نصب سرامیک با چسب روی موزاییک

گاهی اوقات برای ترمیم و بازسازی کف یا دیوارهای خانه، افراد ترجیح می دهد سرامیک های قدیمی را جدا نکنند و سرامیک جدید را روی آ نصب کنند. به نظر  شما نصب سرامیک با چسب روی موزاییک امکان پذیر است؟

در این مقاله قرار است به شما آموزش دهیم که چگونه با چسب سنگ می توان سرامیک های جدید را روی موزاییک قدیمی نصب کرد و اینکه آیا چنین کاری را باید به افراد متخصص بسپاریم یا خودمان از عهده آن برخواهیم آمد.

تا پایان مقاله با ما همراه باشید و اگر سوالی داشتید در قسمت کامنت ها از ما بپرسید.

آیا می توان سرامیک را روی سرامیک چسباند؟

در پاسخ این سوال باید گفت بله می توان چنین کاری را انجام داد. زیرا همیشه شرایط برای تعویض یا ترمیم سرامیک های آسیب دیده وجود ندارد، مخصوصاً که کندن سرامیک قبلی منجر به صرف هزینه و وقت اضافی می شود و ممکن است افراد نتوانند چنین هزینه هایی را پرداخت کنند.

آیا می توان سرامیک را روی سرامیک چسباند؟

از همین رو چسباندن سرامیک جدید روی سرامیک قدیمی یکی از روش های ترمیم سرامیک های قدیمی آسیب دیده به حساب می آید که افراد بی تجربه نیز می توانند از پس این کار برآیند به شرطی که طبق آموزش پیش روند و مراقب باشند مرحله ای را از قلم نیندازند.

مصالح مورد نیاز برای نصب سرامیک با چسب روی موزاییک

برای چسباندن سرامیک روی موزاییک به یک سری ابزار ساده ولی ضروری نیاز دارید:

  • چسب پودری یا خمیری
  • سرامیک با کیفیت
  • سنباده
  • تراز
  • پتک چوبی
  • خمیر درزگیر یا دوغاب
  • وسایل شستشو و تمیز کاری
  • ماله

نصب سرامیک با چسب روی موزاییک

نصب سرامیک با چسب روی موزاییک

برای نصب سرامیک روی موزاییک ابتدا باید سطح را تراز کنید، سپس سرامیک هایی که شکسته یا آسیب دیده هستند را جدا کنید و بجای آنها سرامیک جدید بگذارید.

حالا با ابزاری مانند سنباده روی سطح خراش ایجاد کنید تا چسب شما بهتر عمل کند.

چسب کاشی و سرامیک پودری پرسلان سفید ولیوکم غفاری PR20 (C1 type) 20kg
چسب کاشی و سرامیک پودری پرسلان سفید ولیوکم غفاری PR20 (C1 type) 20kg

سپس گرد و غبار حاصل از این سنباده کشیدن را تمیز کرده و اگر سطح مورد نظر حاوی کثیفی در قسمت درزهای قدیمی است با آب و مواد شوینده کاملاً آن را تمیز کنید، کاملاً بشویید و به آن وقت دهید تا خشک شود.

در این مرحله باید چسب سرامیک را آماده کنید.

چسب سرامیک ممکن است به صورت پودری یا خمیری باشد. اگر چسب شما پودری است، آن را با میزان آب لازمی که روی بسته بندی درج شده ترکیب کنید تا یک مخلوط خمیری و یک دست به شما بدهد.

حالا لایه ای از ملات را روی موزاییک های قدیمی بریزید و برای اینکه چسب بهتر عمل کند، مقداری از آن را به پشت سرامیک جدید نیز بمالید.

چسب پودری آجر حاوی پلیمر و پودر میکرونیزه پارسیکا 20 کیلوگرمی شصت
چسب پودری آجر حاوی پلیمر و پودر میکرونیزه پارسیکا 20 کیلوگرمی شصت

حالا با دقت سرامیک جدید را روی موزاییک نصب کنید و کمی آن را فشار دهید یا با پتک چوبی به آرامی روی آن بکوبید تا منافذ خالی بین آنها پر شود.

اگر از چسب خمیری استفاده می کنید کار شما راحت تر است زیرا دیگر نیازی به ترکیب آن با مواد دیگر ندارید. بقیه مراحل نیز به همین صورت اجرا میشود.

چسب کاشی و سرامیک خمیری AT10
چسب کاشی و سرامیک خمیری AT10

در آخر نوبت به بندکشی می رسید. برای این که بندکشی تمیز و یکدستی داشته باشید. برای بندکشی می توانید از چسب بندکشی یا درزگیر استفاده کنید که هم قابلیت رنگ پذیری دارند هم کیفیت بالاتری نسبت به دوغاب دارند.

اما اگر چسب درزگیر ندارید با دوغاب نیز می توانید این کار را انجام دهید. در این صورت فقط کافیست ملات را داخل لوله مخصوص بریزید و درزهای بین کاشی ها را با آن پر کنید.

اگر مقداری از دوغاب یا خمیر درزگیر روی سرامیک ها ریخت، سریعاً آن را پاک کنید تا نتیجه کار شما تمیز باشد.

سخن پایانی

نصب سرامیک با چسب روی موزاییک یکی از ساده ترین روش ها برای تغییر دکوراسیون قسمت های مختلف خانه شما به حساب می آید.

این کار قبلا با استفاده از ملات سیمان انجام میشد ولی به تازگی حضور چسب کاشی خمیری و پودری باعث شده تا افراد بتوانند خودشان خانه خود را بدون حضور فردی متخصص تعمیر و بازسازی کنند.
برای خرید چسب کاشی خمیری و پودری مخصوص نصب سرامیک روی سرامیک می توانید از فروشگاه آیژه خرید کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

قالب ساخت و ساز و معماری و شرکت
بازگشت به بالا