌توانید گچ را برای قالب گیری، گچ کاری و هر فرآیند دیگری در مناطق مرطوب مورد استفاده قرار دهید. گچ‌های ضد رطوبت ساخته شده با این ماده مقاومت بالایی در برابر رطوبت دارند و به راحتی می‌توانند در معرض شوره زدگی نیز مقاوم کنند. به دلیل اینکه این افزودنی به صورت شیمیایی عمل می‌کند و در واقع یک لایه محافظتی روی گچ ایجاد نمی‌کند، می‌تواند کارایی بسیار خوبی را از خود نشان دهد.

ساختن گچ ضد آب چگونه است + دستورالعمل- فروشگاه ساختمانی آیژه
ساختن گچ ضد آب چگونه است + دستورالعمل- فروشگاه ساختمانی آیژه

خرید انواع افزودنی ضد آب کننده گچ از هلدینگ آیژه

در این مقاله در مورد افزودنی‌های گچ ضد آب و نحوه ساختن گچ ضد آب با شما صحبت کردیم. با وجود فراهم شدن امکان ساخت گچ‌های ضد آب و کاربردی بودن این گچ‌ها در امر ساختمان سازی، می‌توان آن‌ها را به عنوان بهترین انتخاب برای نصب در ساختمان‌های مسکونی و تجاری شناخت. در صورتی که نیاز به استفاده از و خرید افزودنی‌های گچ ضد آب دارید، می‌توانید از طریق فروشگاه اینترنتی هلدینگ آیژه سفارش خودتان را ثبت کنید. شما می‌توانید این محصول را با قیمت مناسب درب کارگاه دریافت نمایید.

هلدینگ ساختمانی آیژه امکان خرید افزودنی ضد آب کننده گچ و سایر محصولات ساختمانی مرتبط را برای مشتریان فراهم کرده است. بنابراین برای دریافت خدمات از این سایت می‌توانید با کارشناسان سایت از طریق شماره تلفن‌ 09118426332 در ارتباط باشید.

دیدگاهتان را بنویسید

قالب ساخت و ساز و معماری و شرکت
بازگشت به بالا