بهترین ماده ضد آب کننده نمای ساختمان چیست و چگونه استفاده می‌شود

نمای ساختمان از همه نقاط ساختمان تاثیر بیشتری از آب و رطوبت می‌گیرد. در مناطق مرطوب مانند مناطق شرجی، احتمالا آسیب دیدن نمای ساختمان به دلیل بارش باران و رطوبت وجود دارد. متاسفانه برخی از مهندسین و کارفرمایان نیز ترجیح می‌دهند که برای کاهش هزینه‌های نماسازی ساختمان هم که شده، از ماده‌های ضد آب کننده نمای ساختمان استفاده نکنند. اما واقعیت این است که استفاده از ماده ضد آب کننده نمای ساختمان آنقدر حائز اهمیت است که اگر از این ماده‌ها استفاده نکنید، کیفیت نما و زیبایی آن تحت تاثیر قرار خواهد گرفت. در ادامه مقاله قصد داریم شما را با بهترین ماده آب گریز کننده برای نمای ساختمان آشنا کنیم. بنابراین اگر در زمینه نماسازی فعالیت می‌کنید، این مقاله را برای کسب اطلاعات بیشتر در مورد بهترین ماده آب گریز کننده برای استفاده در نما مطالعه کنید.

ماده ضد آب کننده نمای ساختمان چیست- آیژه
ماده ضد آب کننده نمای ساختمان چیست- آیژه

ماده ضد آب کننده نمای ساختمان چیست؟

همانطور که از نام ماده ضد آب کننده مشخص است، این ماده محصولی است که به صورت اختصاصی برای ضد آب کردن نمای ساختمان‌ها مورد استفاده قرار می‌گیرد. این ماده‌ها از متریال‌های مختلفی تشکیل شده‌اند که هر کدام اثربخشی متفاوتی روی نما دارند. اما در نهایت ترکیب این مواد، یک ماده آب گریز را به وجود می‌آورد که در هنگام قرار گرفتن روی یک سطح، از جذب آب در آن سطح جلوگیری می‌کند.

در حال حاضر فرآیند آب گریز کردن نمای ساختمان‌ها توسط شرکت‌های مختلفی انجام می‌شود. می‌توان از ماده‌های زیادی همچون ملات، رزین، چسب‌های پلی اورتان و … برای آب گریز کردن نمای ساختمان‌ها استفاده کرد. اما بهترین روش برای این کار، استفاده از ماده‌هایی است که به صورت اختصاصی برای آب گریز کردن ساختمان‌ها مورد استفاده قرار می‌گیرند.

چرا باید از ماده ضد آب کننده ساختمان استفاده کنیم؟

این روزها اولویت کارفرمایان و ساختمان سازها بر کاهش هزینه‌های ساختمان سازی است. پس همه این افراد تلاش می‌کنند که تا جای ممکن کار از انجام اقدامات غیر ضروری خودداری کنند. یکی از ساده‌ترین کارهایی که می‌توان برای حفاظت از ساختمان‌ها در برابر بارش باران، رطوبت و برف انجام داد، ضد آب کردن آن‌ها است. اما متاسفانه باز هم برخی از افراد فقط به بهانه کاهش هزینه‌های ساختمان سازی زیر بار انجام چنین کاری نمی‌روند.

استفاده از ماده ضد آب کننده ساختمان می‌تواند اهمیت بسیار زیادی روی ایمنی ساختمان‌ها داشته باشد. علاوه بر آن اگر از این مواد استفاده نشود، نمای ساختمان که به هزار زور و زحمت با تلاش اکیپ‌های حرفه‌ای و نیمه حرفه‌ای طراحی شده است، زیبایی خود را از دست می‌دهد و مجدد پس از گذشت چند سال باید اقدام به تعویض نما کنید. در چنین شرایطی شاید با عدم استفاده از ماده ضد آب کننده برای نمای ساختمان، در هزینه‌های ساختمان سازی صرفه جویی کرده باشید. اما در نهایت متحمل هزینه‌های زیادی می‌شوید که شاید چندین برابر بیشتر از هزینه‌های ضد آب کردن نما باشند. بنابراین می‌توانیم به طور خلاصه مزایای استفاده از ماده ضد آب کننده ساختمان را به صورت زیر بیان کنیم.

