مدت زمان خشک شدن چسب پلی اورتان چند دقیقه است؟

چسب پلی اورتان که به آن چسب پلی یورتان نیز گفته می‌شود، یکی از چسب‌های قوی و فوق العاده برای آب بندی است که می‌تواند برای صنایع مختلف مورد استفاده قرار گیرد. یکی از موضوعاتی که افراد برای استفاده از چسب‌های مختلف باید به آن توجه داشته باشند، این است که چسب‌ها چقدر طول می‌کشد تا خشک شوند؟

مدت زمان خشک شدن چسب پلی اورتان نیز می‌تواند تحت تاثیر عوامل بسیار متنوعی باشد که در این مقاله به آن‌ها اشاره می‌کنیم. بنابراین اگر برای صنعت خاصی نیاز به استفاده از چسب‌های پلی یورتان را دارید، ولی در مورد زمان خشک شدن آن‌ها اطلاعات کافی ندارید با ما همراه باشید.

مدت زمان خشک شدن چسب پلی اورتان چند دقیقه است؟

برای اینکه بتوانید به درستی از چسب‌های موجود در بازار استفاده کنید، باید در درجه اول بدانید که آن‌ها چه زمانی خشک می‌شوند؟ مدت زمان خشک شدن چسب پلی یورتان می‌تواند بسته به ترکیبات و نحوه استفاده متفاوت باشد. اما به طور معمولا اکثر چسب‌های پلی اورتان مانند چسب پلی اورتان سوسیسی مشکی سومافیکس 600ml می‌توانند در عرض 20 دقیقه به طور موقت خشک شوند. اما در نهایت زمان خشک شدن آن‌ها 24 ساعت است و باید این فرصت را به این چسب‌ها داد تا در یک روز به طور کامل خشک شوند.

خشک شدن چسب پلی اورتان با افزایش حجم آن‌ها همراه است. به طوری که وقتی این چسب‌ها به طور کامل خشک می‌شوند، حجم چند برابری پیدا می‌کنند و می‌توانند مانند یک لایه متخلخل از مواد شیمیایی روی سطح قرار بگیرند. بنابراین، باید در هنگام تزریق چسب پلی اورتان به میزان افزایش حجم چسب‌های پلی اورتان توجه داشته باشید.

عوامل موثر بر روی زمان خشک شدن چسب پلی اورتان

اینکه چه عواملی می‌توانند روی زمان خشک شدن پلی اورتان تاثیرگذار باشند، می‌تواند اهمیت بسیار زیادی برای خریداران این چسب‌ها به همراه داشته باشد. ممکن است زمان گیرش و خشک شدن اولیه هر یک از انواع چسب‌های پلی اورتان مانند چسب پلی اورتان سوسیسی فرم فیکس رنگ سفید 600ml با چسب‌های دیگر متفاوت باشد. به همین خاطر توصیه اکید ما این است که حتما مشخصات چسب‌های پلی اورتان را بررسی کنید و با توجه به دستور العمل این چسب‌ها، آن‌ها را برای یک محیط مورد استفاده قرار دهید. عوامل زیر نیز می‌توانند روی زمان خشک شدن این چسب‌ها تاثیرگذار باشند.

• تک جزئی و دو جزئی بودن چسب

چسب‌های تک جزئی، چسب‌هایی‌اند که با دمای هوا و جریان آن خشک می‌شوند. اما چسب‌های دو جزئی نیاز به یک هاردنر یا سفت کننده دارند که روی یک سطح قرار بگیرد و چسب را خشک کند. تک جزئی و دو جزئی بودن چسب می‌تواند عاملی برای خشک شدن سریع آن‌ها باشد. به طوری که چسب‌های دو جزئی به دلیل داشتن عامل ثانویه می‌توانند سریع تر نسبت به چسب‌های تک جزئی خشک شوند.

• شرایط محیطی (تهویه و دما)

تهویه خوب محیط می‌تواند روی مدت زمان خشک شدن چسب پلی اورتان تاثیرگذار باشد. هر چقدر تهویه و جریان هوا بهتر باشد، چسب‌های پلی اورتان نیز زودتر خشک می‌شوند. دمای بالا نیز عاملی برای خشک شدن سریع تر چسب است.

• ضخامت چسب

ضخامت چسب یکی از عوامل موثر بر روی مدت زمان خشک شدن چسب‌های پلی اورتان است. هر چقدر ضخامت چسبی که روی سطح زده شده بیشتر باشد، مدت زمان خشک شدن آن نیز افزایش پیدا می‌کند. از این رو در مواقعی که نیاز به استفاده از ضخامت بالایی از چسب‌ها است، بهتر است که مدت زمان بیشتری را برای خشک شدن این چسب‌ها اختصاص دهید.

آیا می‌توان روند خشک شدن چسب‌های پلی اورتان را تسریع کرد؟

خشک شدن سریع چسب پلی اورتان می‌تواند مزایای زیادی را به همراه داشته باشد. به خصوص اگر نیاز به عایق بندی سطوح مختلف با این چسب در حجم زیاد باشد. خوشبختانه این چسب‌ها به واسطه داشتن جنس مرغوب و کیفیت بالا، می‌توانند به خوبی حرارت را تحمل کنند. بنابراین می‌توان با حرارت دادن به چسب‌های پلی اورتان روند خشک کردن آن‌ها را تسریع نمود. از طرفی اگر سطوحی که با این چسب‌ها چسبانده شده‌اند را در معرض جریان هوا قرار بدهید، راحت‌تر و سریع‌تر خشک می‌شوند.

خرید انواع چسب پلی یورتان با قیمت مناسب از آیژه

در این مقاله در مورد مدت زمان خشک شدن چسب پلی اورتان با شما صحبت کردیم. این چسب‌ها به واسطه داشتن جنس مرغوب و کیفیت بالا می‌توانند برای چسباندن سطوح مختلف از جمله چوب، فلز و… مورد استفاده قرار گیرند. به همین خاطر شما می‌توانید برای خرید این چسب‌های مرغوب و باکیفیت به سایت هلدینگ ساختمانی آیژه مراجعه و یا با شماره تلفن 09118426332 کنید و انواع این چسب‌ها را سفارش دهید. قبل از خرید هر یک از چسب‌های پلی یورتان حتما به مشخصات و کاربردهای این چسب‌ها توجه داشته باشید. چون گاهی برخی از آن‌ها دارای کاربردهای خاص هستند و باید با دقت بیشتری از آن‌ها استفاده نمود.

دیدگاهتان را بنویسید

قالب ساخت و ساز و معماری و شرکت
بازگشت به بالا