نحوه نگهداری چسب بلوک هبلکس چگونه است

چه عواملی در نگهداری چسب هبلکس مهم است؟ نگهداری چسب بلوک هبلکس چگونه بایستی باشد؟ از جمله محصولات پرکاربرد جهت اجرای بلوک های هبلکس، چسب های هبلکس با پایه سیمان است. نحوه ساخت این محصول به گونه ای است که با بلوک هم پایه است. به همین منظور بین چسب هبلکس و بلوک هبلکس خواص مشابهی وجود دارد.

یکی از دلایلی که به خاطر گذشتن بازه ای از زمان اجری پروژه در بین چسب هبلکس ترک های موربی به وجود می‌آید، این است که پایه محصول یعنی بلوک هبلکس و چسب هبلکس همخوانی نداشته باشند (نبود تقارن بین ضرایب انبساط حرارتی). برای همین نگهداری و بررسی چسب هبلکس در کیفیت اجرایی آن موثر است. در ادامه مقاله به نحوه نگهداری چسب هبلکس و نکاتی چند در مورد انبارداری پرداخته می‌شود.

مجموعه آیژه با فروش عمده مصالح ساختمانی، واردات و صادرات محصولات ساختمانی و همچنین محصولات شیمیایی فعالیت دارد. محصولات تولیدی مجموعه آیژه مانند بلوک هبلکس و چسب بلوک هبلکس با کیفیت بالایی تولید و به فروشگاه های کشور عرضه می‌شود. کیفیت و مرغوبیت این محصولات نه تنها حرف اول را در داخل کشور می‌زند، بلکه قابل رقابت با نمونه های برندهای خارجی نیز است.

نحوه انبارداری چسب هبلکس چگونه است؟

سیمان و چسب هبلکس مشابهت زیادی دارند. از این رو رعایت تمامی نکات برای نگهداری سیمان، در مورد چسب هبلکس نیز صدق می‌کند.میزان ارتفاع کیسه های سیمانی که روی یکدیگر قرار می‌گیرند، نکته قابل توجهی در انبارداری سیمان است.

به خاطر همین بایستی ارتفاع چسب هبلکس در مناطق خشک و گرم، 1.80 و در مناطق مرطوب، 1.20 باشد. سیمان های پاکتی که وزنی برابر با 50 کیلو گرم دارند، باید در این ارتفاع قرار بگیرند.

با توجه به وزن چسب هبلکس که 25 کیلوگرم است، سوالی مطرح می‌شود مبنی بر این که آیا بر اساس آیین نامه و ضوابط اجرایی امکان افزایش ارتفاع چسب هبلکس وجود دارد یا خیر؟ در پاسخ به این سوال بایستی متذکر شد که در صورت افزایش دو برابری ارتفاع چسب هبلکس، احتمال دارد کیفیت چسب هبلکس پایین آید.

در ضمن اگر وزن گفته شده در سطح کمتری برای بسته های چسب هبلکس اعمال گردد، احتمال این که بسته های پایینی چسب هبلکس کرخت شوند، افزایش پیدا می‌کند. از آن جایی که بسته های سیمان 10 سانتی متر بالاتر از کف انبار نگهداری می‌شوند، پیشنهاد می‌شود انبارداری بسته های چسب هبلکس نیز بدین صورت باشد.

فاصله بسته های چسب هبلکس از دیوار همانند فاصله دیوار از سیمان نبایستی از 30 سانتی متر کمتر باشد. همچنین حداقل فاصله سقف انبار تا بالاترین بسته سیمان، 60 سانتی متر است که در مورد انبارداری بسته های چسب هبلکس هم صدق می‌کند.

تاثیر بسته بندی بر میزان ماندگاری چسب هبلکس

اغلب چسب های هبلکس در بسته های کیسه ای و یا برزنتی بسته بندی می‌گردند. برای همین میزان اثرگذاری رطوبت بر روی چسب هبلکس بیشتر خواهد شد. در صورتی که چسب هبلکس سفت یا کلوخه شود، بایستی برای نرم و قابل اجرایی شدن، آن را بر روی زمین غلتاند.

اگر این روش کارساز واقع نشد، چسب هبلکس مورد بررسی و آزمایش قرار می‌گیرد. بهترین نوع پوشش دهی کیسه های چسب هبلکس و سیمان، پوشش دهی برزنتی و یا پلاستیکی است. نظر به این که مقداری مواد پلیمری در داخل چسب هبلکس وجود دارد، انبارداری آن حائز اهمیت می‌شود که بایستی دور از رطوبت باشد. به همین ترتیب چسب هبلکس باید دور از نور خورشید نگهداری شود.

به عبارت ساده تر در صورت قرارگیری چسب هبلکس در تماس مستقیم با نور خورشید، دوام و کیفیت چسبندگی آن تحت شعاع قرار خواهد گرفت. در استان های شمالی که جزو مناطق مرطوب به حساب می‌آیند، چسب هبلکس باید در بازه زمانی 90 روزه استفاده شود. همچنین بسته های چسب هبلکس بایستی بر روی هم به حالت پهنا قرار داده شوند.

معمولا چسب هبلکس کیسه ای 25 کیلوگرمی در رنگ های طوسی و سفید عرضه می‌شوند. چسب های هبلکس به یاری پیگمنت های معدنی قابلیت تغییر رنگ دارند. این تغییر رنگ تا حدی مجاز است که درصد رنگ دانه ها، روی چسب هبلکس تاثیر منفی نگذارد.

انبارداری چسب بلوک هبلکس- آیژه
انبارداری چسب بلوک هبلکس- آیژه

سخن آخر

نحوه نگهداری چسب بلوک هبلکس خیلی مهم است. چرا که تاثیر مستقیمی در میزان چسبندگی چسب هبلکس و همین طور کیفیت و ماندگاری چسب و بلوک هبلکس دارد. بهتر است انبارداران چسب بلوک هبلکس به نکات مهمی که در مقاله فوق ذکر شد، توجه ویژه ای داشته باشند.

هلدینگ ساختمانی آیژه، مجموعه ای با کادر مجرب و متخصص در زمینه واردات و صادرات محصولات ساختمانی از جمله بلوک هبلکس و چسب بلوک هبلکس فعالیت دارد. این مجموعه فروش عمده محصولات متنوع و با کیفیت تولیدی خود را به سرتاسر ایران در اسرع وقت ارسال می‌کند.

برای مشاهده، مشاوره تخصصی رایگان و همچنین خرید چسب بلوک هبلکس، بلوک هبلکس و همین طور دیگر محصولات مورد نیاز خود از مجموعه آیژه با شماره تماس 01342244635 ارتباط برقرار کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

قالب ساخت و ساز و معماری و شرکت
بازگشت به بالا