  • افزایش مقاومت نمای ساختمان‌ها در برابر رطوبت
  • عدم ورود رطوبت و آب به داخل اجزای ساختمان
  • افزایش ماندگاری و طول عمر نمای ساختمان‌ها
  • کاهش نیاز به استفاده از روش‌های ترمیم نما در طول زمان
  • حفظ زیبایی نمای ساختمان‌ها در گذر زمان
  • کاهش هزینه‌های پیش روی ساختمان برای ترمیم و تعویض نما
  • نوساز به نظر رسیدن ساختمان به لطف نمای جذاب
آب گریز کننده نما کاورفیکس coverfix- آیژه
آب گریز کننده نما کاورفیکس coverfix- آیژه

بهترین ماده ضد آب کننده برای نمای ساختمان

اگر به مراکز فروش ماده ضد آب کننده برای نمای ساختمان مراجعه کرده باشید، حتما متوجه تنوع بالای این محصولات شده‌اید. بهترین ماده آب گریز کننده نمای ساختمان، ماده‌ای است که هم عملکرد خوبی روی مقاومت نمای ساختمان داشته باشد. هم اینکه بتواند به راحتی روی نما اجرا شود. از طرفی عدم نفوذ ماده به داخل نما نیز بسیار حائز اهمیت می‌باشد.

آب گریز کننده نما کاورفیکس coverfix یکی از بهترین ماده‌های ضد آب کننده برای نمای ساختمان است. این ماده بدون اینکه به نمای ساختمان آسیبی وارد کند، باعث زیبایی آن‌ها خواهد شد. با کمک این ماده ضد آب کننده، می‌توانید نمای ساختمان را در برابر هر گونه آلودگی و شرایط جوی حفظ کنید. آب گریز کننده نما کاورفیکس coverfix برخلاف بسیاری از محصولاتی که به عنوان آب گریز کننده استفاده می‌شوند، هیچ پوشش شیمیایی روی سطح ایجاد نمی‌کند و بدون اینکه آسیبی به سطح نما بزند، مورد استفاده قرار می‌گیرد. بنابراین خیالتان از بابت اثربخشی این ماده ضد آب کننده راحت باشد.

نحوه استفاده از ماده آب گریز کننده نمای ساختمان

آب گریز کننده نما کاورفیکس coverfix یکی از بهترین ماده‌هایی که برای آب گریز کردن نمای ساختمان مورد استفاده قرار می‌گیرد. این ماده تاثیر زیادی روی عملکرد نمای ساختمان در برابر نفوذ آب دارد. به شرطی که به درستی مورد استفاده قرار گیرد. برای تهیه این محصول باید توجه داشته باشید که می‌توانید 100 گرم از این ماده را با 3 لیتر آب مخلوط کنید. ترکیب بدست آمده یک محلول است که به راحتی می‌توانید از طریق دستگاه اسپری، روی نمای دیوار اسپری شود..

از ماده آب گریز کننده نما، برای چه مکان‌های دیگری نیز می‌توان استفاده کرد؟

اگرچه ماده آب گریز کننده نما، بهترین عملکرد را برای آب گریز کردن نمای ساختمان‌ها برعهده دارد. اما این بدین معنی نیست که نمی‌توان از این ماده برای افزایش مقاومت دیوارها، سرامیک‌ها، کاشی‌ها و … استفاده کرد. می‌توانید از این ماده آب گریز کننده برای نمای ساختمان و سایر بخش‌های دیگر ساختمان که نیازمند مقاوم سازی در برابر رطوبت هستند، استفاده کنید. به طور مثال برای سرویس بهداشتی، حمام و … می‌توانید از این ماده‌ها استفاده نمایید

خرید آب گریز کننده نما با قیمت مناسب از آیژه

ماده آب گریز کننده محصولی است که باید با کیفیت بالا تهیه شود تا ماندگاری و اثربخشی بسیار خوبی داشته باشد. اما موضوع اصلی اینجاست که این ماده‌ها باید با بهترین کیفیت تولید شده باشند و میزان اثربخشی آن‌ها وابسته به کیفیت این مواد آب گریز کننده نیز می‌باشد. به همین خاطر اگر به دنبال خرید بهترین ماده ضد آب کننده نمای ساختمان هستید، می‌توانید از طریق سایت آیژه، آب گریز کننده نما کاورفیکس coverfix را سفارش دهید. در این سایت سایر مواد آب گریز کننده نیز موجود هستند که می‌توانید آن‌ها را با قیمت مناسب سفارش دهید. در صورت نیاز به دریافت مشاوره جهت خرید بهترین ماده آب گریز کننده برای نمای ساختمان، می‌توانید با شماره تلفن 09118426332 در ارتباط باشید.

دیدگاهتان را بنویسید

قالب ساخت و ساز و معماری و شرکت
بازگشت به بالا