بهترین افزودنی ضد رطوبت گچ چیست؟ + دستورالعمل استفاده و کاربردها

گچ یکی از انواع مصالح ساختمانی است که کاربردهای بسیار زیادی در صنایع ساختمان سازی دارد و توانسته به یکی از پرفروش‌ترین این مصالح تبدیل شود. با این حال حساسیت‌های گچ باعث شده تا نتوان این ماده ساختمانی را برای ساختمان سازی در مناطق حساس به رطوبت مورد استفاده قرار داد. حتی در مواقعی هم که گچ در معرض رطوبت قرار بگیرد، حساسیت بسیار زیادی پیدا خواهد کرد و می‌تواند بریزد. این موضوع باعث شد تا تولید کنندگان مصالح ساختمانی، یک محصولی را تولید کنند که با نام افزودنی ضد رطوبت گچ شناخته می‌شود. این افزودنی هم کیفیت بالایی دارد، هم می‌تواند خواص گچ را تغییر دهد. در ادامه مقاله قصد داریم در مورد محصول ضد رطوبت فوق صحبت کنیم و جزئیات این افزودنی را به شما توضیح دهیم.

بهترین افزودنی ضد رطوبت گچ- هلدینگ ساختمانی آیژه
بهترین افزودنی ضد رطوبت گچ- هلدینگ ساختمانی آیژه

افزودنی ضد رطوبت گچ چیست؟

همه ما می‌دانیم که گچ ماده‌ای حساس به رطوبت است. به محض اینکه مقداری رطوبت به گچ وارد شود و در تماس با آن باشد، گچ کیفیت خود را از دست می‌دهد. به عبارت دیگر گچ دچار مشکل خواهد شد. در بسیاری از ساختمان‌هایی که از گچ برای ساختمان سازی و پلاسترکشی استفاده شده است، متاسفانه شاهد ترک خوردگی گچ هستیم. این موضوع به دلیل رسیدن رطوبت به گچ می‌باشد. ترک خوردگی، افتادن و ریزش گچ از جمله مشکلاتی است که در اثر در تماس بودن آن با آب اتفاق می‌افتد.

برای ساخت گچ ضد آب می‌توان از گچ‌های پلیمری استفاده کرد که معمولا قیمت بالایی دارند و گاهی دسترسی به آن‌ها نیز ساده نیست. به جای استفاده از گچ‌های پلیمری، می‌توان از افزودنی‌های ضد رطوبت گچ استفاده کرد. هم ماندگاری بسیار بالایی دارد، هم می‌تواند به سادگی یک کیسه پر از گچ را ضد آب کند. این افزودنی‌ها به صورت مایع یا پودری در بازار موجود هستند که به راحتی به گچ اضافه می‌شوند و خواص آن را تغییر می‌دهند.

کاربردهای افزودنی ضد رطوبت برای گچ

افزودنی ضد رطوبت برای گچ، می‌تواند برای هر پروژه‌ای که نیاز به استفاده از مصالح ضد آب است مورد استفاده قرار گیرد. چرا که گچ‌ها را مقاوم به رطوبت و آب می‌کند. بنابراین کاربردهای این افزودنی‌های ضد رطوبت بسیار زیاد بوده و می‌توان شاهد عملکرد مناسب آن در پروژه‌های مختلف بود. از جمله کاربردهای این افزودنی می‌توان به موارد زیر اشاره کرد.

  • قابل استفاده در صنعت ساختمان سازی و قالب سازی
  • ساخت انواع پلاستر گچی در مناطق بحرانی و پررطوبت
  • ساخت قالب‌های گچی
  • تولید انواع قطعات گچی 100 درصد ضد آب با مقاومت بالا
  • ساخت انواع قطعات گچی از جمله مجسمه‌ها و تابلوهای گچی
  • ساخت پلاستر گچی ضد آب در زیر زمین منازل مسکونی
  • ساخت انواع سازه‌های گچی ضد آب و ضد جلبک
  • ساخت انواع پلاستر ضد گرد و غبار و خزه
  • قابل استفاده برای افزایش مقاومت گچ در برابر جلبک
افزودنی ضد رطوبت گچ ژیپسیل- آیژه
افزودنی ضد رطوبت گچ ژیپسیل- آیژه

بهترین نوع افزودنی برای ضد رطوبت کردن گچ

با وجود تنوع بالای محصولات موجود در بازار که می‌توانند برای ضد آب و رطوبت کردن گچ مورد استفاده قرار گیرند، انتخاب بهترین نوع افزودنی برای ضد رطوبت کردن گچ بسیار حائز اهمیت است. انتخاب بهترین نوع افزودنی برای ضد رطوبت کردن گچ آنقدر حائز اهمیت بوده که پیشنهاد می‌کنیم حتما از کارشناسان فروشگاه آیژه برای خرید این افزودنی‌ها کمک بگیرید.

