نحوه تولید و اجرای چسب هبلکس

نحوه تولید چسب هبلکس به چه صورت است؟ اجرای چسب هبلکس چگونه است؟ در این کار استادکار و متبحر هستید یا تازه کار و بی تجربه؟ برای پاسخگویی به این سوالات بهتر است مقاله را با دقت مطالعه فرمایید. از آن جایی که امروزه صنعت ساخت و ساز سازه ها رو به افزایش است، دانستن و به کار بردن نکات مهم این مقاله خالی از لطف نخواهد بود.

هلدینگ ساختمانی آیژه در فروش عمده مصالح ساختمانی و همچنین واردات و صادرات محصولات ساختمانی و شیمیایی فعالیت دارد. محصولات تولیدی مجموعه آیژه به خصوص چسب بلوک هبلکس و بلوک هبلکس به سرتاسر فروشگاه های ساختمانی کشور عرضه می‌شود. کیفیت محصولات تولیدی آیژه قابل رقابت با محصولات مشابه در بازارهای جهانی است.

در ادامه مقاله به معرفی چسب هبلکس و همین طور نحوه تولید و اجرای آن پرداخته خواهد شد. همچنین به نکات مهمی که در قدرت چسبندگی و ماندگاری چسب هبلکس موثر است، توجه ویژه و اساسی شده است. نکاتی که در این مقاله ذکر خواهد شد، شما را در نحوه تولید و استفاده از چسب هبلکس یاری خواهد کرد. پس با ما همراه و همگام باشد.

چسب هبلکس

چسب هبلکس محصولی مناسب با ماندگاری بالا در نگهداری بلوک های هبلکس به کار می‌رود. بنابراین برای بالا بردن قدرت چسبندگی بین دو بلوک بایستی به نحوه تولید چسب هبلکس توجه ویژه ای شود. چسب هبلکس محصولی با پایه سیمانی به حساب می‌آید. این محصول در رنگ های سفید و طوسی به بازار عرضه می‌گردد. طراحی چسب های هبلکس به گونه ای است که از ترکیب آن با آب، مخلوطی یکنواخت به دست می‌آید.

قابل ذکر است که چسب های هبلکس بایستی روانی و یکنواختی قابل قبولی داشته باشند تا در زمان اجرای چسب هبلکس با ابزارهای شانه ای (برای پخش کردن چسب هبلکس) به آسانی روی سطوح حرکت کند. برای همین استادکاران برای تولید چسب هبلکس مقدار 5 الی 7 لیتر آب را با 25 کیلوگرم چسب هبلکس مخلوط می‌کنند. تا چسب هبلکس، یکنواختی و روانی مناسبی هنگام اجرا داشته باشد. برای مشاهده اطلاعات بیشتر و خرید چسب هبلکس پودر پارسیکا بر روی لینک کلیک نمایید.

چسب های هبلکس فاقد الیاف هستند. برای همین چسب هبلکس به راحتی و با استفاده از یک همزن برقی قابلیت مخلوط شدن را دارد. برای تولید چسب هبلکس یکدست و یکنواخت، کافی است آب را با پودر مخلوط کنید. توجه کنید که به یک باره پودر را با آب مخلوط نکنید که در این صورت مخلوط تولید شده دارای گلوله های خشک خواهد بود.

برای جلوگیری از گلوله شدن مخلوط پودر و آب، بهتر است در زمان ساخت ملات، ریختن پودر در آب در چندین مرحله انجام گیرد تا مخلوطی یکدست و روان به دست آید. تجربه کاری در این موارد نشان می‌دهد که اضافه کردن پودر به آب در چندین مرحله موجب کاهش ایجاد گلوله های خشک در ملات خواهد شد. برای خرید و مشاهده محصولات چسب ساختمانی به فروشگاه اینترنتی هلدینگ ساختمانی آیژه مراجعه نمایید.

نکاتی چند در مورد نحوه تولید چسب هبلکس

در زمان اجرای چسب هبلکس، نحوه هم زدن چسب نکته مهم و حیاتی است. این کار بایستی به صورت دورانی و از مرکز به سمت بیرون ظرف و بالعکس انجام گیرد. کار هم زدن چسب هبلکس باید به مدت 3-2 دقیقه به طور مداوم انجام شود. بهتر است این کار در دو بازه زمانی، یعنی زمان آماده سازی چسب و زمان مصرف چسب انجام پذیرد.

روش فوق مخلوط لوزدار مناسبی را تولید می‌کند. در ضمن این نکته باید در زمان استفاده از همزن های صنعتی رعایت شود. به عبارت دیگر در اگر حرکت به صورت راستگرد در همزن های صنعتی انجام گیرد، باید عملیات اختلاط به همین صورت راستگرد ادامه پیدا کند و از برعکس کردن راستگرد به چپگرد خودداری شود. برعکس کردن اختلاط چسب هبلکس را به مخاطره خواهد انداخت.

بعد از مراحل فوق، چسب بلوک هبلکس به حالت یک بلوک آماده (مانند خمیر نانوایی) در خواهد آمد. تذکر مهمی که بایستی بدانید این است که حداکثر زمان استفاده از چسب هبلکس تولید شده، بازه زمانی 45-30 دقیقه است. بعد از زمان ذکر شده، چسب هبلکس شروع به از دست دادن آب و سفت و سخت شدن خواهد کرد.

