راهنمای خرید گچ ضد آب

خرید گچ ضد آب از موارد حیاتی ساختمان سازی است. چرا که گچ کاری یکی از اقدامات مهم و پرکاربرد در صنعت ساختمان سازی است. با وجود شکل پذیری و انعطاف پذیری فوق العاده خوب گچ، یکی از مهم‌ترین نقاط ضعف این ماده در ساختمان سازی این است که به رطوبت حساسیت بالایی دارد. به محض قرار گرفتن در معرض رطوبت، کیفیت خود را از دست می‌دهد. گچ ضد آب، محصولی است که می‌تواند برای ساختمان سازی در مناطق مرطوب مورد استفاده قرار گیرد و کارایی بسیار خوبی داشته باشد.

اگر نیاز به خرید گچ ضدآب دارید. احتمالا در مورد قیمت این گچ‌ها و همچنین نحوه تولید آن‌ها ابهامات زیادی در ذهن شما به وجود آمده است. با ما همراه باشید تا شما را با جزئیات خرید گچ ضدآب، راهنمای خرید و قیمت آن آشنا کنیم.

خرید گچ ضد آب ارزان- آیژه
خرید گچ ضد آب ارزان- آیژه

گچ ضد آب چیست و چگونه تهیه می‌شود؟

ماهیت گچ به گونه‌ای است که مقاومت بالایی در برابر آب ندارد و به راحتی در معرض رطوبت، جمع می‌شود و کیفیت خود را از دست می‌دهد. اما گچ ضد آب محصولی است که با یک سری افزودنی‌های خاص به گچ تولید می‌شود. این گچ‌ها می‌توانند در محیط‌های حساس به رطوبت مانند استخرها، حمام‌ها و سرویس بهداشتی مورد استفاده قرار گیرند و کارایی بسیار خوبی داشته باشند.

گج ضد آب به واسطه اینکه کارایی بهتری نسبت به گچ‌های معمولی دارد، می‌تواند به عنوان یک ایده جدید برای ساختمان سازی شناخته شود. به طوری که دیگر با وجود این گچ‌ها، محدودیتی برای استفاده از گچ در محیط‌های مرطوب نیست. می‌توان با خیالی آسوده از گچ‌های ضد آب استفاده نمود.

راهنمای خرید گچ ضد آب

برای خرید گچ ضد آب باید حتما به فروشگاه‌هایی که اقدام به فروش تجهیزات ساختمانی می‌کنند، مراجعه کرده و از طریق این فروشگاه‌ها اقدام به خرید این گچ‌ها نمایید. برای تهیه گچ ضد آب جهت استفاده در ساختمان‌ها، دو راه پیش روی شما است. اولین راه استفاده از گچ‌های ضد آب آماده و دومین راه نیز استفاده از افزودنی‌هایی است که باعث ضد آب کردن گچ می‌شوند.

زمانی که صحبت از خرید گچ ضد آب می‌شود، منظور هر دوی موارد ذکر شده می‌باشد. در برخی از موارد افراد به سراغ گچ‌های ضد آب آماده می‌روند که می‌توان آن‌ها را مانند گچ‌های معمولی با ملات آماده سازی کرد و مورد استفاده قرار داد. در بعضی از مواقع نیز به سراغ خرید ضد آب کننده گچ می‌روند که می‌توانند حجم زیادی از گچ‌ها را ضد آب کنند.

• خرید گچ ضد آب بسته بندی شده

گچ‌های ضد آب توسط تولید کنندگان مختلفی به بازار عرضه می‌شوند که هر کدام کارایی متنوعی را از آن خود کرده‌اند. این گچ‌ها مانند گچ‌های معمولی در بسته بندی مناسب عرضه می‌شوند. می‌توانند با مقداری آب، به صورت یک ملات گچی در بیایند و مورد استفاده قرار گیرند. برای خرید گچ ضد آب بسته بندی شده، حتما باید به معتبر بودن برند تولید کننده این گچ توجه داشته باشید. فقط از برندهای معتبر که اقدام به تولید گچ و مصالح ساختمانی می‌کنند، اقدام به خرید این گچ‌ها کنید.