افزودنی ضد رطوبت گچ ژیپسیل GYPSIL GHS-750 یکی از بهترین انواع افزودنی‌هایی است که می‌تواند برای ضد رطوبت کردن گچ مورد استفاده قرار گیرد. این افزودنی به واسطه داشتن ترکیبات بسیار فوق العاده برای استفاده در امر ساختمان سازی، می‌تواند بهترین انتخاب برای ساختمان سازی با روش‌های جدید شناخته شود. به ویژه اینکه این افزودنی حاوی ترکیبات موثر بوده که به راحتی در آب حل می‌شوند و حالت شیری رنگ به خود می‌گیرند. بنابراین به سادگی می‌توان از این ضد رطوبت‌ها استفاده کرد.

نحوه استفاده از افزودنی ضد رطوبت گچ

استفاده از افزودنی ضد رطوبت گچ بسیار ساده است. فقط کافیست که مطابق با دستورالعمل در نظر گرفته شده برای تهیه گچ ضد آب استفاده کنید. افزودنی‌های ضد رطوبت برای گچ می‌توانند به صورت مایع یا پودر باشند. اما محصولی که در این مقاله معرفی کردیم، یک افزودنی مایع است که می‌تواند با آب مخلوط شود و به راحتی در هنگام تهیه گچ مورد استفاده قرار گیرد.

برای تهیه این افزودنی جهت اضافه کردن به گچ، کافیست که لیتر از آن در 100 لیتر آب حل شود و برای تهیه 15 کیسه گچ مورد استفاده قرار گیرد. این افزودنی بدون اینکه باعث شوره زدن گچ در دراز مدت شود، به خوبی گچ را ضد آب می‌کند و عملکرد مناسب آن را بهبود می‌بخشد.

باید دقت داشته باشید که این افزودنی پس از حل شدن در آب می‌تواند به مدت 1 روز مورد استفاده قرار گیرد. پس از آن خاصیت افزودنی ضد رطوبت کاهش پیدا کرده و نمی‌توان شاهد عملکرد مورد انتظار این افزودنی در آب بود. بنابراین حتما به اندازه مورد نیاز از این افزودنی را در آب حل کنید تا شاهد واکنش دادن این افزودنی با ذرات آب نباشید و بتوانید از عملکرد مناسب این افزودنی نهایت لذت را ببرید.

قیمت افزودنی ضد آب گچ

شاید برای بسیاری از افراد در هنگام خرید افزودنی برای ضد آب کردن گچ این سوال پیش بیاید که قیمت افزودنی ضد آب گچ چقدر است؟ در پاسخ به این سوال باید بگوییم که این افزودنی‌ها بسته به عملکرد و ترکیباتی که دارند قیمت گذاری می‌شوند. اما قیمت آن‌ها با توجه به حجم زیادی از گچ که پوشش می‌دهند، بسیار مقرون به صرفه بوده و جای هیچ گونه نگرانی در این مورد نیست.

قیمت افزودنی ضد رطوبت گچ ژیپسیل GYPSIL GHS-750 در سایت آیژه به صورت دقیق اعلام شده است و می‌توانید از طریق سایت این محصول را خریداری کنید. دقت نمایید که این افزودنی به دلیل اینکه می‌تواند برای 15 کیسه گچ استفاده شود، از نظر قیمت بسیار مقرون به صرفه است و می‌توانید با حداقل هزینه از آن برای تهیه گچ ضد آب استفاده کنید.

افزودنی ضد رطوبت گچ- آیژه
افزودنی ضد رطوبت گچ- آیژه

خرید انواع افزودنی ضد رطوبت گچ از هلدینگ آیژه

در این مقاله در مورد افزودنی ضد رطوبت گچ با شما صحبت کردیم. این افزودنی به واسطه کیفیت بالایی که دارد می‌تواند به عنوان یک محصول مناسب برای ضد آب و رطوبت کردن گچ مورد استفاده قرار گیرد. برای خرید انواع افزودنی ضد رطوبت گچ، می‌توانید به هلدینگ آیژه مراجعه کرده و سفارش خودتان را در این سایت ثبت کنید. فروشگاه ساختمانی آنلاین آیژه انواع افزودنی‌های ضد رطوبت گچ بوده و محصولات متنوعی را موجود کرده است که یکی از بهترین آن‌ها افزودنی ضد رطوبت گچ ژیپسیل GYPSIL GHS-750 می‌باشد. در صورت نیاز به خرید انواع افزودنی ضد رطوبت گچ می‌توانید به سایت آیژه مراجعه کنید و محصولات موجود در این سایت را مورد بررسی قرار دهید.

دیدگاهتان را بنویسید

قالب ساخت و ساز و معماری و شرکت
بازگشت به بالا