نکاتی چند در مورد اجرای چسب هبلکس

در زمان استفاده از چسب های پودری و همچنین هنگام اجرای چسب هبلکس مهم است که چسب هبلکس با استفاده از ابزاری مانند ماله های دندانه ای بر روی سطح کشیده شود. قابل توجه است که بهترین ابزار ماله برای این کار استفاده از ماله های دندانه ای ریز و یا ماله های V شکل است. برای خرید و مشاهده انواع ابزارآلات از جمله انواع ماله به فروشگاه مجموعه آیژه مراجعه کنید.

به زبانی ساده تر، اگر هنگام اجرای چسب هبلکس از ماله های دندانه ای استفاده شود، باعث از بین رفتن شوخان محفوظ شدن هوا در بین ملات ها خواهد شد. بنابراین با استفاده از این نوع ماله ها، اتصال دو بلوک هبلکس به بهترین نحو انجام خواهد شد. در ضمن این کار تراز کردن بلوک ها را راحت تر می‌کند. زیرا ماله های دندانه ای، چسب هبلکس را به صورت یکنواخت روی سطح می‌کشد که با این کار حجمی از ملات روی بلوک های هبلکس قرار می‌گیرد.

همچنین اجرای چسب هبلکس با این روش، بیرون زدگی چسب هبلکس از اطراف بلوک ها را به حداقل ممکن می‌رساند. از این رو کیفیت اجرای بلوک هبلکس بالا خواهد بود.

مقدار سیلیس موجود در چسب هبلکس

میزان سیلیس موجود در چسب هبلکس به مقداری است که بعد از اجرای چسب هبلکس بر روی سطح، حالت غیریکنواختی ایجاد نمی‌کند. به همین منظور اگر در اجرای چسب هبلکس از ماله های دندانه دار استفاده شود، این حالت یکنواختی را حفظ خواهد کرد. در ضمن متذکر می‌شویم که چسب هبلکس باید در امتداد خودِ بلوک هبلکس موج دار گردد و نه به صورت عمود بر بلوک هبلکس. توجه به این امر نیز در هم ترازی و یکنواختی بلوک های هبلکس موثر خواهد بود.

مرطوب کردن سطح بلوک هبلکس هنگام اجرای چسب هبلکس

از آن جایی که بازه زمانی استفاده از چسب هبلکس تولید شده، محدود است، بهتر است در اجرای چسب هبلکس، ملات ب بر روی کل سطح بلوک قرار نگیرد. زیرا این کار باعث کاهش رطوبت چسب هبلکس خواهد شد. به همین دلیل میزان چسبندگی چسب هبلکس نیز کاهش خواهد یافت.

برای جلوگیری از این کار، پیشنهاد می‌شود در زمان اجرای چسب هبلکس، ملات آماده شده فقط به اندازه یک متر بر روی بلوک هبلکس مالیده شود. سپس پرداخت کشی ملات و قرار دادن بلوک روی آن صورت گیرد. بعد از انجام این کارها، مرحله بعدی ملات کشی را شروع کنید.

در ضمن مرطوب کردن سطح بلوک هبلکس با روش فوق، باعث افزایش قدرت چسبندگی ملات بلوک و همچنین سبب عمل آوری بهتر ملات خواهد شد. این کار به علت عمل آوری بالای ملات، در سطح هیچگونه نا هم ترازی ایجاد نمی‌کند. یکی از مزیت های استفاده از چسب هبلکس برای بلوک هبلکس به جای اجرای سفال این است که اجرای سفال برخلاف چسب هبلکس در ارتفاعات محدودیت دارد. به عبارت دیگر اجرای سفال به ارتفاع خاصی محدود است و اجرای کار در ارتفاعات بالاتر از آن، به شرط مقاومت بالای ملات است. در ضمن سرعت گیرش چسب هبلکس زیاد است. یعنی در هنگام اجرای آن، نیاز به زمان زیادی برای سفت شدن ندارد و در بازه زمانی کم سفت و سخت می‌شود. از دلایل سرعت گیرش چسب هبلکس می‌تواند ضخامت کم ملات استفاده شده بر روی سطوح بلوک های هبلکس است.

سخن آخر

نحوه تولید چسب هبلکس تاثیر مستقیمی در اجرای چسب هبلکس دارد. در این مقاله به نکات مهمی درباره نحوه تولید و همچنین اجرای چسب هبلکس پرداخته شد. سپس به مقدار سیلیس موجود در چسب های هبلکس و همین طور چرایی نم دار کردن سطح بلوک هبلکس اشاره شد.

مجموعه آیژه، مجموعه ای متخصص در زمینه هوشمندسازی و محصولات ساختمانی از جمله بلوک و چسب هبلکس است. هلدینگ ساختمانی آیژه فروش عمده محصولات و مصالح متنوع و مرغوب تولیدی خود را به کل کشور عزیزمان ایران ارسال می‌کند.

خریدارن و فروشندگان عمده مصالح ساختمانی به خصوص خریدارن چسب هبلکس می‌توانند برای اخذ اطلاعات بیشتر و مشاوره رایگان در این زمینه با متخصصین مجموعه آیژه با شماره تلفن 01342244635 تماس حاصل فرمایند.

دیدگاهتان را بنویسید

قالب ساخت و ساز و معماری و شرکت
بازگشت به بالا