مهم‌ترین نکته برای استفاده از این گچ‌ها این است که نباید آن‌ها را با دیگر گچ‌های معمولی ترکیب کنید. صرفا به خاطر اینکه حجم بیشتری از گچ‌های ضد آب را تهیه نمایید. خرید این گچ‌ها با بسته بندی مناسب و بدون پارگی، از جمله مهم‌ترین نکات برای خرید این گچ‌های ضد آب می‌باشد.

• خرید افزودنی ضد آب کننده گچ

افزودنی ضد آب کننده گچ یکی از انواع محصولات موجود در بازار است که می‌توانید از فروشگاه‌های معتبر خریداری کنید. افزودنی ضد آب کننده گچ می‌تواند به صورت مایع یا پودری باشد. با اضافه کردن آن به گچ، مقدار زیادی از گچ را ضد آب کرده و می‌توانید از کارایی گچ نهایت لذت را ببرید. برای خرید افزودنی ضد آب کننده گچ، بهتر است که به سراغ ضد آب کننده‌های مایع بروید. چرا که محصولات پودری و غیر مایع به خوبی در گچ حل نمی‌شوند و ممکن است باعث شوره زدن گچ گردند.

افزودنی ضد رطوبت گچ ژیپسیل GYPSIL GHS-750 یکی از بهترین افزودنی‌های ضد رطوبت گچ است. این افزودنی به واسطه ترکیبات خاصی که دارد، گچ را بدون شوره زدن ضد آب می‌کند و ساختار آن را بهبود می‌بخشد. این محصول به فرم مایع است و در بسته بندی 1 لیتری در بازار موجود است. با اضافه کردن 100 لیتر آب به این افزودنی، می‌توانید آن را به عنوان یک افزودنی مایع به 15 کیسه گچ اضافه کنید.

گچ ضد آب تولید شده با افزودنی‌های ضد رطوبت، ماندگارتر و باکیفیت‌تر است. در مواقعی که در معرض رطوبت قرار می‌گیرد، شوره نمی‌زند و کیفیت خود را از دست نمی‌دهد. با وجود این افزودنی مقرون به صرفه، می‌توانید 15 کیسه گچ معمولی را به 15 کیسه گچ ضد آب تبدیل کنید.

قیمت گچ ضد آب

در هنگام خرید گچ ضد آب، احتمالا مهم‌ترین ابهامی که در ذهن شما ایجاد می‌شود. این است که قیمت گچ ضد آب چقدر بوده و با قیمت گچ‌های معمولی چقدر فرق دارد؟ قیمت گچ‌های ضد آب بستگی به کیفیت این گچ‌ها و برندهای تولید کننده آن‌ها دارد. با این حال باید حداقل چند برابر از هزینه‌ای که برای خرید گچ‌های معمولی صرف می‌کنید، برای خرید گچ ضد آب صرف نمایید. با وجود امکان خرید افزودنی ضد آب کننده گچ، لزومی ندارد که برای خرید گچ ضد آب هزینه بسیار زیادی صرف کنید. ضد آب کننده‌های گچ با قیمت مناسب به فروش می‌روند و می‌توانند حجم زیادی از گچ‌ها را نیز ضد آب کنند.

پیشنهاد تهیه گچ ضد آب با کمترین قیمت

طبق توضیحات داده شده در این مقاله در مورد خرید گچ ضد آب، به صرفه نیست. برای مواقعی که نیاز به استفاده از مقدار زیادی گچ ضد آب است، اقدام به خرید گچ‌های ضد آب با قیمت بالا کنید. در حال حاضر در سایت آیژه، امکان خرید ضد آب کننده گچ با قیمت مقرون به صرفه فراهم شده است. می‌توانید بهترین مدل‌های افزودنی ضد آب کننده مایع را با قیمت ارزان بخرید و برای ضد آب کردن 15 کیسه گچ مورد استفاده قرار دهید.

دیدگاهتان را بنویسید

قالب ساخت و ساز و معماری و شرکت
بازگشت به بالا