نحوه استفاده ژلاتین درزگیر PK (5 مرحله)

برای عایق بندی محصولات مختلف می‌توان از مواد متفاوتی استفاده کرد که یکی از آن‌ها خمیر موم درزگیر ژلاتین است. یکی از محصولاتی که بر پایه آب تولید شده و می‌تواند به عنوان درزگیر و یک محصول مناسب عایق کاری مورد استفاده قرار گیرد، خمیر موم درزگیر ژلاتین پی کی 250 گرمی P.K. gelatin seam sealer است. این محصول از سوی برند ایرانی تولید و کیفیت بسیار بالایی دارد.

عملکرد عالی در کنار ویژگی‌های فنی خوب این خمیر ژلاتین به عنوان درزگیر باعث شده تا عملکرد این محصول بسیار عالی باشد. با این حال توجه به نحوه استفاده ژلاتین درزگیر PK برای بهره مندی از ویژگی‌های این خمیر موم بسیار حائز اهمیت است که در این مقاله قصد داریم به طور کامل در مورد آن توضیح دهیم.

نحوه استفاده ژلاتین درزگیر PK

خمیر ژلاتین درزگیر یکی از انواع خمیرهای ژلاتینی است که می‌توانید برای خرید آن به فروشگاه‌های فروش انواع چسب مراجعه کنید. همانطور که امکان استفاده از بهترین افزودنی ضد رطوبت گچ وجود دارد، می‌توان از ژلاتین نیز به عنوان یک درزگیر و عایق کننده استفاده کرد. محصولی که تحت عنوان ژلاتین درزگیر PK در بازار موجود است، یک نوع ماده درزگیر بر پایه آب است که تقریبا با سرعت بالایی خشک می‌شود. این محصول می‌تواند به صورت عایق برای هر محصولی از جمله خودرو، بندکشی، آب بندی وان حمام، درزگیری عایق و… مورد استفاده قرار گیرد.

استفاده از ژلاتین درزگیر PK بسیار ساده است و می‌توانید با توجه به نیاز خودتان از این خمیر استفاده کنید. این محصول در دو نوع بسته بندی کارتریجی و قوطی در بازار موجود است که نحوه اجرای آن‌ها در هنگام تزریق ژلاتین درزگیر PK متفاوت خواهد بود. برای استفاده از این نوع محصول جهت عایق کاری می‌توانید از طریق مراحل زیر پیش بروید.

مرحله اول: تمیزکاری سطح

در اولین قدم برای استفاده از ژلاتین درزگیر PK باید حتما سطح مورد نظر را به طور کامل تمیزکاری کنید. بسیار دیده شده است که افراد سطح مورد نظر را برای اجرای این درزگیر تمیز نمی‌کنند و بعد شاهد چسبندگی خوب آن نیستند.

لیل این موضوع این است که این محصول فقط روی سطوح تمیز و عاری از گرد و غبار و چربی چسبندگی بسیار خوبی دارد. تفاوتی وجود ندارد که ژلاتین درزگیر را قرار است روی چه سطحی قرار دهید، مهم این است که به طور کامل سطح را تمیزکاری کنید و بعد مراحل بعدی اجرای ژلاتین درزگیر PK را انجام دهید.

مرحله دوم: مشخص کردن مکان اجرای درزگیر

نحوه استفاده ژلاتین درزگیر PK به گونه‌ای است که پس از چسباندن آن روی سطح، دیگر امکان جدا کردن این محصول از روی سطح نیست. بنابراین، باید دقت لازم را به عمل آورید که اجرای درزگیر را در یک مکان مناسب قرار دهید تا از عملکرد آن نهایت لذت را ببرید. برای این کار می‌توانید محلی که قرار است درزگیر را در آن اجرا کنید را با ماژیک علامت گذاری کنید. در این صورت دیگر خیالتان راحت خواهد بود که دقیقا قرار است کدام بخش‌ها را پوشش دهید.

مرحله سوم: اجرای درزگیر روی سطح

پس از اینکه مراحل تمیزکاری و علامت گذاری برای اجرای درزگیر روی سطح را انجام دادید، نوبت به استفاده از درزگیر روی سطح است. برای این کار اگر از درزگیر ژلاتین PK کارتریجی استفاده می‌کنید، می‌توانید با قرار دادن این محصول در یک گان آن را فشار دهید و چسب را روی سطح مورد نظر اعمال کنید. اما اگر بسته بندی درزگیر به صورت قوطی است، می‌توانید با کمک کاردک درزگیر را روی سطح مورد نظر اعمال کنید.

برای این کار مقدار کافی از درزگیر را بردارید و به آرامی روی سطح بزنید. دقت کنید که کل سطح مورد نظر برای عایق شدن و آب بندی باید با درزگیر پوشش داده شود. بنابراین در هنگام خرید درزگیر ژلاتین PK مطمئن شوید که تعداد مناسبی از این درزگیرها را تهیه می‌کنید.

مرحله چهارم: استفاده از قلمو برای صاف کردن سطح

پس از اینکه با کاردک مقدار مناسبی از ژلاتین درزگیر را روی سطح اعمال کردید، نوبت به پخش کردن آن می‌رسد. برای این کار می‌توانید از قلمو یا یا پیستوله استفاده کنید. دقت کنید که کل سطحی که به این درزگیر آغشته شده است، باید به طور کامل یکدست و صاف شود تا عملکرد خوبی از خود نشان دهد.

مرحله پنجم: اجرای رنگ (در صورت نیاز)

یکی از ویژگی‌های عالی درزگیر ژلاتین پی کی این است که قابلیت رنگ پذیری دارد. برخلاف بسیاری از محصولات موجود در بازار که برای عایق بندی استفاده می‌شوند و قابلیت رنگ پذیری ندارند، این محصول می‌تواند به راحتی رنگ شود و ظاهر یکنواخت با سطح را ایجاد کند. پوشش درزگیر ژلاتین در برابر رنگ‌های مختلف مقاوم است و این یعنی اینکه می‌توان آن را برای هر محصولی مورد استفاده قرار داد. دقت کنید که رنگ کردن ژلاتین باید حتما باید پس از خشک شدن کامل رنگ انجام شود تا بتوانید شاهد یکدست و یکنواخت بودن رنگ روی سطح باشید.

نحوه استفاده ژلاتین درزگیر PK- هلدینگ ساختمانی آیژه
نحوه استفاده ژلاتین درزگیر PK- هلدینگ ساختمانی آیژه

کاربردهای درزگیر ژلاتین PK

خمیر موم درزگیر ژلاتین پی کی 250 گرمی P.K. gelatin seam sealer می‌تواند برای موارد زیر مورد استفاده قرار گیرد:

  • برای اتصال محل‌های اتصال پانل‌ها قبل از جوش
  • قرار گرفتن قطعات روی یکدیگر
  • در نواحی بیرون اتاق ماشین با رنگ مشکل دار
  • داخل صندوق عقب و کاپوت ماشین
  • زیر اتاق و پشت رکاب‌های ماشین
  • نواحی مختلف ماشین برای صداگیری و چسبندگی بیشتر
  • عایق بندی وان حمام
  • عایق بندی بخش‌های مختلف ساختمان سازی
  • درزگیری سرویس بهداشتی

مدت زمان خشک شدن درزگیر ژلاتین پی کی

یکی از مهم‌ترین مواردی که باید در مورد نحوه استفاده ژلاتین درزگیر PK به آن توجه داشته باشید، زمان خشک شدن این درزگیر است. به طور کلی، بسته به شرایط آب و هوایی و دمای محیط زمان خشک شدن این محصول نیز متفاوت است. اما معمولا در دمای 25 درجه سانتی گراد، این درزگیر می‌تواند به مدت 2 ساعت تا حدودی خشک شود. اما برای رسیدن به نتیجه نهایی باید حداقل به مدت 5 ساعت منتظر بمانید تا کل سطح خشک گردد.

دقت کنید که ژلاتین درزگیر پی کی به عنوان یک محصول مقاوم به رطوبت و حرارت شناخته می‌شود که کاربردهای زیادی دارد. از این رو حتما به محیطی که قرار است این درزگیر را در آن قرار دهید توجه داشته باشید و بر اساس آن، زمان خشک شدن آن را تعیین کنید.

خرید درزگیر ژلاتین PK از آیژه

در این مقاله در مورد نحوه استفاده ژلاتین درزگیر PK با شما صحبت کردیم. این ماده عایق می‌تواند تاثیر بسیار زیادی روی عایق کاری محصولات مختلف داشته باشد. به همین خاطر، خرید درزگیر ژلاتین PK به افرادی که نیاز به عایق کاری ماشین آلات، تجهیزات مختلف و فضای داخل ساختمان را دارند، توصیه می‌شود. هلدینگ ساختمانی آیژه، نمایندگی فروش انواع چسب به قیمت کارخانه است که امکان خرید چنین محصولاتی را نیز فراهم کرده است.

در صورت نیاز به ثبت سفارش، می‌توانید با کارشناسان ما در آیژه در ارتباط باشید و یا سفارش خودتان را به صورت مستقیم ثبت کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

قالب ساخت و ساز و معماری و شرکت
بازگشت به بالا